Könyvek: Vallás

Tételek száma: 90

20620.

Kikiáltási ár:
55 000 Ft
149,05
171,88

[Maximilian van der Sandt, S.J. (1578-1656)] Maximilian Sandaus: Maria Flos Mysticus sive Orationes ad sodales in festiuitatibus deiparae habitae desumpta materia a floribus cum figuris Eneis. Moguntia [Mainz], 1629, Apud Godefridum Schonwetterum, 381 p.+7 sztl. lev. Oldalszámozáson belül rézmetszetű, díszcímlappal és egészoldalas rézmetszetű illusztrációkkal. Latin nyelven. Korabeli egészpergamen-kötésben, kopott, foltos borítóval, a gerincen apró sérüléssel, possessori bejegyzésekkel az elülső táblán.
20621.

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
108,40
125,00

[Giovanni] Joanne Bona: Manuductio ad Coelum. Medullam continens sanctorum patrum et veterum philosophorum. Venetiis [Velence],én.(Korai kiadás,1669?), Bassani,(Typis Jo. Antonii Remondini), 276+10 p. Latin nyelven. Korabeli félbőr-kötésben, kopott borítóval, sérült gerinccel, a címlapon bejegyzésekkel.
20622.

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
108,40
125,00

20623.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,20
62,50

20624.

II. kötet: Közép kor. Egerben, 1859. Érseki Lyceum ny. [4], 473, IV p. 23,7 cm.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,20
62,50

Eliade, Mircea: Vallástörténeti értekezés. Bp., 2014, Helikon, 665 p. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
20625.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,20
62,50

XIV. Benedek pápa:  Casus Conscientiae de mandato. [...] Opus Confessariis omnibus, atque Animarum curam gerentibus perutile ac necessarium, cui subnectitur Index rerum, quae in iisdem Casibus reperiuntur. - Appendix I-VII. [Nápoly] Neapoli, 1772. Expensis Andreae Migliaccio. [4] + 278 p.; 254 p.; 296 p. Prospero Lorenzo Lambertini (1675-1758) bolognai érsek, a XVIII. századi katolikus kánonjog kiemelkedő jelentőségű alkotója, az itáliai művészetek és tudományok bőkezű mecénása, XIV. Benedek pápaként a modern pápaság történetének fontos reformpápája. Casus Conscientiae de mandato című kánonjogi esetgyűjteménye saját praxisának évek szerinti időrendjében halad. A kánonjogi esetgyűjtemény első kiadása 1747-ben jelent meg, felfrissített kiadásunk az azóta eltelt, 1752-1771 közötti időszakra vonatkozó kánonjogi eseteket ismerteti, hét, önálló címlappal is rendelkező függelékben. Fametszetű könyvdíszekkel, néhány oldalon enyhe foxing. A címoldalon régi, latin nyelvű tulajdonosi bejegyzés, gyűjteményi bélyegzés és katalógusszám, az első előzéken újabb keltű tulajdonosi bejegyzés. Öt bordára fűzött, vaknyomásos, enyhén kopott korabeli bőrkötésben, vörös festésű lapszélekkel. Az aranyozott címfelirat a gerincen barna címkén. Jó példány.
20627.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft

Assertiones ex universa theologia quas in alma ac celeberrima archi episcopali soc. jesu universit Tyrnaviensi... ex praelectionibus R. P. Antonii Muszka, e. S. Jesu SS. Theol. / Series Romanorum Pontificum Cum Reflexionibus Historicis, Quas Contra D. Joannem Hübnerum aliósque Lutheranos maxime Historicos, sub auspicis et patrociniis Reverendissimorum... edidit Georgius Kolb. Tyrnavie, 1733. Josephum Berger. 10sztl lev. 360p. 16 sztl lev. Aranyozott gerincű, sérült egészbőr kötésben.
20628.

Assertiones ex universa theologia quas in alma ac celeberrima archi episcopali soc. jesu universit Tyrnaviensi... ex praelectionibus R. P. Antonii Muszka, e. S. Jesu SS. Theol. /
Series Romanorum Pontificum Cum Reflexionibus Historicis, Quas Contra D. Joannem Hübnerum aliósque Lutheranos maxime Historicos, sub auspicis et patrociniis Reverendissimorum... edidit Georgius Kolb. Tyrnavie, 1733. Josephum Berger. 10sztl lev. 360p. 16 sztl lev. Aranyozott gerincű, sérült egészbőr kötésben.

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
48,78
56,25

Schmitth, Nicolaus: Institutiones theologicae dogmatico-scholastico-morales, quas in universitate Tyrnaviensi auditoribus suis explanavit. Editio altera. (4-r. 513 és 7 l.) Tyrnaviae, 1759. Typis academicis soc. Jesu. E. Korabeli, kissé sérült, aranyozott gerincű egészbőr kötésben.
20630.

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
48,78
56,25

Joh. Joachimi Beccheri: Physica subterranea profundum subterraneorum genesin, e principiis hucusque ignotis ostendens. Opus sine pari. Lipsiae, 1738. Ex officina Weidmannia. 504p + (16) + 161p. + (9) Aranyozott gerincű egészbőr kötésben, kissé sérült, előzéklapokon kis hiány, hiányzó címképpel.
20631.

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
48,78
56,25

Staidel, Bonaventura: Theologia moralis universa Tom 3. 1-2. Eger, 1780. Typ Scholae Episcopalis. 318p.. 152p. 89p. Korabeli enyhén sérült aranyozott gerincű félbőr kötésben.
20632.

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
48,78
56,25

Prileszki, Joannes Baptista: Tractatus Theologicus de poenitentia, extrema unctione, ordine, et matrimonio. Tyrnaviae, 1759. Typis Academicis, 540p. Kiadói aranyozott egészbőr kötésben. Gerincen kis sérüléssel
20633.

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
48,78
56,25

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft