Licitálható
23663.
Könyvek: Természettudomány, medicina
800 Ft
2,17 EUR, 2,50 USD
800 Ft
Baeblich, H[ermann]: Die Archive der Vorwelt. Gemeinfassliche Darstellung der Entstehung und Entwickelung der Erde von H. Baeblich. Mit 116 in den Text gedruckten Illustrationen und 2 Tafeln. Berlin, 1880. Selmar Hahne's Buchhandlung. 1 t. (címkép) + [2] + IV + [11]-576 + XI + [1] p. + 1 térkép (kétszínnyomású, kihajtható). Egyetlen kiadás. Hermann Baeblich (1832-1880 után) német természetrajzi író kötete a Föld geológiai jelenségeit kutatja, népszerű, olvasmányos stílusban. A korszak ismeretterjesztő színvonalán álló kötet a vulkanizmus, a földrengések, a gleccsermozgások elemzése után a fosszíliák elemzése alapján rekonstruálja a földtörténeti korok földtani, növény- és állattani változásait. Oldalszámozáson belül számos szövegközti ábrával, vulkánkitörésekkel, földrengésekkel, őslény-nyomatokkal, dinoszaurusz fajtákkal és nem utolsósorban a közép-európai beltenger létrejöttének és visszahúzódásának térképeivel. Kötetünk színes térképe is a közép-európai tengert ábrázolja. Példányunk törzsszövege teljes, ám kötet eleji tartalomjegyzéke hiányzik. (Die Wunder der Schöpfung. Erster Band.) Díszesen aranyozott, festett, vaknyomásos, enyhén kopott kiadói egészvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel. A hátsó kötéstáblán enyhe foltosság. Jó példány.
| 1.000 Ft-ig | 100 Ft |
| 5.000 Ft-ig | 200 Ft |
| 10.000 Ft-ig | 500 Ft |
| 20.000 Ft-ig | 1.000 Ft |
| 50.000 Ft-ig | 2.000 Ft |
| 100.000 Ft-ig | 5.000 Ft |
| 200.000 Ft-ig | 10.000 Ft |
| 500.000 Ft-ig | 20.000 Ft |
| 1.000.000 Ft-ig | 50.000 Ft |
| 2.000.000 Ft-ig | 100.000 Ft |
| 5.000.000 Ft-ig | 200.000 Ft |
| 10.000.000 Ft-ig | 500.000 Ft |
| 10.000.000 Ft felett | 1.000.000 Ft |