Zenetörténet, Kották, Hangszerek

Tételek száma: 34

Schurig, Arthur: Wolfgang Amadeus Mozart. Sein Leben und sein Werk. [...] I-II. köt. Leipzig, 1913, Insel-Verlag, 514 p.; 408+(2) p. Oldalszámozáson kívül fekete-fehér képtáblákkal, kihajtható mellékletekkel. Német nyelven. Korabeli, aranyozott gerincű félpergamen-kötésben.
17587.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft

Papp Viktor: Beethoven és a magyarok. Bp., 1927, Szerzői kiadás. Fekete-fehér képtáblákkal illusztrált. Kiadói egészvászon kötésben, kissé kopott, foltos borítóval, volt könyvtári példány.
17588.

Kikiáltási ár:
400 Ft
1,08
1,25

Sang und Klang im XIX/XX Jahrhundert: Ernstes und Heiteres aus den Reucge der Toene. Berlin, én., Neufeld und Henius, XIV+2+384 p. Német nyelven. Kiadói aranyozott, illusztrált félvászon-kötésben, festett lapélekkel, kopott borítóval, sérült gerinccel.
17589.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft

Szines kóták - Szines nóták. Dezső Gábor zeneszerző szabadalma. Bp., é.n., Rózsavölgyi és Társa (Kincs Emil litográfia-ny.), 6 sztl. lev. Leporellószerűen nyíló keménytáblás kötés.
17590.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft

M. Tóth Antal:  Újra hallom szép szavát. Veszprém zenéje 1762-től a kiegyezésig. (Dedikált.) Veszprém, 1998. (Új Horizont Folyóirat és Könyvkiadó Alapítvány -- OOK-Press Kft.) 160 p. Egyetlen kiadás. Dedikált: "Szent-Gály Erzsébetnek szeretettel és a régi barátsággal. Veszprém, 1998. nov. 24. M. Tóth Antal". M. Tóth Antal (sz. 1940) veszprémi orvos, zenész zenetörténeti áttekintésében a püspökség jelenlétének és az iskolavárosi létnek köszönhetően művelt, polgári városnak számító Veszprém XVIII-XIX. századi zenetörténetét dolgozza fel. Művéhez jelentős segítséget nyújtott az 1825-től vezetett veszprémi zenei lajstrom, az úgynevezett Elenchus, melynek köteteiben a katolikus klérus tagjai lejegyezték és katalogizálták a város egyházzenei és világi zenei bemutatóit. Az oldalszámozáson belül gazdag szövegközti képanyaggal kísért zenetörténeti mű bő társadalmi keretben mutatja be a város történetének komolyzenei összevetőjét. Prov.: Szentgály Erzsébet restaurátor, műemlékvédelmi szakíró. Színes, illusztrált kiadói kartonkötésben, jó példány.
17591.

M. Tóth Antal: Újra hallom szép szavát. Veszprém zenéje 1762-től a kiegyezésig. (Dedikált.)
Veszprém, 1998. (Új Horizont Folyóirat és Könyvkiadó Alapítvány -- OOK-Press Kft.) 160 p. Egyetlen kiadás.
Dedikált: "Szent-Gály Erzsébetnek szeretettel és a régi barátsággal. Veszprém, 1998. nov. 24. M. Tóth Antal".
M. Tóth Antal (sz. 1940) veszprémi orvos, zenész zenetörténeti áttekintésében a püspökség jelenlétének és az iskolavárosi létnek köszönhetően művelt, polgári városnak számító Veszprém XVIII-XIX. századi zenetörténetét dolgozza fel. Művéhez jelentős segítséget nyújtott az 1825-től vezetett veszprémi zenei lajstrom, az úgynevezett Elenchus, melynek köteteiben a katolikus klérus tagjai lejegyezték és katalogizálták a város egyházzenei és világi zenei bemutatóit. Az oldalszámozáson belül gazdag szövegközti képanyaggal kísért zenetörténeti mű bő társadalmi keretben mutatja be a város történetének komolyzenei összevetőjét.
Prov.: Szentgály Erzsébet restaurátor, műemlékvédelmi szakíró.
Színes, illusztrált kiadói kartonkötésben, jó példány.

Kikiáltási ár:
600 Ft
1,63
1,88

1907 Kocian Jaroslav búcsúhangversenyének műsora, prospektus, hajtott, 23x15 cm + 1916 Gyula, Symophonikus hangverseny, a cs. és kir. 11. gyalogezred tisztikara az Elsnic J. karmester vezetése alatt álló ezred-zenekar közreműködésével, az erdélyi menekültek javára, magyar és német nyelven, hajtott, 23x15 cm
17592.

Kikiáltási ár:
800 Ft

Régi gyermek tangóharmonika, hiányokkal, sérüléssel
17593.

Kikiáltási ár:
2 600 Ft
7,05

Régi német harmonika, sérüléssel, szétesett, jelzett.
17594.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

Evangéliumi vegyeskarok. 1968, Magyarországi Baptista Egyház. Kiadói egészvászon kötés, kopottas állapotban.
17595.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
13,01
15,00

Kodály Zoltán: Énekeljünk tisztán. Kétszolamú karének-gyakorlatok. Bp.,é.n., Magyar Kórus Művek. Kiadói sérült félvászon-kötés, kijáró lapokkal, belső borítón bejegyzésekkel.
17596.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft