Bergmann Vilmos: A fehérneműgyártás anyagai. Anyagismeretek a nőipariskolák részére I. rész. Bp., 1931, Iparoktatási Kir. Főigazgatóság, 170+(2) p. Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval, kissé hiányos gerinccel, a gerincen ragasztással.
Korányi Imre: Vas- és hídszerkezetek. Dr. - - müsz. egy. ny. r. tanár. 1950. évi előadási alapján készítette: Tassi Géza tanársegéd. Kézirat gyanánt. Bp., 1950, Műszaki, 117+3 p.+IX t. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
Horváth Csabáné - Avar Árpád (szerk.): Színesfémek. Anyagminőségek. Előtermékek és félgyártmányok. MSZ szabványgyűjtemények 44. Bp., 1980, Szabványkiadó, 1080 p. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval. Megjelent 4000 példányban.
3 db repüléssel kapcsolatos könyv: Simóné Avarosy Éva: Suhanó famadarak. A vitorlázórepülés első fél évszázada. Bp., 1989, Háttér Lap- és Könyvkiadó. Kiadói papírkötés. + Király Sándor: Ötven év a Tisza fölött. Fejezetek a szolnoki repülés történetéből. Szolnok, 1986, Szolnok Megyei Lapkiadó Vállalat. Kiadói papírkötés, kisebb ázásnyomokkal. + Háy György: Repülők, műszerek, emberek. Bp., 1990, Műszaki Könyvkiadó. Kiadói papírkötés.
Demetrovics János - Jordan Denev - Radiszlav Pavlov: A számítástudomány matematikai alapjai. Két szerző, Demetrovics János és Radiszlav Pavlov által DEDIKÁLT példány. Bp., 1985., Tankönyvkiadó. Kiadói kartonált papírkötés, kopott borítóval, sérült, javított gerinccel.
Jereb Gábor-Szalma János: A vitorlázórepülés iskolája. Bp.,1963, Műszaki, 348 p. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel, volt könyvtári példány. Megjelent 1600 példányban.