Kurth, Julius:
Der japanische Holzschnitt. Ein Abriss seiner Geschichte. Mit 88 Abbildungen und drei Signaturetafeln.
Münche, 1922. R. Piper & Co. Verlag. 172 p. + 1 t.
Julius Kurth (1870-1949) evangélikus lelkész, utazó, műgyűjtő. Több munkát publikált a kínai és japán fametszés történetéről. Gazdagon illusztrált monográfiája a japán fametszés évszázados technikáit tekinti át, oldalszámozáson belül három, kihajtható, művész-aláírásokat hordozó táblával. A mű első kiadása 1911-ben jelent meg, példányunk a harmadik, átdolgozott kiadásból való.
Az első nyomtatott oldalon ajándékozási bejegyzés.
Illusztrált kiadói félvászon kötésben. Jó példány.