Thomas, [Louis] Lajos: A legnevezetesebb találmányok könyve. I. köt. A legnevezetesebb találmányok a XVIII. század végig. - - nyomán a mívelt magyar olvasó-közönségnek oktató olvasmányul nyúltja: Dr. Fésüs György. Pozsony-Bp., [1885], Stampfel Károly, XVI+255+[1] p. Szövegközti és egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, kissé foltos, kopottas borítóval, helyenként foltos lapokkal.
John A. Schey: Metal deformation processes. Friction and Lubrication. A szerző, John A. Schey / Schey János (1922-2010) kohómérnök, 1956-os emigráns által tanára özvegyének, által Neubauer Irénnek (1938-2024), Geleji Sándor (1898-1967) mérnök özvegye részére DEDIKÁLT példány! New York, 1970, Marcell Dekker Inc, 2+807 p. Angol nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, szakadt kiadói papír védőborítóban.
Ismeretterjesztő Könyvtár 4 kötete: Charles C. Turner: Küzdelem a levegő meghódításáért. Ford.: Fröhlich Károly.; Williams Archibald: Korunk találmányai. Ford.: Sándor Szilárd.; A modern technika nagy alkotásai. Ford.: Péter Jenő.; Gibson R. Károly: A modern gyáripar. Ford.: Balázs Pál. Bp., 1910-1919, Franklin-Társulat. Átkötött félvászon-kötésben, vegyes állapotban.
Schächter Ferenc: A motorekék szerkezete és kezelése. Bp., 1923. Népszava. 179p. 1. rész, szöveg + II. rész ábrák. 40 p. (képek) A 2. kötet sérült papírborítóval, néhány sérült lappal.
Fasching Antal: A magyar országos háromszögelések és részletes felmérések új vetületi rendszerei. A M. Kir. Pénzügyminisztérium megbízásából kidolgozta és írta: - - . Bp., 1909, M. Kir. Pénzügyminisztérium (M. Kir. Állami Ny.), 201+(1) p.+ 4 (kihajtható) t. Kiadói egészvászon-kötés, sérült, foltos, rossz állapotú borítóval és gerinccel, helyenként kissé sérült, foltos lapokkal.