Könyvek: Konyha és kert

Tételek száma: 59

Larousse gasztronómiai lexikon. Főszerk.: Colette Hanicotte. Joel Robuchon, a Gasztronómiai Bizottság elnökének ajánlásával. [Bp., 2013], Geopen, 965+3 p. 2., javított kiadás. Gazdag képanyaggal illusztrált szakkönyv. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
23435.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
50 000 Ft
135,50
156,25
Minimális ajánlat:
50 000 Ft
50 000 60 000 70 000
Jamie Oliver: Jamie 15 perces kaják. David Loftus fotóival. Bp., 2014, Park. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, az alsó sarkain ütődésnyomokkal, egyébként jó állapotban.
23436.

Licitálható
Kikiáltási ár:
10 000 Ft
Minimális ajánlat:
10 000 Ft
10 000 12 000 14 000
Csáky Sándor: A huszadik század szakácsművészete. Novy Smokovec, Tátrafüred 1930. Szerzői. Második kiadás. - Julius Kittler utóda Keller és Társa (ny.) [3] + 770+ 61 (gasztronómiai szótár) + [36] p. Szövegközti és egészoldalas táblákkal illusztrált.  Kiadói vászonkötésben, kopott, néhány foltos, sérült lap.   Csáky Sándor (1890-1951) szakács, gasztronómiai író, az újtátrafüredi dr. Szontágh-féle Palace Szanatórium konyhafőnöke, 1910-től számos gasztronómiai aranyéremmel ismerték el munkásságát. A munka első kiadása 1929-ben jelent meg Újtátrafüreden, példányunk a harmadik, bővített kiadásból való. A függelékben Marenchich Ottó négynyelvű gasztronómiai szótára.
23437.

Csáky Sándor: A huszadik század szakácsművészete. Novy Smokovec, Tátrafüred 1930. Szerzői. Második kiadás. - Julius Kittler utóda Keller és Társa (ny.) [3] + 770+ 61 (gasztronómiai szótár) + [36] p. Szövegközti és egészoldalas táblákkal illusztrált.
Kiadói vászonkötésben, kopott, néhány foltos, sérült lap.

Licitálható
Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Minimális ajánlat:
8 000 Ft
8 000 9 500 11 000
Jamie Oliver: Jamie's 30 minute meals. Photographsy by David Loftus. 2010, Michael Joseph. Angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, az alsó sarkain ütődésnyomokkal, egyébként jó állapotban.
23438.

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 800 Ft
13,01
15,00
Minimális ajánlat:
4 800 Ft
4 800 5 500 6 500
Brillat-Savarin, [Jean Anthelme]: Az ízlés fiziológiája. Fordították Ambrus Zoltán és Ambrus Gizella. Budapest, 1912. Singer és Wolfner (Márkus Samu ny.) 1 t. (hártyapapírral védett címkép) + 303 + [1] p. Első magyar kiadás. Jean Antelme Brillat-Savarin (1755-1826), a gasztronómiai esszé megalapítójának alapvető értekezése eredeti nyelven először 1825-ben jelent meg, "Physiologie du gout" címmel. A történeti anekdotákkal és életmódtanácsokkal fűszerezett munka az asztal örömeinek teljes tudásanyagát tekinti át, a szarvasgomba erotikus hatásának ecsetelésétől a vendéglők alapításának történetéig, az ínyencség társadalmi csoportonként eltérő módozataiig: arról, hogy milyen eltérő módon étkezik az orvos, a katona és az apáca, milyen nemzetgazdasági haszna is van a Párizst elözönlő külföldiek sokértelmű éhségének; az esszéfolyamot időről időre megszakító receptek után ismét művelődéstörténeti érdekességek olvashatók. A címlapon régi tulajdonosi bélyegzés. Horváth 191. Színes, illusztrált, enyhén foltos kiadói egészvászon kötésben. Jó példány, ritkán előforduló kötésváltozat.
23439.

Brillat-Savarin, [Jean Anthelme]: Az ízlés fiziológiája. Fordították Ambrus Zoltán és Ambrus Gizella.
Budapest, 1912. Singer és Wolfner (Márkus Samu ny.) 1 t. (hártyapapírral védett címkép) + 303 + [1] p. Első magyar kiadás.
Jean Antelme Brillat-Savarin (1755-1826), a gasztronómiai esszé megalapítójának alapvető értekezése eredeti nyelven először 1825-ben jelent meg, "Physiologie du gout" címmel. A történeti anekdotákkal és életmódtanácsokkal fűszerezett munka az asztal örömeinek teljes tudásanyagát tekinti át, a szarvasgomba erotikus hatásának ecsetelésétől a vendéglők alapításának történetéig, az ínyencség társadalmi csoportonként eltérő módozataiig: arról, hogy milyen eltérő módon étkezik az orvos, a katona és az apáca, milyen nemzetgazdasági haszna is van a Párizst elözönlő külföldiek sokértelmű éhségének; az esszéfolyamot időről időre megszakító receptek után ismét művelődéstörténeti érdekességek olvashatók.
A címlapon régi tulajdonosi bélyegzés.
Horváth 191.
Színes, illusztrált, enyhén foltos kiadói egészvászon kötésben. Jó példány, ritkán előforduló kötésváltozat.

Licitálható
Kikiáltási ár:
9 500 Ft
25,75
29,69
Minimális ajánlat:
9 500 Ft
9 500 11 000 13 000
1932 A kávé 50 változatban, kitűnő kávéreceptek, a Meinl Gyula Rt. kiadása, 16p. receptfüzet. Tűzőkapcsa elkorrodált
23440.

Licitálható
Kikiáltási ár:
12 000 Ft
Minimális ajánlat:
12 000 Ft
12 000 14 000 16 000
Étlapíráshoz szolgáló magyar-német szakszótár. Kézirat gyanánt. Összeállította Zalán Lipót. [Budapest, 1972]. [Nyomda nélkül.] [2] p. + 95 levél. Limitált példányszámban készült gasztronómiai szakszótárunk összeállítója Zalán Lipót, a Hévízi Gyógyfürdő igazgatója, az 1970-es évek néhány gasztronómiai munkájának szerzője. Az előzékeken régi tulajdonosi bejegyzés. Horváth 0. Aranyozott kiadói vászonkötésben. Jó példány, nagyon ritka könyv.
23441.

Étlapíráshoz szolgáló magyar-német szakszótár. Kézirat gyanánt. Összeállította Zalán Lipót. [Budapest, 1972]. [Nyomda nélkül.] [2] p. + 95 levél.
Limitált példányszámban készült gasztronómiai szakszótárunk összeállítója Zalán Lipót, a Hévízi Gyógyfürdő igazgatója, az 1970-es évek néhány gasztronómiai munkájának szerzője. Az előzékeken régi tulajdonosi bejegyzés.
Horváth 0.
Aranyozott kiadói vászonkötésben. Jó példány, nagyon ritka könyv.

Licitálható
Kikiáltási ár:
9 500 Ft
25,75
29,69
Minimális ajánlat:
9 500 Ft
9 500 11 000 13 000
Roeper, Johannes [August Christian]: Enumeratio Euphorbiarum, quae in Germania et Pannonia gignuntur. [Göttingen] Gottingae, 1824. Typis Caroli Eduardi Rosenbusch. VIII + 68 p. + III t. Első kiadás. Johannes Roeper (1801-1885) német botanikus első tudományos publikációja. A növényrendszertani munka a németországi és pannon kutyatejfélék sajátosságait vizsgálja; a mű végén három, rézmetszetű tábla. Példányunk fűzése kissé meglazult, címlapja és a belív néhány oldala enyhén foltos. Pritzel 7719. Fűzve, sérült gerincű, keretdíszes, foltos, enyhén hiányos kiadói borítóban.
23442.

Roeper, Johannes [August Christian]: Enumeratio Euphorbiarum, quae in Germania et Pannonia gignuntur.
[Göttingen] Gottingae, 1824. Typis Caroli Eduardi Rosenbusch. VIII + 68 p. + III t. Első kiadás.
Johannes Roeper (1801-1885) német botanikus első tudományos publikációja. A növényrendszertani munka a németországi és pannon kutyatejfélék sajátosságait vizsgálja; a mű végén három, rézmetszetű tábla.
Példányunk fűzése kissé meglazult, címlapja és a belív néhány oldala enyhén foltos.
Pritzel 7719.
Fűzve, sérült gerincű, keretdíszes, foltos, enyhén hiányos kiadói borítóban.

Licitálható
Kikiáltási ár:
9 500 Ft
25,75
29,69
Minimális ajánlat:
9 500 Ft
9 500 11 000 13 000
Útmutató a magyarországi méhlegelők térképéhez I-II. kötet. 1972, Országos Méhészeti Szövetkezeti Vállalat. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban.
23443.

Licitálható
Kikiáltási ár:
10 000 Ft
Minimális ajánlat:
10 000 Ft
10 000 12 000 14 000
cca 1940 Segítsünk főzni? Kiadja Budapest Székesfőváros Gázművei. Kiadói papírkötés, viseltes, foltos, sérült borítóval, helyenként foltos lapokkal, 54 p.
23444.

Licitálható
Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Minimális ajánlat:
6 000 Ft
6 000 7 000 8 000
Albert Smith: The Social Parliament. 1-3. 1848. 2. kiadás. A humoros írásban a a vacsora és estélyi partik rendezésének "törvényeit" mutatja be. 8p., 8p., 8p.,         Albert Smith: The Social Parliament. 1-3. 1848. 2nd edition. In this humorous article he presents the "laws" of organizing dinner and evening parties. 8p., 8p., 8p.,
23445.

Licitálható
Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Minimális ajánlat:
6 000 Ft
6 000 7 000 8 000
23446.

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Minimális ajánlat:
4 000 Ft
4 000 4 800 5 500

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft