Tétel

Licitálható

Licitálok:

4 600 5 500 6 000

Kikiáltási ár:

3 000 Ft
8,13 EUR, 9,38 USD

Minimális ajánlat:

4 600 Ft

Leírás:

Pu Szung-ling: Furcsa históriák. Fordította Tőkei Ferenc. (Számozott.)
(Budapest), 1959. Magyar Helikon Könyvkiadó (Franklin-nyomda). 294 + [3] p. Első magyar kiadás.
Könyvgyűjtők számára készült, számozott, bibliofil kiadás. Kolofon: "Az Új Elzevír könyvtár negyedik köteteként Pu Szung-ling: "Liao-csaj cse-ji" című novellagyűjteményéből huszonnégy darabot nyújtjuk át a magyar olvasónak Tőkei Ferenc válogatásában és fordításában. A fordítás alapja a Pu Szung-ling: "Liao-csaj cse-ji hszüan" (Peking, 1956) című szemelvényes, és a "Jüan-pen liao-csaj cse-ji" (Sanghaj) című teljes kínai kiadás. A magyar szöveget a klasszikus kínai nyelvű eredetivel Csongor Barnabás vetette egybe. A kötetet utószóval és jegyzetekkel a fordító látta el. Illusztrálta helyszíni tanulmányok alapján Vincze Lajos grafikusművész. Felelős szerkesztő Geréb Béláné. A műszaki munkálatokat Földes György irányította. Megjelent 5500 példányban, ebből 1550 példány félbőr-kötésben, 550 példány bőrkötésben, számozva. Ez a könyv a 20. számú példány."
(Új Elzevir könyvtár.)
Aranyozott, álbordás kiadói bőrkötésben, felül színes festésű lapszélekkel, az alsó lapéleken apró foltosság. Jó példány.

Megosztás:

Tétel fotót készítette : ufk

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft