Könyvek: Építészet, művészet

Tételek száma: 573

Lajta Andor (szerk.): Filmművészeti évkönyv. Bp., MAFIRT. Félvászon kötés, kopottas állapotban.
20081.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Pásztor Emese - Erdei T. Lilla: Bódy Irén a kékfestés művésze. Bp.-Veszprém, 2020, Magyar Képek. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
20082.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Peter-Klaus Schuster (szerk.): George Grosz. Berlin - New York. (Kiállítási katalógus.) Berlin, 1995, Ars Nicolai. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói papírkötés.
20083.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Heinz Peter Schwerfel: Kino und Kunst. Eine Liebesgeschichte. Köln, 2003, DuMont. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói papírkötés.
20084.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Camilla de la Bedoyere: Art Nouveau. Flame Tree Publishing Co. Ltd., 2005, papírkötés, angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált.
20085.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Gy. Szabó Béla: Kínai útivázlatok. A szerző, Gy. Szabó Béla (1905-1985) romániai magyar grafikus által dedikált példány. Bukarest, 1960, Állami Irodalmi és Művészeti Kiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kissé viseltes kiadói papír védőborítóban. Megjelent 1600 példányban.
20086.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Patakyné Molnár Zsuzsa:  Morelli Gusztáv (1848-1909). [Magyar-francia nyelvű különlenyomat.] Budapest, 1963. (Képzőművészeti Alap Kiadóvállalata - Kossuth Nyomda). 73-79 + [1] p.; 147-150 p. Morelli Gusztáv (1848-1909) fametsző, grafikus, a magyar folyóirat- és könyvillusztrálás fontos alakja. Angol mesterektől eltanult új fametszési technikája, mely a korábbiaknál érzékletesebb részleteket és jelentősebb sokszorosítási lehetőséget tett lehetővé, valósággal megújította a hazai illusztrációs eljárásokat. A Vasárnapi Újság grafikusaként elhíresült művész készítette az illusztrációkat többek között Orbán Balázs "A Székelyföld leírása" című illusztrált topográfiai művéhez is. Később értékpapírok, kötvények, tankönyvek részletgazdag illusztrációit is metszette. Fűzve, feliratozott kiadói borítóban.
20087.

Patakyné Molnár Zsuzsa: Morelli Gusztáv (1848-1909). [Magyar-francia nyelvű különlenyomat.]
Budapest, 1963. (Képzőművészeti Alap Kiadóvállalata - Kossuth Nyomda). 73-79 + [1] p.; 147-150 p.
Morelli Gusztáv (1848-1909) fametsző, grafikus, a magyar folyóirat- és könyvillusztrálás fontos alakja. Angol mesterektől eltanult új fametszési technikája, mely a korábbiaknál érzékletesebb részleteket és jelentősebb sokszorosítási lehetőséget tett lehetővé, valósággal megújította a hazai illusztrációs eljárásokat. A Vasárnapi Újság grafikusaként elhíresült művész készítette az illusztrációkat többek között Orbán Balázs "A Székelyföld leírása" című illusztrált topográfiai művéhez is. Később értékpapírok, kötvények, tankönyvek részletgazdag illusztrációit is metszette.
Fűzve, feliratozott kiadói borítóban.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Lyka Károly (szerk.): Művészet. V. évfolyam. Bp., 1906, Singer és Wolfner.  Gazdag képanyaggal illusztrált. Benne Lenkei Henrik: "Rembrandt halála" című költeményével, Nagy Sándor szecessziós rajzaival illusztrált kihajtható melléklettel. Valamint hozzákötve: 1906 Műcsarnok. IX. évf. 1-2 sz. 1906. április 15., jun. 15, 12 p. Átkötött félvászon-kötésben, kopott borítóval, sérült gerinccel.
20088.

Lyka Károly (szerk.): Művészet. V. évfolyam. Bp., 1906, Singer és Wolfner.
Gazdag képanyaggal illusztrált. Benne Lenkei Henrik: "Rembrandt halála" című költeményével, Nagy Sándor szecessziós rajzaival illusztrált kihajtható melléklettel. Valamint hozzákötve: 1906 Műcsarnok. IX. évf. 1-2 sz. 1906. április 15., jun. 15, 12 p. Átkötött félvászon-kötésben, kopott borítóval, sérült gerinccel.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Hungarian Artists - Artysci wegierscy: Bukta - Halász. Krakow, 1996.. Lengyel kiállítási katalógus. Illusztrált. Kiadói papírborítóval
20089.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft

Kassák Lajos. (Austellung.) 19. Mai - 30. Juni 1973. Museum Bochum. Kiállítási katalógus.   19. Mai - 30. Juni 1973. Museum Bochum. Kiállítási katalógus. Bochum, 1973. Museum Bochum, 53 lev. Fűzve, illusztrált kiadói borítékban.
20090.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Pohribny, Arsén: Abstract Painting. Oxford, 1979, Phaidon. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
20091.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft

Felvinczi Takács Zoltán Dr.: A Hopp Ferenc Keletázsiai Művészeti Múzeum. Bp., 1923. Újrakötött egészvászon kötés, ragasztott eredeti borítólap, jó állapotban.
20092.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft