Baeblich, H[ermann]: Die Archive der Vorwelt. Gemeinfassliche Darstellung der Entstehung und Entwickelung der Erde von H. Baeblich. Mit 116 in den Text gedruckten Illustrationen und 2 Tafeln. Berlin, 1880. Selmar Hahne's Buchhandlung. 1 t. (címkép) + [2] + IV + [11]-576 + XI + [1] p. + 1 térkép (kétszínnyomású, kihajtható). Egyetlen kiadás. Hermann Baeblich (1832-1880 után) német természetrajzi író kötete a Föld geológiai jelenségeit kutatja, népszerű, olvasmányos stílusban. A korszak ismeretterjesztő színvonalán álló kötet a vulkanizmus, a földrengések, a gleccsermozgások elemzése után a fosszíliák elemzése alapján rekonstruálja a földtörténeti korok földtani, növény- és állattani változásait. Oldalszámozáson belül számos szövegközti ábrával, vulkánkitörésekkel, földrengésekkel, őslény-nyomatokkal, dinoszaurusz fajtákkal és nem utolsósorban a közép-európai beltenger létrejöttének és visszahúzódásának térképeivel. Kötetünk színes térképe is a közép-európai tengert ábrázolja. Példányunk törzsszövege teljes, ám kötet eleji tartalomjegyzéke hiányzik. (Die Wunder der Schöpfung. Erster Band.) Díszesen aranyozott, festett, vaknyomásos, enyhén kopott kiadói egészvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel. A hátsó kötéstáblán enyhe foltosság. Jó példány.
[Folyóirat] Natura. Népszerű természettudományi folyóirat. Szerkeszti Rudas György. I. évfolyam, 1. szám. (1933. július.) (Budapest), 1933. (Klein S. [Jupiter] nyomda). 32 p. A rövid életű, olvasmányos stílusban írt természettudományi folyóirat vezércikkét a szerkesztő, Rudas György írta. Lapszámunk elsősorban a technikatörténetre koncentrál. Fűzve, enyhén sérült kiadói borítóban.
Vegyes különféle nagyrészt mezőgazdasággal kapcsolatos kiadvány, 27 db. Lengyel, német, angol nyelveken. Változó állapotban, közte foltos, szakadt, és rossz állapotú is.
1912-1917 Magyar Chemiai Folyóirat. Havi szaklap a chemiai ismeretek fejlesztésére. XVIII., XIX., XX., XXII., XXIII. évfolyamok egybekötve (5 kötet). Félvászon-kötésben, változó állapotban, intézményi bélyegzőkkel. + 1930-1942. évi XXVI.-XLVIII. évfolyamok vegyes számai (20 db füzet). Kiadói papírkötés, vegyes állapotban.
Bóna Endre: Medicina in nummis Szegediensis. Szegedi vonatkozású orvos-gyógyszerész történeti emlékek. A szerző, Dr. Bóna Endre által dedikált példány. Szeged, 1986, Somogyi Könyvtár. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Megjelent 3000 példányban.
Than Károly: A kisérleti chemia elemei. I. köt.: Általános chemia és az elemi testek leírása. Számos fametszettel és egy színes táblával. Bp., 1897, szerzői kiadás (Franklin-ny.), XVII+(3)+879 p+ 1 (kromolitográfia) t. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, kissé kopott, sérült gerinccel, belül a lapok nagyrészt jó állapotban, a címlapon tulajdonosi névbejegyzéssel (Telbisz György).
Wüllner, [Adolf] Adolph: Die Lehre von der Strahlung. Lehrbuch der Experimentalphysik Band 4. Leipzig, 1899, B. G. Teubner, XII+1042+(6) p. Szövegközti illusztrációkkal. Német nyelven. Aranyozott gerincű félbőr-kötésben, sérült gerinccel, belül jó állapotban, a címlapon tulajdonosi névbejegyzéssel (Koczkás Gyula).
Arbeiten aus der Kaiserlichen Biologischen Anstalt für Land- und Forstwirtschaft. Sechster Band. Berlin, 1908, Paul Parey, IV+571 p.+XI t. Német nyelven. Korabeli félbőrkötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel.
Krauter András: Geodézia II. + Geodézia II. (ábrák.) Bp., 1995, BME Általános Geodézia Tanszék, 114 p.+40 p. Kiadói papírkötések, az első sérült gerinccel, bennük jegyzetekkel, bejegyzésekkel.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa. Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.