Könyvek: Természettudomány, medicina

Tételek száma: 64

[Folyóirat] Természettudományi Közlöny. Havonkint kétszer megjelenő ismeretterjesztő folyóirat. 63. évfolyam, 1-4., 6-24. szám (1931. január 1. -- 1931. december 15.) [Egybekötve.] Budapest, 1931. (Királyi Magyar Egyetemi Nyomda). 128 + 161-688 p. + 1 t. (színes); [4] + [49]-144 p. Az 1869-ben alapított Természettudományi Közlöny a világ egyik legrégebbi, folyamatosan működő tudományos ismeretterjesztő folyóirata, a lap az évfolyamszámozás megtartásával 1968-tól a Természet Világa címet vette fel. A gazdagon illusztrált folyóirat az érdeklődő nagyközönség számára teszi közzé az állattan, a növénytan, a geológia, a csillagászat, a meteorológia, a tudomány- és technikatörténet fontos eredményeit, illetve elemzi az éppen aktuális mechanikai, optikai, geodéziai, orvostudományi találmányok, elektromos jelenségek felhasználási lehetőségeit, kitekintéssel nemzetgazdasági, hadi és társadalmi hasznosításuk aspektusaira. A lapfolyamban időről időre ökológiai, természetvédelmi szemléletről árulkodó cikkek is megjelennek. A tartalomból: Kalmár László: A Hold felszínének hőmérséklete -- Landsteiner Karl, a vércsoportok fölfedezője -- Biró Lajos: Új-guineai emlékeimből. Milyen madarakat ismernek a pápuák? -- Kéz Andor: A rianás -- Kéz Andor: A Balatoni medencék és a Zalavölgy -- A csillagos ég 1931 februárius havában -- Magyarország időjárása 1931 augusztus havában -- Ilosvay Lajos: A mai kakaó- és csokoládégyártás -- Soós Lajos: Mélytengeri kutatások egy új készülékkel -- A kukoricacsutkából készülő hadigáz -- Francé Rezső: A fővárosi szemét takarításáról -- Keszi János: Milyen magasra lehet repülni? -- Jugovics Lajos: A világ aranytermelése az utolsó két évtizedben -- Kuhárszky Tivadar: A régi egyiptomiak állatkultusza -- Aujerszky Aladár: A kolera magyarországi centenáriuma -- Szathmáry László: A magyar sörfőzés múltjából -- Osztróvszky Antalné: Szederbor készítése -- Kadocsa Gyula: Védekezés nyúlrágás ellen -- Soós Lajos: A bölény tragédiája -- Földvári Miksa: A rigóci természetvédelmi liget -- Rapaics Raymund: Búcsú a városerdőtől. Évfolyamkötetünkből egy lapszám hiányzik, hozzákötve az 1931. évi pótfüzetek három száma. (182-184. pótfüzet). (Természettudományi Közlöny, 63. kötet, 923-946. füzet) Korabeli egészvászon kötésben, az aranyozott címfelirat a gerincen kék címkén. Jó példány.
20297.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Bay Zoltán: Az ember és világa. A kozmológia mai problémái. A szerző, barczi Bay Zoltán (1900-1992) fizikus által az író Németh László (1901-1975) részére DEDIKÁLT példány. Különlenyomat az Új Látóhatár 1968. március-áprilisi számából, 16 p.
20298.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
16

Györgyi Géza: Der Energie-Impuls-Tensor des elektromagnetischen. Feldes und die ponderomotorischen Kräfte in Dielektrika. A szerző, Györgyi Géza (1930-1973) fizikus által az író Németh László (1901-1975) részére DEDIKÁLT példány. Bp., 1954, MTA, 3-214-242+2 p. Német nyelven. Borító nélkül, szakadozott.
20299.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

David Bohm: Okság és véletlenség a modern fizikában. Louis de Broglie előszavával. Ford.: Szalai Sándor. Stúdium Könyvek 20. Bp., 1960, Gondolat. Egyetlen magyar kiadás. Kiadói papírkötés. Megjelent 4200 példányban.
20300.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Biodiverzitás a Soroksári Botanikus Kertben. Kérészek, szitakötők, recésszárnyúak. Szerk.: Merkl Ottó. Bp., 2024, Magyar Biodiverzitás-Kutató Társaság - Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Soroksári Botanikus Kert. Kiadói papírkötés.
20301.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

9 db egészségmegőrzés témájú kiadvány: Dr. Oláh Andor: Vitaminok és nyomelemek, az életerő forrásai; Homeopátia napjainkban; Holt-tengeri ásványokból készült termékek; stb. Kiadói papírkötés, vegyes állapotban.
20302.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Somogyi József: A faj. Bp., én., Athenaeum, 275 p. Kiadói papírkötés, foltos borítóval, szakadozott borítószélekkel.
20303.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft

Konkoly Kálmán: Magyar alkotók. Hírneves magyar tudósok, művészek, szakemberek műhelyéből. Bp., 1942, Singer és Wolfner. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói aranyozott félvászon-kötés, nagyrészt jó állapotban, néhány kis sérüléssel.
20304.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Horváth Lajos: A mindennapi gyakorlati foghúzás és érzéstelenítés. Bp., 1939., Novák Rudolf, 64 p. Kiadói papírkötés, foltos, szakadozott borítóval.
20305.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Entz Béla: A kórbonctan és kórszövettan alapvonalai. Pécs, 1926. Stúdium. 348p. Korabeli vászon kötésben
20306.

Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,96
6,88

Géczy Barnabás: Őslénytan. Bp., 1989, Universitas. Tóth Pál grafikusművész rajzaival. Kiadói kartonált papírkötés. Megjelent 2300 példányban.
20307.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft

Vadász Elemér: Földtörténet és földfejlődés. Bp., 1957., Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon-kötésben. 847p.
20308.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft