Licitálható
24425.
Könyvek: Egyéb ritkaságok
3 000 Ft
8,13 EUR, 9,38 USD
3 200 Ft
Mann, Thomas:
A törvény. Fordította Vajda Endre. (Számozott.)
(Budapest), 1958. Magyar Helikon Könyvkiadó (Franklin-nyomda). 172 + [4] p. Egyetlen bibliofil kiadás.
Könyvgyűjtők számára készült, számozott, bibliofil kiadás. Kolofon: "Az Új Elzevír könyvtár második köteteként Thomas Mann "Das Gesetz" című kisregényének magyar fordítását nyújtjuk át az olvasónak. A magyar szöveget a német nyelvű eredetivel (Thomas Mann Gesammelte Werke in 12 Banden, Band IX., Aufbau-Verlag, Berlin, 1956) Vajda Gábor vetette egybe. Az utószót Heller Ágnes írta. Az eredeti fametszeteket Drahos István készítette. Felelős szerkesztő: Geréb Béláné. A műszaki munkálatokat Földes György irányította. Megjelent 13,550 példányban, ebből 8300 példány egészvászon kötésben, 4100 példány félbőrkötésben, 1150 példány bőrkötésben, számozva. Ez a könyv a 49. számú példány."
(Új Elzevir könyvtár.)
Aranyozott, álbordás kiadói bőrkötésben, felül színes festésű lapszélekkel, a hátsó kötéstáblán apró foltossággal. Jó példány.
| 1.000 Ft-ig | 100 Ft |
| 5.000 Ft-ig | 200 Ft |
| 10.000 Ft-ig | 500 Ft |
| 20.000 Ft-ig | 1.000 Ft |
| 50.000 Ft-ig | 2.000 Ft |
| 100.000 Ft-ig | 5.000 Ft |
| 200.000 Ft-ig | 10.000 Ft |
| 500.000 Ft-ig | 20.000 Ft |
| 1.000.000 Ft-ig | 50.000 Ft |
| 2.000.000 Ft-ig | 100.000 Ft |
| 5.000.000 Ft-ig | 200.000 Ft |
| 10.000.000 Ft-ig | 500.000 Ft |
| 10.000.000 Ft felett | 1.000.000 Ft |