Könyvek: Természettudomány, medicina

Tételek száma: 64

Alfonsus, Alois: Allgemeines Lehrbuch der Bienenzucht. Verfasst und herausgegeben von Alois Alfonsus. Mit 4 Tafeln und 354 Abbildungen. [Német nyelvű méhészeti tankönyv.] [Bécs] Wien, 1905. Verlag con Moritz Perles (Druck von Johann N. Vernay). XXIX + [3] + 659 + [1] p. + 4 t. Első kiadás. Alois Alfonsus (1871-1927) osztrák méhész, méhészeti szakíró, szerkesztő, iskolaalapító, a nemzetközi hírű méhész 1923-tól az Egyesült Államok középnyugati államában, Milwaukee-ban működött. A szövegközti ábrákkal és felvételekkel gazdagon illusztrált szakmunka első része a méhek élettanával foglalkozik, a méhészet eljárásai a 213. oldaltól. Függelékben a méhész szakfolyóiratok nemzetközi bibliográfiája. Az enyhén foltos, meglazult fűzésű címlevél jobb felső sarkán apró levágás, hátoldalán régi gyűjteményi bélyegzés, mely a belív néhány oldalán megismétlődik. Könyvtári duplum. Aranyozott, enyhén sérült gerincű korabeli félvászon kötésben, az első kötéstáblán régi katalóguscímkével, márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány.
20285.

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
48,78
56,25

Ranschburg Pál: Az emberei elme. I-II. köt. I.: Az értelem. II.: Érzelem, ösztön, akarat, egyéniség. A Pantheon Ismerettára. Bp., 1923, Pantheon, XXIII+(1)+278+(2) p.; XIV+(2)+270+(2) p. Átkötött, bordázott gerincű félbőr-kötésben, nagyrészt jó állapotban.
20286.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft

20287.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

Laudatio Georgii Ádám. [György Ádám orvosprofesszor köszöntése 70. születésnapja alkalmából] (Számozott.) [Budapest], (1992). Magyar Tudományos Akadémia -- Bibliofil Társaság -- Akadémiai Kiadó és Nyomda. 9 + [13] p. Egyetlen kiadás. Bibliofil kiadványunk kolofonja: "Ezt a könyvet Ádám György 70. születésnapjára, a jeles tudós és professzor iránti őszinte megbecsüléssel és szeretettel jelentették meg tisztelői és barátai [..] az Akadémiai Kiadó és Nyomda dolgozóinak közreműködésével, társadalmi munkában, Bembó betűvel, kézzel számozott 200 példányban. Szerkesztette és tervezte Szántó Tibor. A kiadvány nem kerül könyvárusi forgalomba. Ez az 50. számú példány." Ádám György (1922-2013) orvos, pszichofiziológis, tanszékvezető egyetemi tanár, az összehasonlító ember- és állatélettan kutatója. Fűzve, feliratozott kiadói borítóban. Jó példány.
20288.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

Dudichné Vendl Mária - Koch Sándor: A drágakövek. Különös tekintettel a mesterséges drágakövekre. Bp., 1991, Novorg. Reprint kiadás. Kiadói aranyozott műbőr-kötés. Az 1935-ben megjelent könyv hasonmása.
20289.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Platen, M[oritz]: Az új gyógymód. A természetszerű életmódnak, az egészség ápolásának és a gyógyszernélküli orvoslásnak tankönyve. Házi- és családi-kincs egészségesek és betegek számára. [Bp.], én., Schroeter H. L., 1 t. (címképen a szerző portréja)+2+VIII+791+[15] + 7 t. (színes) + 1 melléklet (mozgatható alkatrészeket tartalmazó, színes, kihajtható anatómiai melléklet, férfi modell); [4] + [793]-1510 + [20] p. + 10 t. (színes) + 2 melléklet (mozgatható alkatrészeket tartalmazó, színes, kihajtható anatómiai melléklet, női modell és fejmodell). Egységes, aranyozott, festett, illusztrált szecessziós kiadói egészvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel, kopott borítóval, sérült gerinccel, a mellékletek sérültek.
20290.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

Klinikai Recipekönyv 1-2. köt. Szerk.: Dr. Müller Vilmos. Bp.,1936, Franklin, XII+856 p.; 881+3 p. 6., bővített kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval.
20291.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

Trevor Turner: Schizophrenia. Your Questions Answered, Edinburgh, 2003., Churchill Livingstone. Angol nyelven. Kiadói papírkötés.
20292.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Weninger Antal:  A keleti jóga. India misztikája és ősi gyógymódja. 54 fényképpel és 4 színes ábrával. (Budapest, 1943). Vörösváry Kiadóvállalat (Klein Samu ny.) 1 t. (színes címkép) + 286 p. + 11 t. (3 színes, 8 kétoldalas). Weninger Antal (1902-1993) orvos, újságíró, a jóga honi népszerűsítője, az első magyar jógakönyv szerzője. Kötetünk a mű - tehát az először 1939-ben megjelent első magyar jóga könyv - harmadik kiadása. A hosszú bevezetésben a munka eloszlat néhány, a jógával kapcsolatos félreértést, óva int az oktató nélküli jóga-gyakorlatoktól, deklarálja, hogy a jóga nem követel vegetarianizmust, továbbá nem számít vallásnak, ennek ellenére az alapvető jóga-gyakorlatokon túl elemzi a jóga transzcendentális oldalát is. Példányunk fűzése a 13. ív előtt meglazult. Aranyozott, illusztrált kiadói félvászon kötésben.
20293.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Platen M(oritz): Az új gyógymód. I. kötet. Bp.,én., Schroeter H. L. Színes táblákkal, mellékletekkel. Sérült kötés, borítón kopással.
20294.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

N. F. Mott - H. S. W. Massey: The Theory of Atomic Collisions. Oxford,1950.,Clarendon Press. Angol nyelven. 2. kiadás 2. utányomása. Kiadói egészvászon-kötés.
20295.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft

Kenyeres Balázs: A törvényszéki orvostan tankönyve. A magyar törvényekre való tekintettel. I-II. köt. Bp., 1925-1926, Universitas, 400+(4) p.; 496 p. Borító nélkül, viseltes állapotban, helyenként ázásnyomokkal, Dr. Fábián Nagy Kálmán tulajdonosi bejegyzésével.
20296.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft