Licitálható
24426.
Könyvek: Egyéb ritkaságok
3 000 Ft
8,13 EUR, 9,38 USD
4 600 Ft
Pu Szung-ling:
Furcsa históriák. Fordította Tőkei Ferenc. (Számozott.)
(Budapest), 1959. Magyar Helikon Könyvkiadó (Franklin-nyomda). 294 + [3] p. Első magyar kiadás.
Könyvgyűjtők számára készült, számozott, bibliofil kiadás. Kolofon: "Az Új Elzevír könyvtár negyedik köteteként Pu Szung-ling: "Liao-csaj cse-ji" című novellagyűjteményéből huszonnégy darabot nyújtjuk át a magyar olvasónak Tőkei Ferenc válogatásában és fordításában. A fordítás alapja a Pu Szung-ling: "Liao-csaj cse-ji hszüan" (Peking, 1956) című szemelvényes, és a "Jüan-pen liao-csaj cse-ji" (Sanghaj) című teljes kínai kiadás. A magyar szöveget a klasszikus kínai nyelvű eredetivel Csongor Barnabás vetette egybe. A kötetet utószóval és jegyzetekkel a fordító látta el. Illusztrálta helyszíni tanulmányok alapján Vincze Lajos grafikusművész. Felelős szerkesztő Geréb Béláné. A műszaki munkálatokat Földes György irányította. Megjelent 5500 példányban, ebből 1550 példány félbőr-kötésben, 550 példány bőrkötésben, számozva. Ez a könyv a 20. számú példány."
(Új Elzevir könyvtár.)
Aranyozott, álbordás kiadói bőrkötésben, felül színes festésű lapszélekkel, az alsó lapéleken apró foltosság. Jó példány.
| 1.000 Ft-ig | 100 Ft |
| 5.000 Ft-ig | 200 Ft |
| 10.000 Ft-ig | 500 Ft |
| 20.000 Ft-ig | 1.000 Ft |
| 50.000 Ft-ig | 2.000 Ft |
| 100.000 Ft-ig | 5.000 Ft |
| 200.000 Ft-ig | 10.000 Ft |
| 500.000 Ft-ig | 20.000 Ft |
| 1.000.000 Ft-ig | 50.000 Ft |
| 2.000.000 Ft-ig | 100.000 Ft |
| 5.000.000 Ft-ig | 200.000 Ft |
| 10.000.000 Ft-ig | 500.000 Ft |
| 10.000.000 Ft felett | 1.000.000 Ft |