- Magyarország politikai térképe (az első bécsi döntést követő határokkal). Mértéke: 1:2 500 000. (1939 körül). Budapest, [1939 körül]. Magyar Földrajzi Intézet Rt. ny. Színes térkép, mérete 240x375 mm egy 280x415 mm méretű térképlapon. Színes politikai térképünk a történelmi Magyarország határain belül az 1938. november 2-i első bécsi döntést követő új, a Felvidék magyar lakta területeivel bővült, Komáromot, Losoncot, Rimaszombatot és Rozsnyót, Kassát, Ungvárt és Munkácsot is magában foglaló országhatárokat ábrázolja. Évszámadat nélkül kiadott lapunk kiadási idejének megállapításához fontos adat, hogy dokumentumunk északi szomszédunkként Csehszlovákiát nevezi meg, így az még az 1939 márciusa előtti időre utal, a Csehország német megszállása, az önálló Szlovákia kikiáltása és magyar részről a kárpátaljai bevonulás előtti időpillanatra. Domborzati, vízrajzi, közlekedési, településhálózati és közigazgatási részletekben bővelkedő térképünk jobb alsó sarkában a közigazgatásilag egyelőre egyesített vármegyéket feltüntető melléktérkép, négy sarkában a négy égtájat feltüntető budapesti irredenta szobrok grafikájával (Észak, Kelet, Dél, Nyugat). jó állapotban
cca 1890-1900 Magyarország népessége anyanyelv szerint, rajzolta: Homolka József, Bp., Posner Károly Lajos és Fia, a Pallas Nagy Lexikona melléklete, kisebb lapszéli szakadással, 23,5x43,5 cm
cca 1800 Berken (Berkeny) János (1765 k.-1822): Varasd, Körös, Zágráb vármegyék és a Magyar Tengermellék (ma Horvátország) térképe. Rézmetszet, papír, 33x27 cm
1854 Österreichischer Kaiserstaat / Az Osztrák Császárság térképe (rajta Magyarországgal), litográfia, kézi színezéssel/határjelölésekkel, Glogau, C. Flemming nyomása és kiadása, kis lapszéli sérülésekkel, foltokkal, 37x43,5 cm