Tétel

Licitálható

Licitálok:

3 000 3 600 4 200

Kikiáltási ár:

3 000 Ft
8,13 EUR, 9,38 USD

Minimális ajánlat:

3 000 Ft

Leírás:

Renard, Jules: Journal.
Paris, (1935). Librairie Gallimard (L'Imprimerie Moderne). 879 + [3] p.
Pierre-Jules Renard (1864-1910) francia író, drámaíró, stílusművész, társasági ember; a Goncourt testvérek, Edmond Rostand és Sarah Bernhardt szűkebb baráti köréhez tartozott. 1887-től 1910-ig vezetett naplója a századfordulós párizsi irodalmi élet páratlanul gazdag dokumentuma: szerkesztőként, hírfogyasztóként és véleményét el nem kendőző republikánusként a kor színházi, irodalmi és politikai életét erős színekkel jellemezte. A mű csak a szerző halála után jelent meg, feltehetően nem teljes formában, a kézirat egyes fejezeteit ugyanis (az egykori barátok haragjától tartva) felesége elégette. Az első kiadás 1925-1927 között jelent meg, példányunk a mű tizedik kiadásából való.
Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben, felül színes festésű lapszélekkel. Jó példány.

Megosztás:

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft