Der babylonische Talmud. Übertragen und erläitert von Jakob Fromer.
Berlin, [1924]. Brandussche Verlagsbuchhandlung (Poeschel & Trepte, Leipzig). 580 + [4] p. Első kiadás.
Jakob Elias Fromer (1865-1938) talmudista tudós, műfordító, újságíró, a berlini zsidó közösség könyvtárosa, asszimilációs nézetei miatt a századfordulón összetűzésbe került hitközségével. Judaisztikai munkássága az 1910-es évek végén fordult a talmudista hagyomány felé. Bibliofil kiadású Talmud-fordításunkat oldalszámozáson belül elhelyezett, színes, illusztrált címkép és díszcímlap nyitja.
Aranyozott, illusztrált kiadói egészvászon kötésben, felül színes festésű lapszélekkel. Jó példány.