Larousse gasztronómiai lexikon. Főszerk.: Colette Hanicotte. Joel Robuchon, a Gasztronómiai Bizottság elnökének ajánlásával. [Bp., 2013], Geopen, 965+3 p. 2., javított kiadás. Gazdag képanyaggal illusztrált szakkönyv. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
Jamie Oliver: Jamie 15 perces kaják. David Loftus fotóival. Bp., 2014, Park. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, az alsó sarkain ütődésnyomokkal, egyébként jó állapotban.
Csáky Sándor: A huszadik század szakácsművészete. Novy Smokovec, Tátrafüred 1930. Szerzői. Második kiadás. - Julius Kittler utóda Keller és Társa (ny.) [3] + 770+ 61 (gasztronómiai szótár) + [36] p. Szövegközti és egészoldalas táblákkal illusztrált. Kiadói vászonkötésben, kopott, néhány foltos, sérült lap.
Jamie Oliver: Jamie's 30 minute meals. Photographsy by David Loftus. 2010, Michael Joseph. Angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, az alsó sarkain ütődésnyomokkal, egyébként jó állapotban.
Brillat-Savarin, [Jean Anthelme]: Az ízlés fiziológiája. Fordították Ambrus Zoltán és Ambrus Gizella. Budapest, 1912. Singer és Wolfner (Márkus Samu ny.) 1 t. (hártyapapírral védett címkép) + 303 + [1] p. Első magyar kiadás. Jean Antelme Brillat-Savarin (1755-1826), a gasztronómiai esszé megalapítójának alapvető értekezése eredeti nyelven először 1825-ben jelent meg, "Physiologie du gout" címmel. A történeti anekdotákkal és életmódtanácsokkal fűszerezett munka az asztal örömeinek teljes tudásanyagát tekinti át, a szarvasgomba erotikus hatásának ecsetelésétől a vendéglők alapításának történetéig, az ínyencség társadalmi csoportonként eltérő módozataiig: arról, hogy milyen eltérő módon étkezik az orvos, a katona és az apáca, milyen nemzetgazdasági haszna is van a Párizst elözönlő külföldiek sokértelmű éhségének; az esszéfolyamot időről időre megszakító receptek után ismét művelődéstörténeti érdekességek olvashatók. A címlapon régi tulajdonosi bélyegzés. Horváth 191. Színes, illusztrált, enyhén foltos kiadói egészvászon kötésben. Jó példány, ritkán előforduló kötésváltozat.
Étlapíráshoz szolgáló magyar-német szakszótár. Kézirat gyanánt. Összeállította Zalán Lipót. [Budapest, 1972]. [Nyomda nélkül.] [2] p. + 95 levél. Limitált példányszámban készült gasztronómiai szakszótárunk összeállítója Zalán Lipót, a Hévízi Gyógyfürdő igazgatója, az 1970-es évek néhány gasztronómiai munkájának szerzője. Az előzékeken régi tulajdonosi bejegyzés. Horváth 0. Aranyozott kiadói vászonkötésben. Jó példány, nagyon ritka könyv.
Roeper, Johannes [August Christian]: Enumeratio Euphorbiarum, quae in Germania et Pannonia gignuntur. [Göttingen] Gottingae, 1824. Typis Caroli Eduardi Rosenbusch. VIII + 68 p. + III t. Első kiadás. Johannes Roeper (1801-1885) német botanikus első tudományos publikációja. A növényrendszertani munka a németországi és pannon kutyatejfélék sajátosságait vizsgálja; a mű végén három, rézmetszetű tábla. Példányunk fűzése kissé meglazult, címlapja és a belív néhány oldala enyhén foltos. Pritzel 7719. Fűzve, sérült gerincű, keretdíszes, foltos, enyhén hiányos kiadói borítóban.
Albert Smith: The Social Parliament. 1-3. 1848. 2. kiadás. A humoros írásban a a vacsora és estélyi partik rendezésének "törvényeit" mutatja be. 8p., 8p., 8p., Albert Smith: The Social Parliament. 1-3. 1848. 2nd edition. In this humorous article he presents the "laws" of organizing dinner and evening parties. 8p., 8p., 8p.,