Licitálható
23164.
Könyvek: Építészet, művészet
3 000 Ft
8,13 EUR, 9,38 USD
3 000 Ft
Lippmann, Friedrich:
Der Kupferstich. Mit 131 Abbildungen.
Berlin, 1896. W. Spemann (Gedruckt in der Reichsdruckerei). [6] + 244 p.
Friedrich Lippmann (1838-1903) német művészettörténész, a berlini királyi rézkarcgyűjtemény igazgatója. Fő kutatása területe a Dürer-Holbein-féle rajztechnika története. Gazdagon illusztrált kismonográfiájában a rézmetszés európai fejlődését mutatja be, külön-külön fejezetekben elemezve a német, az itáliai, a németalföldi, a francia, a spanyol és az angol grafikai hagyományokat. Kismonográfiája először 1893-ban jelent meg, példányunk a második kiadásból való.
(Handbücher der Königlichen Museen zu Berlin.)
Feliratozott, vaknyomásos kiadói vászonkötésben. Jó példány.
| 1.000 Ft-ig | 100 Ft |
| 5.000 Ft-ig | 200 Ft |
| 10.000 Ft-ig | 500 Ft |
| 20.000 Ft-ig | 1.000 Ft |
| 50.000 Ft-ig | 2.000 Ft |
| 100.000 Ft-ig | 5.000 Ft |
| 200.000 Ft-ig | 10.000 Ft |
| 500.000 Ft-ig | 20.000 Ft |
| 1.000.000 Ft-ig | 50.000 Ft |
| 2.000.000 Ft-ig | 100.000 Ft |
| 5.000.000 Ft-ig | 200.000 Ft |
| 10.000.000 Ft-ig | 500.000 Ft |
| 10.000.000 Ft felett | 1.000.000 Ft |