Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 332

2 db - Nagy Abonyi Ágnes: A Zentai Városi Múzeum állandó néprajzi kiállítása. Múzeumi kalauz. Zenta, 2004, Thurzó Lajos Közművelődési Központ. + Sándor Lajos: A kosárfonó szakma kialakulása Zentán. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19144.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Rasmussen, Knud: In der Heimat des Polarmenschen. Die zweite Thule-Expedition 1916-18. Leipzig, 1922, Brockhaus. Kiadói kartonált kötés, gerinc sérült, kopottas állapotban.
19145.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Lábadi Károly: Drávaszög ABÉCÉ. Néprajzi és folklór tájlexikon. Eszék-Budapest, 1996. Kiadói műbőr kötés, jó állapotban.
19146.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,67
10,00

Hunfalvy János: Magyarország és Erdély eredeti képekben. 1-3. köt. Rohbock Lajos illusztrációival. Bp., 1986, Európa. Reprint kiadás. Kísérőfüzet nélkül Kiadói műbőr-kötés,
19147.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

19148.

Garády Sándor: Budapest székesfőváros területén végzett középkori ásatások összefoglaló ismertetése 1931-1941. Függelékben: Garády Sándor: Jelentés az 1936-1942. évben végzett ásatásokról.
Budapest, 1943. Budapest székesfőváros házinyomdája. [4] + 171-254 + [3] t. (kihajtható táblákon ásatási alaprajzok); [2] + 403-438 p. Egyetlen kiadás.
Garády Sándor (1871-1945) kultúrmérnök és régész. Régészeti munkásságát nyugdíjazása után fejtette ki, döntően Buda és Óbuda középkori és török kori ásatásain dolgozott. Oldalszámozáson belül igen gazdag egész oldalas és szövegközti leletfotókkal, alaprajzi és keresztmetszeti ábrákkal, ásatási felvételekkel. A függelékben Garády Sándor szintén gazdagon illusztrált beszámolói ásatási munkásságának második, Pestre is kiterjedő szakaszáról.
A címlapon és a belív több oldalán régi gyűjteményi bélyegzés.
Fűzve, enyhén sérült kiadói borítóban, jó példány.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,30
11,88

19149.

Garády Sándor: Budapest területén végzett középkori ásatások összefoglaló ismertetése 1931-1941. II. rész.
Budapest, 1945. Fővárosi Múzeum (Budapest székesfőváros házinyomdája). [2] + 399-448 p. + 6 t. (ebből 4 kihajtható ásatási alaprajz és keresztmetszeti vázlat). Egyetlen kiadás.
Garády Sándor (1871-1945) kultúrmérnök és régész. Régészeti munkásságát nyugdíjazása után fejtette ki, döntően Buda és Óbuda középkori és török kori ásatásain dolgozott. Oldalszámozáson belül igen gazdag egész oldalas és szövegközti leletfotókkal, alaprajzi és keresztmetszeti ábrákkal, ásatási felvételekkel illusztrált beszámolója a Tabánt érintő régészeti munkájának dokumentációja. A címlapon és a belív több oldalán régi gyűjteményi bélyegzés.
Fűzve, enyhén sérült, kissé hiányos kiadói borítóban, jó példány.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,30
11,88

Kaldori, Julia - Dalos, György: Jüdisches Budapest / Jewish Budapest. Az egyik szerző, Dalos György által DEDIKÁLT példány! Wien,2004,Mandelbaum, 236+4 p. Német és angol nyelven. Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
19150.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

19151.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,30
11,88

Ágoston István: Változó korok prófétája. Szendrey emlékkönyv. DEDIKÁLT! Bp., 2008. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19152.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Szucsik-Nagy Sándor: Hóstyák népe. Néprajzi tanulmány, egri vőfélyversek. Eger, 2005, Gonda Könyvkiadó. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19153.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

19154.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,30
11,88

Blazovich László: Kistelek története. Szeged, 1991. 780p + 170 kép.. Csak 2000pld ,Kiadói vászonkötésben, nyl védőborítóval
19155.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,76
11,25

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft