Térképek

Tételek száma: 114

1957 A Magyar Népköztársaság közigazgatási térképe, 1 : 500.000, 75x115 cm + Magyarországi autóutak térképe, VIII+48 p.+ 28 t.
17729.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

cca 1900 Fiume és kikötője, a Pallas Nagy Lexikona térkép-melléklete, 1 : 11.520, kis lapszéli szakadásokkal, 23x42 cm
17730.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

2 db vízisporttérkép: A Duna Budapesttől Sztálinvárosig, sérülésekkel, 40x112 cm + A Duna Esztergomtól Budapestig, 21x139 cm
17731.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

5 db magyar megyetérkép: Csongrád, Győr-Sopron, Tolna, Vas megye + Békés megye úthálózati térkép, sérült
17732.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

cca 1930 Kogutowicz Manó: Budapest székesfőváros kézitérképe, 1 : 25.000, Bp., Magyar Földrajzi Intézet R.T., sérülésekkel, ragasztott, 58x43 cm
17733.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Magyarország néprajzi térképe (Carte ethnographique de la Hongrie). Tervezte Kogutowicz Károly. (1910/1928) Budapest, 1928. Kókai Lajos - Magyar Királyi Állami Térképészet. Színes kőnyomat, mérete: 560x910 mm egy 610x950 mm méretű térképlapon. A néprajzi térkép - melyet az országcsonkítás jogtalansága mellett érvelő, francia és magyar nyelvű infografikák vesznek körül - a Horvát-Szlavónország nélküli teljes történelmi Magyarország néprajzi adatait mutatja be, az utolsó érvényes, 1910. évi népszámlálás adatai alapján. Térképünk vörös színnel jelöli a magyar lakosságot, a német nemzetiséget halványvörös, a horvátot kék, a szerbet sárga, a románt halványlila, a rutént barna, a szlovákot zöld, a lengyelt mélykék színnel. A nem lakott területek területi színezése alapvetően a körülvevő települések meghatározó nemzetisége alapján történik, ám a sziget-szerűen települt, más nemzetiségű települések mégis jelzettek - így nem fordulhat elő térképünkön, hogy a pontszerűen, népesebb településeken megtelepült dél-erdélyi magyarság a körülvevő román falvak miatt egyszerűen eltűnik a térképről: a román néprajzi térképészetnek ez bevett eljárása volt, miként a nemzetiségi arányszámok meghamisítása is. Jó állapotú térkép, hajtogatva enyhe folttal. Előtte külön térkép pausz papíron a megszállási zónák körvonalaival.
17734.

Magyarország néprajzi térképe (Carte ethnographique de la Hongrie). Tervezte Kogutowicz Károly. (1910/1928) Budapest, 1928. Kókai Lajos - Magyar Királyi Állami Térképészet. Színes kőnyomat, mérete: 560x910 mm egy 610x950 mm méretű térképlapon. A néprajzi térkép - melyet az országcsonkítás jogtalansága mellett érvelő, francia és magyar nyelvű infografikák vesznek körül - a Horvát-Szlavónország nélküli teljes történelmi Magyarország néprajzi adatait mutatja be, az utolsó érvényes, 1910. évi népszámlálás adatai alapján. Térképünk vörös színnel jelöli a magyar lakosságot, a német nemzetiséget halványvörös, a horvátot kék, a szerbet sárga, a románt halványlila, a rutént barna, a szlovákot zöld, a lengyelt mélykék színnel. A nem lakott területek területi színezése alapvetően a körülvevő települések meghatározó nemzetisége alapján történik, ám a sziget-szerűen települt, más nemzetiségű települések mégis jelzettek - így nem fordulhat elő térképünkön, hogy a pontszerűen, népesebb településeken megtelepült dél-erdélyi magyarság a körülvevő román falvak miatt egyszerűen eltűnik a térképről: a román néprajzi térképészetnek ez bevett eljárása volt, miként a nemzetiségi arányszámok meghamisítása is. Jó állapotú térkép, hajtogatva enyhe folttal.
Előtte külön térkép pausz papíron a megszállási zónák körvonalaival.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,20
62,50

A Magyar Szent Korona országai 1914-ben, modern térkép, 86x119 cm
17735.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Zürich térképe, színes képekkel, reklámokkal, 32x49 cm
17736.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft

1968-1980 23 db magyarországi térkép
17737.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

1917 A nyugati és balkáni front háborús térképe 47x31 cm
17738.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

1916 A nyugati és balkáni front háborús térképe 47x31 cm
17739.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

1928 Miskolc thjf. város térképe. Tervezték: Szűcs Sándor és Dr. Vigyázó János, készítette: Tóvári János. 1 : 10.000. Bp., Turistaság és Alpinizmus kiadása (M. kir. állami ny.), jó állapotban 73x45 cm
17740.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft