Licitálható
23090.
Könyvek: Építészet, művészet
12 000 Ft
32,52 EUR, 37,50 USD
12 000 Ft
Focillon, Henri: La peinture au XIXe siecle. La retour á l'Antique. Le Romantisme. Ouvrage illustré de 191 gravures.
Paris, 1927. Librairie Renouard (Imprimerie Ch. Hérissey, Évreux). [4] + 476 p. Első kiadás.
Henri Focillon (1881-1943) francia művészettörténész, múzeumigazgató, egyetemi tanár. Főként a középkor művészetével és a festészet történetével foglalkozott. Kötete a XIX. század első felének, az 1801-1847 közötti időszaknak európai festészetét tárgyalja, elsősorban a romantikából biedermeierbe forduló francia, angol és német festészeti iskolák történetét. Szövegközti reprodukciókkal gazdagon illusztrált monográfiája számos ritkán látható festmény is bemutat.
(Manuels d'Histoire de l'Art.)
Álbordás, aranyozott gerincű korabeli félbőr kötésben, felül vörös festésű lapszélekkel. Jó példány.
| 1.000 Ft-ig | 100 Ft |
| 5.000 Ft-ig | 200 Ft |
| 10.000 Ft-ig | 500 Ft |
| 20.000 Ft-ig | 1.000 Ft |
| 50.000 Ft-ig | 2.000 Ft |
| 100.000 Ft-ig | 5.000 Ft |
| 200.000 Ft-ig | 10.000 Ft |
| 500.000 Ft-ig | 20.000 Ft |
| 1.000.000 Ft-ig | 50.000 Ft |
| 2.000.000 Ft-ig | 100.000 Ft |
| 5.000.000 Ft-ig | 200.000 Ft |
| 10.000.000 Ft-ig | 500.000 Ft |
| 10.000.000 Ft felett | 1.000.000 Ft |