Könyvek: Technika

Tételek száma: 70

Martin Häussermann: 1001 karóra 1925-től napjainkig. Bp., 2002. Alexandra. Kiadói kartonálásban, jó állapotban.
21482.

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
40,65
46,88

Vajda György - Krauth Pál: Tímáripari anyagismeret. Bp., 1988, Műszaki, 395 p. Kiadói papírkötés. Megjelent 330 példányban.
21483.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

Központi vezérlőrendszerek. Néhány fontosabb - légoltalmi célra alkalmas - kapcsolóberendezés műszaki ismertetése. Bp., 1940, Magyar Villamos Művek Országos Szövetsége (Athenaeum-ny.), 112+(4) p.+ 6 t. Kiadói egészvászon-kötés, nagyrészt jó állapotban, minimálisan sérült borítóval. Ritka!
21484.

Kikiáltási ár:
26 000 Ft
70,46
81,25

Trummer Árpád (szerk.): A Tiszántúl öntözése. Az 1937:XX. t.c. alapján épülő öntözőművek általános alapelveinek és kerettervének ismertetése. A M. Kir. Földmívelésügyi Minisztérium kiadványai 1937. 6. sz. Bp., 1938, "Pátria"-ny., XII, 280 p.+ 19 (részben duplaoldalas, ill. kihajtható) t. Második kiadás. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval és gerinccel, belül a lapok jó állapotban.
21485.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft

200 éves a borsodi szénbányászat 1786-1986. 223p. Kiadói egészvászon kötésben
21486.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

ÁFORT. Ásványolajtermékek kézikönyve. Összeállította az ÁFORT Kenéstechnikai Brigádja. Kiadja: ÁFORT. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.
21487.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Nicky Wright: Ferrari. Eine Auto-Legende. Karl Müller Verlag, 1992, kartonált papírkötés.
21488.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Horti Kálmán: Vitorlázógépek légiüzemeltetési kézi könyve vitorlázórepülőgép-vezetők részére. (Kézirat gyanánt.) H.n., 1992, Soft-Fly B. T., 144 p. Kiadói papírkötés, a borítón és több lap szélén foltokkal.
21489.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Szegő Sándor: A cukor gyártástechnológiája. Bp., 1956, Műszaki. Félvászon kötés, címlapon tollal írt bejegyzéssel, előzéklapon szakadással kissé kopottas állapotban.
21490.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Henri, Abraham: Elemi fizikai kísérletek gyűjteménye. Második rész: Akusztika. Optika. Elektromosság és mágnesesség. Közli számos fizikus közreműködésével Abraham Henrik. Fordította Szijártó Miklós. Budapest, 1909. Franklin-Társulat Magyar Irodalmi Intézet és Könyvnyomda. 487 + [1] p. Egyetlen magyar kiadás. Az Abraham Henri (1868-1943) francia fizikus szerkesztésében megjelent tankönyv eredeti nyelven először 1904-ben látott napvilágot, "Recueil d'Expériences de Physique par H. Abraham avec la collaboration de nombreux physiciens" címmel. Oldalszámozáson belül szövegközti ábrákkal gazdagon illusztrálva. Kötetünk a kétkötetes kísérletgyűjtemény önmagában is megálló, második része, mely az első rész hőtani és mechanikai kísérletei után az akusztikai, optikai és elektromosságtani kísérleteket ismerteti. A címlapon régi gyűjteményi bélyegzés és katalógusszám. Poss.: A szigetvári M. Kir. Állami Elemi Iskola könyvtára. Korabeli félvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány.
21491.

Henri, Abraham: Elemi fizikai kísérletek gyűjteménye. Második rész: Akusztika. Optika. Elektromosság és mágnesesség. Közli számos fizikus közreműködésével Abraham Henrik. Fordította Szijártó Miklós.
Budapest, 1909. Franklin-Társulat Magyar Irodalmi Intézet és Könyvnyomda. 487 + [1] p. Egyetlen magyar kiadás.
Az Abraham Henri (1868-1943) francia fizikus szerkesztésében megjelent tankönyv eredeti nyelven először 1904-ben látott napvilágot, "Recueil d'Expériences de Physique par H. Abraham avec la collaboration de nombreux physiciens" címmel. Oldalszámozáson belül szövegközti ábrákkal gazdagon illusztrálva. Kötetünk a kétkötetes kísérletgyűjtemény önmagában is megálló, második része, mely az első rész hőtani és mechanikai kísérletei után az akusztikai, optikai és elektromosságtani kísérleteket ismerteti.
A címlapon régi gyűjteményi bélyegzés és katalógusszám.
Poss.: A szigetvári M. Kir. Állami Elemi Iskola könyvtára.
Korabeli félvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Róvó Aladár: A betű. Hogyan készül a könyv? Bp., Fővárosi Könyvkiadó. Kiadói kartonált kötés, sérült papír védőborítóval, jó állapotban.
21492.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft

A Mérnöki Továbbképző Intézet kiadványai XIII. köt. A Mérnöki Továbbképző Intézet 1941. évi tanfolyamának anyaga. (Benne: Telegdi-Roth Károly: Feladatok az állami bányászat terén.; Vendl Miklós: A nagybányavidéki ércbányászat teleptana.; Tilesch Alfréd: Bányaüzemek légoltalmi szervezete, különös tekintettel a termelés fenntartására.; stb.) Bp., 1942, Kir. M. Egyetemi Nyomda. Kiadói papírkötés, kissé sérült gerinccel, tulajdonosi bejegyzéssel.
21493.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft