Bruno Boidron (szerk.): Kultwein Bordeaux. (2 kötet.) Paris, 2003, Flammarion. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói dísztokban (a tok egyik felén a ragasztás elengedett).
Bereczki Máté: Gyümölcsészeti vázlatok. I. kötet: Jegyzéke a "Gyümölcsészeti Vázlatok" mind a négy kötetében leírt gyümölcsöknek. Arad, 1887., Gyulai István, 508+2 p. Átkötött félvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kopott, foltos borítóval, a borítón címkével, régi intézményi bélyegzésekkel.
Vegyes német sörökkel kapcsolatos könyvtétel, 4 db:
Deutschland Deine Biere. Hrsg. von Uwe-Jens Schumann. München, 1993, Zabert Sandmann. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.;
Dietrich Höllhuber - Wolfgang Kaul: Die Biere Deutschlands. Nürnberg,1988,Hans Carl. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.;
Michael Jackson: Bier. Über 1000 Sorten aus aller Welt. Bern-Stuttgart,1987,Hallwag. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.;
Jürgen Roth: Bier! Das neue Lexikon. Leipzig, 1999, Reclam. Német nyelven. Kiadói papírkötés.;
4 szakácskönyv és étkezéssel kapcsolatos: Zajkás-Póda: Diétáskönyv, Kovács Sándor: Szakács mesterségnek és utazásnak könyvecskéi, Pelle Józsefné Konhyai kalendárium, Papp Endre: A vendéglős híres vendégei. A szépen terített asztal.
Rerrich Béla: Kertes ház. Hogyan építsem meg kertes házamat és hogy rendezzem be házi kertemet? Bp., 1922, Franklin-Társulat, 128 p. Kiadói papírkötés, kis sérüléssel
Tejtermékek, zöldségfélék és gyümölcsök felhasználású a korszerű vendéglátásban. A Pannonia Hotels & Restaurants kiadványa, receptekkel. H.n., é.n., (4)+138+(2) p. Kiadói papírkötés, kissé viseltes borítóval.
Szőlő- és gyümölcsfajták. Nemzeti fajtajegyzék. Szaporításra egyedileg engedélyezett fajták jegyzéke 2004. Országos Mezőgazdasági Minősítő Intézet. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Kertészet és polgárosodás (Az európai szőlészeti-borászati-kertészeti ismeretek oktatása, szaktanácsadása a Georgikonban és a Keszthelyi Uradalomban, a 18. sz. végétől a 19. sz. közepéig). Szerk.: Csoma Zsigmond. Centrál Európa Alapítvány: Budapest, 1997. 366p. Kiadói papírkötésben, új állapot