https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/

Folyamatos online aukciók

Tételek lista

Könyvek: Mesekönyvek, ifjúsági irodalom

Tételek száma: 35

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} Az árverés lejárt! A tétel hamarosan kikiáltásra kerül
Z. Tábori Piroska: Amit a szél úrfi mesél. Bp., Dante. Újrakötött kartonált kötés, jó állapotban.
1
24214.

Z. Tábori Piroska: Amit a szél úrfi mesél. Bp., Dante. Újrakötött kartonált kötés, jó állapotban.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,42
EUR
,
6,25
USD
Ajánlatok száma:
0
Minimális ajánlat:
2 000 Ft
2 000 2 400 2 800
Dante szonettjei. Rónai Mihály András fordításában. Bp., 1943, Szöllősy-Könyvkiadó. 110p. Kiadói félvászon kötés, belül papírborító, Első előzéklap kijár. Fery Antal könyvdíszeivel.
1
24215.

Dante szonettjei. Rónai Mihály András fordításában. Bp., 1943, Szöllősy-Könyvkiadó. 110p. Kiadói félvászon kötés, belül papírborító, Első előzéklap kijár. Fery Antal könyvdíszeivel.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,42
EUR
,
6,25
USD
Ajánlatok száma:
0
Minimális ajánlat:
2 000 Ft
2 000 2 400 2 800
France, Anatole: Jacques Tournebroche vagyis Nyársforgató Jakab meséi. Hincz Gyula színes rajzaival. Bp., 1958, Európa. Kiadói egészvászon kötés, sérült papírborítóval.
1
24216.

France, Anatole: Jacques Tournebroche vagyis Nyársforgató Jakab meséi. Hincz Gyula színes rajzaival. Bp., 1958, Európa. Kiadói egészvászon kötés, sérült papírborítóval.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,42
EUR
,
6,25
USD
Ajánlatok száma:
0
Minimális ajánlat:
2 000 Ft
2 000 2 400 2 800
Srećko Pospišil: Once upon a time... (English Fairy Tale) Moszkva, 1975, Progress Publishers. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír-védőborítóban
1
24217.

Srećko Pospišil: Once upon a time... (English Fairy Tale) Moszkva, 1975,
Progress Publishers. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír-védőborítóban

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,42
EUR
,
6,25
USD
Ajánlatok száma:
0
Minimális ajánlat:
2 000 Ft
2 000 2 400 2 800
Dumas, (Alexandre) Sándor Pamfil kapitány Átdolgozta Rozsnyói Olga Fáy Dezső rajzaival (Bp.) é.n. Athenaeum. 111 l. Ifjúsági kiadás. Kiadói, színes, illusztrált félvászon kötésben, kissé foltos hátsó borítóval
1
24218.

Dumas, (Alexandre) Sándor Pamfil kapitány Átdolgozta Rozsnyói Olga Fáy Dezső rajzaival (Bp.) é.n. Athenaeum. 111 l. Ifjúsági kiadás. Kiadói, színes, illusztrált félvászon kötésben, kissé foltos hátsó borítóval

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,34
EUR
,
5,00
USD
Ajánlatok száma:
0
Minimális ajánlat:
1 600 Ft
1 600 1 800 2 200
Bocs Bálint (Sas Ede): Tányértalpú koma, a sportbajnok. Mühlbeck Károly rajzaival. Bp., [1924], Singer és Wolfner, 155+(5) p. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé viseltes borítóval, a hátsó kötéstáblán törésnyomokkal.
1
24219.

Bocs Bálint (Sas Ede): Tányértalpú koma, a sportbajnok. Mühlbeck Károly rajzaival. Bp., [1924], Singer és Wolfner, 155+(5) p. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé viseltes borítóval, a hátsó kötéstáblán törésnyomokkal.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
1 000 Ft
2,71
EUR
,
3,13
USD
Ajánlatok száma:
1
Minimális ajánlat:
1 200 Ft
1 200 1 400 1 600
Barna Jónás:  A szabadságharc hősregéi. Több képpel. Budapest, [1908 körül]. Magyar Kereskedelmi Közlöny Hírlap- és Könyvkiadóvállalat (Globus Műintézet). 120 + [8] p. Barna Jónás (1851-1909) polgári iskolai tanár, tankönyvíró, szerkesztő, ifjúsági író. Pedagógiai cikkeit a Népnevelők Lapja és az Izraelita Tanügyi Értesítő jelentette meg. Szövegközti rajzokkal illusztrált, hazafias szellemben írt történelmi ismeretterjesztő kötete döntően a szabadságharc időszakát idézi meg; kiegészítően a Rákóczi-szabadságharcot is méltatja. A rövid szövegek között Krúdy- és Farkas Emőd-novellák is feltűnnek. Kötetünk fűzése meglazult, hat levélen kivágás, hat levélen kisebb sérülés, első előzéke sérült. Példányunk az elbeszélés-kötet második kiadásából származik. Kiadási évét a kötet végi sajtóhirdetések alapján becsültük meg (a hirdetések közlik a Pósa Lajos-féle folyóirat, az Én Ujságom című periodika 1906. évi teljes évfolyamának fogyasztói árát is). Sérült, hiányos gerincű, színes, illusztrált, kissé kopott, enyhén foltos kiadói félvászon kötésben, a kötéstáblák sarkain kisebb hiánnyal.
1
24220.

Barna Jónás: A szabadságharc hősregéi. Több képpel.
Budapest, [1908 körül]. Magyar Kereskedelmi Közlöny Hírlap- és Könyvkiadóvállalat (Globus Műintézet). 120 + [8] p.
Barna Jónás (1851-1909) polgári iskolai tanár, tankönyvíró, szerkesztő, ifjúsági író. Pedagógiai cikkeit a Népnevelők Lapja és az Izraelita Tanügyi Értesítő jelentette meg. Szövegközti rajzokkal illusztrált, hazafias szellemben írt történelmi ismeretterjesztő kötete döntően a szabadságharc időszakát idézi meg; kiegészítően a Rákóczi-szabadságharcot is méltatja. A rövid szövegek között Krúdy- és Farkas Emőd-novellák is feltűnnek.
Kötetünk fűzése meglazult, hat levélen kivágás, hat levélen kisebb sérülés, első előzéke sérült.
Példányunk az elbeszélés-kötet második kiadásából származik. Kiadási évét a kötet végi sajtóhirdetések alapján becsültük meg (a hirdetések közlik a Pósa Lajos-féle folyóirat, az Én Ujságom című periodika 1906. évi teljes évfolyamának fogyasztói árát is).
Sérült, hiányos gerincű, színes, illusztrált, kissé kopott, enyhén foltos kiadói félvászon kötésben, a kötéstáblák sarkain kisebb hiánnyal.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
1 000 Ft
2,71
EUR
,
3,13
USD
Ajánlatok száma:
0
Minimális ajánlat:
1 000 Ft
1 000 1 200 1 400
Rhoden, Emma: Makrancos Erzsike mátkasága. Fordította Roboz Andor. Budapest, [1930]. Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. 160 p. Emmy von Rhoden (1829-1885) német ifjúsági író. Művei elsősorban fiatal leányok számára készültek, regényeit a nemzeti nyelvű kiadások jobbára átdolgozták. Kiadásunk illusztrációi a XIX. század végének szokásrendjét és modorkonvencióit idézik meg, a kötéstábla és a védőborító rajzai lényegesen modernebbek. Példányunk a második magyar kiadásból való. Illusztrált, enyhén foltos kiadói egészvászon kötésben, színes, illusztrált, enyhén sérült, kissé foltos kiadói védőborítóban.
1
24221.

Rhoden, Emma: Makrancos Erzsike mátkasága. Fordította Roboz Andor.
Budapest, [1930]. Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. 160 p.
Emmy von Rhoden (1829-1885) német ifjúsági író. Művei elsősorban fiatal leányok számára készültek, regényeit a nemzeti nyelvű kiadások jobbára átdolgozták. Kiadásunk illusztrációi a XIX. század végének szokásrendjét és modorkonvencióit idézik meg, a kötéstábla és a védőborító rajzai lényegesen modernebbek. Példányunk a második magyar kiadásból való.
Illusztrált, enyhén foltos kiadói egészvászon kötésben, színes, illusztrált, enyhén sérült, kissé foltos kiadói védőborítóban.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
1 000 Ft
2,71
EUR
,
3,13
USD
Ajánlatok száma:
0
Minimális ajánlat:
1 000 Ft
1 000 1 200 1 400
Daudet, Alphonse: Egy gyermek története. Ifjúsági regény képekkel. Ford.: Csetényi Erzsi. Bp., 1920., Az Ifjusági Könyvkiadó, (Heller K. és Társa-ny.), 174+2 p.+3 t. A borító illusztrációja és az egészoldalas fekete-fehér illusztrációk Haranghy Jenő munkái. Kiadói illusztrált kartonált papírkötés, kopott borítóval, sérült gerinccel. Irredenta bélyegzéssel a címlapon: "Csonka Magyarország nem ország. Egész Magyarország mennyország."
1
24222.

Daudet, Alphonse: Egy gyermek története. Ifjúsági regény képekkel. Ford.: Csetényi Erzsi. Bp., 1920., Az Ifjusági Könyvkiadó, (Heller K. és Társa-ny.), 174+2 p.+3 t. A borító illusztrációja és az egészoldalas fekete-fehér illusztrációk Haranghy Jenő munkái. Kiadói illusztrált kartonált papírkötés, kopott borítóval, sérült gerinccel. Irredenta bélyegzéssel a címlapon: "Csonka Magyarország nem ország. Egész Magyarország mennyország."

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
1 400 Ft
3,79
EUR
,
4,38
USD
Ajánlatok száma:
0
Minimális ajánlat:
1 400 Ft
1 400 1 600 1 800
[Herchenbach, Wilhelm]: Oramaika. Elbeszélés az indián életből. Ford.: Az Esztergomi Növ. Papság Magy. Egyh. Irod. Iskolája. Ifjusági Könyvtár II. füzet. Esztergom, 1895, Laiszky János, 233+3 p. Kiadói kopott félvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, laza, sérült kötéssel.
1
24223.

[Herchenbach, Wilhelm]: Oramaika. Elbeszélés az indián életből. Ford.: Az Esztergomi Növ. Papság Magy. Egyh. Irod. Iskolája. Ifjusági Könyvtár II. füzet. Esztergom, 1895, Laiszky János, 233+3 p. Kiadói kopott félvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, laza, sérült kötéssel.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
1 200 Ft
3,25
EUR
,
3,75
USD
Ajánlatok száma:
0
Minimális ajánlat:
1 200 Ft
1 200 1 400 1 600
Szürke Bagoly indián vadász: Két kicsi hód. Bp., Kossuth. Félvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
1
24224.

Szürke Bagoly indián vadász: Két kicsi hód. Bp., Kossuth. Félvászon kötés, kissé kopottas állapotban.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
1 000 Ft
2,71
EUR
,
3,13
USD
Ajánlatok száma:
0
Minimális ajánlat:
1 000 Ft
1 000 1 200 1 400

Licitálás az alábbi licitlépcsők szerint történik:

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft

Árverési szűrés

Aktuális híreink

517. aukció:
Az árverés időtartama: január 13-tól 22-ig


Licitálás vége: január 22. 19:00

Megtekintés: január 19-től 22-ig
Tételek átvétele: január 26-tól az Andrássy úton
Fizetési határidő: február 6.
Elszámolás február 11-től

  Események

További oldal navigáció

Aukciósház

  • Cím: 1061 Budapest, Andrássy út 16.
  • Levelezési cím: 1244, Budapest Pf. 979.
  • Telefon: +36 1 / 317-4757, +36 1 / 266-4154
  • Email : icvqw34r5nf?3+o@dasdfefgrabanwf34th.codv4m
  •  
  • Nyitva tartás:
  • Hétfő: 12-17
  • Keddtől Szerdáig: 10-17
  • Csütörtök: 10-19
  • Péntek: zárva
  • Hétvége: zárva

Galéria

Oldalaink

© 2011-2025 Darabanth Aukciósház Kft.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa.
Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.
Elfogadom
A részletekért kattintson
https://www.darabanth.com/hu/feltetelek-gyik
darabanth.com
H
Tétel kosárba rakva

Kosár értéke:

Vásárlás folytatása
  Pénztárhoz