Lukács György (szerk.): La Hongrie et la civilisation. Histoire, géographie, ethnographie, constitution et rapports internationaux. Rédigé avec la collaboration de plusieurs auteurs francais et hongrois, par Georges Lukács. Préface de Jérome et Jean Tharaud. Avec 3 cartes et 29 planches hors texte. Paris, 1929. La Renaissance du Livre [ny. n.] 430 p. + 29 t. + 3 térkép. Egyetlen kiadás. A trianoni döntéssel megcsonkított Magyarország kormányképes kulturális elitje az 1920-as évek végétől diplomáciai offenzívába kezdett annak érdekében, hogy a külföld számára bebizonyítsa az ország gazdasági életrevalóságát, kulturális értékéit és egyedülálló néprajzi karakterét, ennek megfelelően pedig revíziós törekvéseinek jogosságát. A Lukács György (1865-1950) jogász, politikus, volt vallás- és közoktatásügyi miniszter, diplomata által szerkesztett tanulmánykötetben történelmi, etnográfiai, demográfiai, alkotmánytörténeti és diplomáciai cikkek találhatók. A bevezető történelmi esszén túl kötetünk további történelmi tanulmányokban tisztázza Magyarország keresztény és antibolsevista karakterét is. A mű végén hosszabb tanulmányok a magyar-francia, a magyar-angol, a magyar-német, a magyar-olasz és magyar-amerikai kulturális kapcsolatokról. Kötetünk iniciáléit és könyvdíszeit Reiter László grafikusművész rajzolta. Az első nyomtatott oldalon és a címoldalon régi tulajdonosi bélyegzés. Fűzve, feliratozott, sérült gerincű, kissé hiányos kiadói borítóban. Körülvágatlan példány.
Longuet, Jean - Silber, Georges: Azev, Harting és társai. I-II. köt. Terroristák és rendőrkémek. Ford.: Ormos Ede. Írták - - és - -. Bevezetéssel ellátta Vladimir Burzev. Előszót írt Jean Jaurés. Bp., 1909, Népszava, (Világosság-ny.), XLIII+110 p. + 3 (fekete-fehér képtáblák) t.; 180+IV p. A kötet központi figurája Azef, a hírhedt kettős ügynök volt. Jevno Azef (1869?1918) a cári Oroszország politikai rendőrségének egyik legfontosabb ügynöke volt, és azokról a szociálforradalmárokról jelentett, akiket ő irányított. Azef tervelte ki a merényleteket különböző tartományi kormányzók, a cári hadsereg tábornokai, belügyminiszterek és nagyhercegek ellen, s egyúttal ő volt az, aki a szociálforradalmár terroristák lépéseiről rendszeresen tájékoztatta a rendőrséget. ĺgy aztán a kettős játszmát folytató Azef döntött arról, a cári politikai elitből ki a feláldozható s ki nem. Kiadói illusztrált papírkötés, az I. kötetben kijáró lapokkal, kis lapszéli sérülésekkel.
Kocsis Piroska - Ólmosi Zoltán: Habsburg Ottó és az államhatalom. Levéltári források az utolsó magyar trónörökösről. Bp., 2020, Corvina. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
Sz.n.: Kossuth Lajos a Magyar Nemzet Megváltóa születésének 100. évfordulójára. Szeged. 1902. Traub B. 29 p + 1 t. Illusztrált kiadói papírborítóval, ceruzás firkával, sérült. Ritka.
A magyar korona országainak mezőgazdasági statisztikája. V. kötet: Végeredmények. 17 grafikai térképpel. Bp., 1900, M. Kir. Központi Statisztikai Hivatal (Pesti Könyvnyomda Rt.), IV+(2)+89+234 p. + 17 t. (színes térképek, ebből 8 kétlapos). Kiadói egészvászon-kötés, kissé foltos borítóval, belül jó állapotban, intézményi bélyegzőkkel.
Északi-osztják medveénekek. Adalékok az obi-ugor népek medvekultuszához. Saját gyűjtése és Reguly Antal hagyományai alapján feldolgozta Pápay József. Pápay József nyelvészeti hagyatékából sajtó alá rendezte Fazekas Jenő. Budapest, 1934. Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. LII + 142 p. A nyelvrokonaink medvekultuszáról írt néprajzi-nyelvészeti tanulmány és a magyar fordítással kísért osztják medveénekek közlése előtt Pápay József (1873-1931) finnugrista, néprajzkutató nyelvészeti munkásságának bibliográfiája. (A Debreceni Tisza István Tudományos Társaság I. Osztályának kiadványai. V. kötet, 9. füzet.) Fűzve, feliratozott kiadói borítóban
Marczali Henrik: Magyarország története az Árpádok korában. (1038-1301). A Magyar Nemzet Története II. kötet. Szerk.: Szilágyi Sándor. Bp., 1896, Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, enyhén sérült gerinccel,