Könyvek: Judaika

Tételek száma: 73

Gaer, Joseph: The Legend of the Wandering Jew. 1961, Mentor Book. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.
24318.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Minimális ajánlat:
2 000 Ft
2 000 2 400 2 800
Schlant, Ernestine: The Language of Silence. West German Literature and the Holocaust. NY-London, Routledge. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
24319.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Minimális ajánlat:
2 000 Ft
2 000 2 400 2 800
24320.

Licitálható
Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,20
62,50
Minimális ajánlat:
20 000 Ft
20 000 24 000 28 000
Englische Kirchenfürsten und Staatsmänner über die Judenverfolgungen in Rußland und über die sogenannte "Judenfrage" im Allgemeinen. [Angol egyházi vezetők és államférfiak az oroszországi zsidóüldözésről és általában az úgynevezett "zsidókérdésről".] Bp., 1882., Pester Buchdruckerei-Actien-Gesellschaft, 25+1 p. Német nyelven. Herzog Manó 1883 bejegyzéssel. Ritka antiszemita munka. Papírkötés, borítóhiánnyal, szakadt, kissé foltos.
24321.

Licitálható
Kikiáltási ár:
19 000 Ft
51,49
59,38
Minimális ajánlat:
19 000 Ft
19 000 22 000 26 000
Jay Weinstein: Judaica. London, 1985, Thames &amp; Hudson, kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, 240p, angol nyelven. Színes és fekete-fehér képanyaggal rendkívül gazdagon illusztrált kiadvány, mely átfogó képet ad a judaika tárgyak gyűjtéséről.
24322.

Licitálható
Kikiáltási ár:
18 000 Ft
48,78
56,25
Minimális ajánlat:
18 000 Ft
18 000 20 000 24 000
A Tóra öt könyve. Sefer Netiboth Haschalom. Netiboth Haschalom. Wajikra. Wien, 1818, Anton Schmid. Korabeli sérült egészbőr kötés
24323.

Licitálható
Kikiáltási ár:
9 500 Ft
25,75
29,69
Minimális ajánlat:
9 500 Ft
9 500 11 000 13 000
Bernstein Béla, Dr.: Jókai és a zsidók. Zsidó vonatkozások és alakok összes műveiből.    Bp. 1925. Garai 47 l. Bernstein Béla (mártírhalált halt szombathelyi, majd nyíregyházi főrabbi, 1898-1944). Fűzve, kiadói papírborítóban. Ritka!
24324.

Licitálható
Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Minimális ajánlat:
8 000 Ft
8 000 9 500 11 000
1934 Mult és Jövő. Zsidó irodalmi, művészeti, társadalmi és kritikai folyóirat. Szerk.: Patai József. XIV. évfolyam. 1934. január-december. Bp., Hungária, VIII+351+(1) p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói. egészvászon-kötés
24325.

Licitálható
Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,97
21,88
Minimális ajánlat:
7 000 Ft
7 000 8 000 9 500
1925 Mult és Jövő. Zsidó irodalmi, művészeti, társadalmi és kritikai folyóirat. Szerk.: Patai József. XV. évfolyam. 1925. január-december. Bp., Mult és Jövő Kiadóhivatala (Korvin Testvérek-ny.), VIII+401+(1) p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés
24326.

Licitálható
Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,97
21,88
Minimális ajánlat:
7 000 Ft
7 000 8 000 9 500
1930 Mult és Jövő. Zsidó irodalmi, művészeti, társadalmi és kritikai folyóirat. Szerk.: Patai József. XX. évfolyam. 1930. január-december. Bp., Mult és Jövő Kiadóhivatala (Korvin Testvérek-ny.), VIII+460+(1) p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés
24327.

Licitálható
Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,97
21,88
Minimális ajánlat:
7 000 Ft
7 000 8 000 9 500
1928 Mult és Jövő. Zsidó irodalmi, művészeti, társadalmi és kritikai folyóirat. Szerk.: Patai József. XVIII. évfolyam. 1928. január-december. Bp., Mult és Jövő Kiadóhivatala (Korvin Testvérek-ny.), VIII+445+(1) p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói. laza egészvászon-kötés
24328.

Licitálható
Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,97
21,88
Minimális ajánlat:
7 000 Ft
7 000 8 000 9 500
1940 Mult és Jövő. Zsidó irodalmi, művészeti, társadalmi és kritikai folyóirat. Szerk.: Patai József. XXX. évfolyam. 1940. január-december. Bp., Hungária, Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói. egészvászon-kötés, eredeti papírborítók is bekötve
24329.

Licitálható
Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,97
21,88
Minimális ajánlat:
7 000 Ft
7 000 8 000 9 500

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft