Könyvek: Konyha és kert

Tételek száma: 41

20212.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,20
62,50

Ingrid Schönfelder - Peter Schönfelder: Gyógynövényhatározó. Több mint 600 Európában honos gyógynövény. Kaposvár,én,Holló és Társa. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
20213.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft

Ambrózy Béla: A méh. Bp., 1914., Országos Magyar Méhészeti Egyesület,("Pátria"-ny.), 1 t. + 822 p. Harmadik, bővített és javított kiadás. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, az elülső borító alsó sarkán sérülésnyommal. A kötet szerzője, Báró Sédeni Ambrózy Béla (Temesgyarmat, 1838 ? Temesvár, 1911) földbirtokos, katonatiszt, császári és királyi kamarás, országgyűlési képviselő, a magyar méhészet egyik megalapítója. Iskoláit Temesváron, majd a bécsi Polytechnikumban végezte. Ezt követően az osztrák hadsereg tisztjeként aktívan részt vett az 1859-es olaszországi hadjáratban, ahol a csaták közti pihenőkben megismerkedett a méhészettel. Ekkor határozta el, hogy méhészkedni fog. Vas és Temes megyei birtokán kezdett el gazdálkodni. Sághy Mihály híres méhész biztatására Magyaróváron és a Hohenheimi Gazdasági Akadémián gazdasági tanfolyamot végzett és a lipcsei egyetemen nemzetgazdasági tanulmányokat is folytatott. Temes vármegyei birtokán méhészetet alapított, majd úgy döntött, hogy ?okszerű méhészkedést? fog folytatni. Később megalapította a Temes Vármegyei Gazdasági Egyesületet, majd belépett a Délmagyarországi Méhészegyletbe és annak lapjában az "Ungarische Biene"-be is publikált. Károlyi Gyula gróf felterjesztésére a Magyar Szent Korona Országai Vöröskereszt Egyesülete megbízottja lett az ország déli és nyugati részén, majd 1884-től már főmegbízottként közvetlenül Károly Lajos királyi herceg személye mellé osztották be. 38 éves méhészkedése alatt szinte minden vándorgyűlésen és kiállításon megjelent és előadást tartott. Két cikluson át a Szabadelvű Párt országgyűlési képviselője, valamint a képviselőház könyvtári bizottságának tagja volt. Viták után 1889-ben megalakult a Magyar Méhészek Egyesülete, amely fuzionált a Dél-magyarországi Méhész Egyesülettel, s elnökül Ambrózy Bélát választották. Később Darányi Ignác kinevezte a földmívelésügyi minisztériumba méhtenyésztési szaktanácsadónak. Ambrózy Béla a korszerű, európai szintű méhészet fontos magyarországi képviselője, nyugati tapasztalatai alapján a vándorméhészet és a vándorlásra alkalmas ún. kettős ikerkaptár elterjesztője. Tapasztalatait, tanácsait szakcikkeiben és több kiadást megért fő művében fejtette ki.
20214.

Ambrózy Béla: A méh. Bp., 1914., Országos Magyar Méhészeti Egyesület,("Pátria"-ny.), 1 t. + 822 p. Harmadik, bővített és javított kiadás. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, az elülső borító alsó sarkán sérülésnyommal.
A kötet szerzője, Báró Sédeni Ambrózy Béla (Temesgyarmat, 1838 ? Temesvár, 1911) földbirtokos, katonatiszt, császári és királyi kamarás, országgyűlési képviselő, a magyar méhészet egyik megalapítója. Iskoláit Temesváron, majd a bécsi Polytechnikumban végezte. Ezt követően az osztrák hadsereg tisztjeként aktívan részt vett az 1859-es olaszországi hadjáratban, ahol a csaták közti pihenőkben megismerkedett a méhészettel. Ekkor határozta el, hogy méhészkedni fog. Vas és Temes megyei birtokán kezdett el gazdálkodni. Sághy Mihály híres méhész biztatására Magyaróváron és a Hohenheimi Gazdasági Akadémián gazdasági tanfolyamot végzett és a lipcsei egyetemen nemzetgazdasági tanulmányokat is folytatott. Temes vármegyei birtokán méhészetet alapított, majd úgy döntött, hogy ?okszerű méhészkedést? fog folytatni. Később megalapította a Temes Vármegyei Gazdasági Egyesületet, majd belépett a Délmagyarországi Méhészegyletbe és annak lapjában az "Ungarische Biene"-be is publikált. Károlyi Gyula gróf felterjesztésére a Magyar Szent Korona Országai Vöröskereszt Egyesülete megbízottja lett az ország déli és nyugati részén, majd 1884-től már főmegbízottként közvetlenül Károly Lajos királyi herceg személye mellé osztották be. 38 éves méhészkedése alatt szinte minden vándorgyűlésen és kiállításon megjelent és előadást tartott. Két cikluson át a Szabadelvű Párt országgyűlési képviselője, valamint a képviselőház könyvtári bizottságának tagja volt. Viták után 1889-ben megalakult a Magyar Méhészek Egyesülete, amely fuzionált a Dél-magyarországi Méhész Egyesülettel, s elnökül Ambrózy Bélát választották. Később Darányi Ignác kinevezte a földmívelésügyi minisztériumba méhtenyésztési szaktanácsadónak. Ambrózy Béla a korszerű, európai szintű méhészet fontos magyarországi képviselője, nyugati tapasztalatai alapján a vándorméhészet és a vándorlásra alkalmas ún. kettős ikerkaptár elterjesztője. Tapasztalatait, tanácsait szakcikkeiben és több kiadást megért fő művében fejtette ki.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft

Bross Péter - Sebők Péter: A méhészet alapjai kezdőknek - haladóknak. Összeáll.: - -. Bp.,2016, Országos Magyar Méhészeti Egyesület. Kiadói papírkötés.
20215.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

Rózsáné Bóna Bernadett: Édes múlt - édes jelen. "Sweet memories." DEDIKÁLT! Mándok, 2019., Mándok Közösség Műemlékeinek Megmentéséért Egyesület. Mándok, Kisvárda, Nyíregyháza, Szerencs, Miskolc, Maklár, Eger, Salgótarján, Balassagyarmat, Szentendre, Esztergom jelentősebb cukrászati múltjába engedd bepillantást. Szövegközti képanyaggal gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötés.
20216.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Szilassy Alfonz: Cukrászipar. I. Anyagismeret, II. Üzemtani ismeretek, III. Termelés, IV. Árszabás, V. Az ipar gyakorlása. Ipari szakkönyvtár 45-47. Bp.,é.n.,Ipari tanfolyamok Országos Vezetősége, (Pallas-ny.), 260 p. Kiadói félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, a gerincen kis sérüléssel, a címlapon apró szakadással.
20217.

Kikiáltási ár:
4 400 Ft
11,92
13,75

20218.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,67
10,00

Szilassy Alfonz: Cukrászipar. I. Anyagismeret, II. Üzemtani ismeretek, III. Termelés, IV. Árszabás, V. Az ipar gyakorlása. Ipari szakkönyvtár 45-47. Bp.,é.n.,Ipari tanfolyamok Országos Vezetősége, (Pallas-ny.), 260 p. Kiadói félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, sérült elülső, hiányzó hátsó szennylappal.
20219.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
13,01
15,00

1929 Szakácsművészet. A magyarországi szakácsok havi szakfolyóirata. VII. évf. 2. sz. 1929. március. Bp., Jupiter-ny., 16 p. Kiadói tűzött papírkötés, kissé foltos borítóval, az elülső borítón hiánnyal.
20220.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,76
11,25

20221.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

20222.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
13,01
15,00

Rapaics Raymund: A magyar gyümölcs. Bp.,1940, Kir. M. Természettudományi Társulat, 350+2 p.+XXXIV t. (kettő színes.) Kiadói félvászon-kötés, szakadt, foltos kiadói illusztrált papír védőborítóban.
20223.

Kikiáltási ár:
4 200 Ft
11,38
13,13

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft