Tétel

Licitálható

Licitálok:

12 000 14 000 16 000

Kikiáltási ár:

12 000 Ft
32,52 EUR, 37,50 USD

Minimális ajánlat:

12 000 Ft

Leírás:

Die Reichsdrucke. Eine Sammlung von Kupferstichen, Radierungen, Holzschnitten, Gemälden, Aquarellen und Pastellen. In nachbildungen der Reichsdruckerei zu Berlin.
Berlin, 1928. Gedruckt und verlegt von der Reichsdruckerei. [8] + 479 + [1] p. + melléklet (árlista). Első kiadás.
A berlini császári nyomda, a Reichsdrucke a századfordulótól több grafikai albumot kibocsátott, mely reprodukcióival emléket állított a grafikaművészet elmúlt négy évszázados fejlődésének. Gazdagon illusztrált grafikatörténeti albumunk nem csak a fametszés, a rézmetszés és acélmetszés, a miniatúra-művészet és az akvarell-festészet nagyszerű alkotásait mutatja be német, németalföldi, itáliai, francia és angol mesterektől, hanem lehetőséget ad a vásárlónak, hogy lakása, irodája, szalonja díszítésére nyomatokat rendeljen meg. Az 1023 grafikát felvonultató katalógus lehetőséget ad tehát arra, hogy középkori kártyalapok, késő gótikus Dürer-látomások, dévaj Rembrandt-grafikák vagy éppenséggel kortárs politikusportrék: Ebert- vagy Hindenburg-portrék nyomatait vásárolja meg a katalógusolvasó lakása ékesítésére. Katalógusunk kétleveles mellékletén a nyomatok árlistája.
Aranyozott gerincű, vaknyomásos kiadói félpergamen kötésben. Szép példány.

Megosztás:

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft