Könyvek: Történelem

Tételek száma: 428

[Curtius, Ernst (1814-1897)] Curtius Ernő: A görögök története I-IV, VI. köt. A Magyar Tudományos Akadémia megbízásából, a negyedik javított kiadás után fordította Fröhlich Róbert (I-III. kötet), Szilasi Mór (IV. kötet), és Komáromy Lajos (VI. kötet). Bp., 1875-1880, MTA, 2+ IV+391 p.; 4+471 p.;4+460 p.;4+625 p.; 6+532 p. Első magyar nyelvű kiadás! Báró Dirsztay Béla (1861-1921) zsidó származású nagykereskedő, műgyűjtő ex libris-szeivel. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval.
19510.

[Curtius, Ernst (1814-1897)] Curtius Ernő: A görögök története I-IV, VI. köt. A Magyar Tudományos Akadémia megbízásából, a negyedik javított kiadás után fordította Fröhlich Róbert (I-III. kötet), Szilasi Mór (IV. kötet), és Komáromy Lajos (VI. kötet).
Bp., 1875-1880, MTA, 2+ IV+391 p.; 4+471 p.;4+460 p.;4+625 p.; 6+532 p. Első magyar nyelvű kiadás! Báró Dirsztay Béla (1861-1921) zsidó származású nagykereskedő, műgyűjtő ex libris-szeivel. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft

Kolligátum: Fraknói Vilmos: Pázmány Péter. 1570-1637. Magyar Történeti Életrajzok. Szerk.: Szilágyi Sándor. (II. évf. 2. köt.) Bp., [1886.], Méhner Vilmos, (Franklin-ny.), 1(címkép, Dörre Tivadar (1858-1932): Pázmány Péter rézmetszetű portréja) t. + 4+344 p.+13 (képtáblák) t.+10 (mellékletek) t. +  Deák Farkas: Forgách Zsuzsánna 1582-1632. Magyar Történeti Életrajzok. Bp., 1885, Mehner Vilmos. 108p 6t, közötte kihajtható hasonmások  Ipolyi Arnold: Bedegi Nyáry Krisztina. 1604-641. Magyar Történeti Életrajzok. Szerk.: Szilágyi Sándor. (III. évf. 4. köt.) Bp., 1887., Méhner Vilmos, (Franklin-ny.),1 (címkép) t. + 4 + 132 p., + 8 (képtáblák, közte 3 kihajtható hasonmás) . + Szabó Károly: Kun László 1272-1290. Budapest, 1886. Méhner Vilmos (Franklin-Társulat könyvnyomdája.)töredék, csak 56. oldal. Aranyozott félbőr kötésben.
19513.

Kolligátum:

Szabó Károly: Kun László 1272-1290.
Budapest, 1886. Méhner Vilmos (Franklin-Társulat könyvnyomdája.)töredék, csak 56. oldal. Aranyozott félbőr kötésben.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft

19514.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft

ca 1750 A latin ABC betűinek írásmódjai a különböző évszázadokban, az íráskép fejlődése, változtását bemutató képes könyv 51 rézmetszetű táblával. Korabeli papírkötésben 40x27 cm /         ca 1700 Illustrated book showing the writing styles of the Latin ABC letters in different centuries, the development and changes of the writing style, with 51 copperplate plates. 40x27 cm
19515.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
9

19516.

Kikiáltási ár:
9 000 Ft
24,39
28,13

19517.

Kikiáltási ár:
9 000 Ft
24,39
28,13

19518.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft

A Nagy-károlyi gróf Károlyi család és székhelyeik története Debrecen, 2005. Kiadói kartonált papírkötésben. Nyisztor Lóránd felelős szerkesztő dedikációjával
19519.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft

19520.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft

19521.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft

Szalay László:  Magyarország története. Első-második kötet. [Egybekötve.] Lipcse-Pest, 1852-1861. Geibel Károly (Teubner B. G. ny.), illetve Lauffer és Stolp (Beimel J. és Kozma Vazul ny.). XIV + 322 p.; XVI + 419 + [1] p. Szalay László (1813-1864) történész, jogász, közíró, a Pesti Hírlap szerkesztője, a forradalom előtt az Eötvös József-féle centralisták közé tartozott, a forradalom idején Deák Ferenc Igazságügy-minisztériumának tisztségviselője, valamint a kormány frankfurti követe. A szabadságharc bukása után Svájcba költözött, emigrációjában írta meg nagy hatású munkáját, a magyar történetírás hagyományait megújító hatkötetes Magyarország-történetét, mely olvasmányos stílusban dolgozza ki hazánk esemény- és társadalomtörténete. A munka első kiadása 1852-1859 között jelent meg, második kiadása 1859-1866 között. A honfoglalást megelőző időktől az Aranybulláig terjedő időszakot feldolgozó első kötetünk a második kiadásból, az Aranybulla kiadásától a Hunyadiak fellépéséig tartó korszakot tárgyaló második kötetünk a lipcsei első kiadásból származik. Az oldalakon foxing, néhány oldalon kisebb foltosság. A belív első oldalán régi tulajdonosi bejegyzés nyomai. Aranyozott gerincű, enyhén kopott korabeli félbőr kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel.
19522.

Szalay László: Magyarország története. Első-második kötet. [Egybekötve.]
Lipcse-Pest, 1852-1861. Geibel Károly (Teubner B. G. ny.), illetve Lauffer és Stolp (Beimel J. és Kozma Vazul ny.). XIV + 322 p.; XVI + 419 + [1] p.
Szalay László (1813-1864) történész, jogász, közíró, a Pesti Hírlap szerkesztője, a forradalom előtt az Eötvös József-féle centralisták közé tartozott, a forradalom idején Deák Ferenc Igazságügy-minisztériumának tisztségviselője, valamint a kormány frankfurti követe. A szabadságharc bukása után Svájcba költözött, emigrációjában írta meg nagy hatású munkáját, a magyar történetírás hagyományait megújító hatkötetes Magyarország-történetét, mely olvasmányos stílusban dolgozza ki hazánk esemény- és társadalomtörténete. A munka első kiadása 1852-1859 között jelent meg, második kiadása 1859-1866 között. A honfoglalást megelőző időktől az Aranybulláig terjedő időszakot feldolgozó első kötetünk a második kiadásból, az Aranybulla kiadásától a Hunyadiak fellépéséig tartó korszakot tárgyaló második kötetünk a lipcsei első kiadásból származik.
Az oldalakon foxing, néhány oldalon kisebb foltosság. A belív első oldalán régi tulajdonosi bejegyzés nyomai.
Aranyozott gerincű, enyhén kopott korabeli félbőr kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft

19523.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,97
21,88

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft