Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 426

Ráth-Végh István: Anekdoták, furcsaságok. (Dedikált!) Bp., 1958, Móra. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kissé viseltes, deformált. A szerző, Ráth-Végh István (1870-1959) jogász, táblabíró, ügyvéd, író, művelődéstörténész által dedikált példány.
20938.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Szétszórt Parazsak 10. Karácsonyi szám. Fenyvessy Jeromos, Isvándi L. Imre, Vargyassy Gyula, László Márta, Tóth Gyula, Verbászy András, Cs. Králik Gabi, Jászay László írásai. Kis Könyvtár. Köln, 1950, Kölni Magyarság Irodalmi Köre, 32 p. Emigráns kiadás. Kiadói tűzött papírkötés.
20939.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

Városi István: Áldás a hegytetőről. (Aláírt!) Bp., 1942, Szent István-Társulat, 202+(2) p. A borító Janovits István munkája. Kiadói papírkötés, kissé sérült, a borítón ázásnyomokkal, néhány lapon lapszéli foltokkal, sérüléssel. A szerző, Városi István (1905-1978) esztergomi kanonok, tanár, író, költő által aláírt példány.
20940.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

Nagy Andor: A fehér asztalnál. (Dedikált!) Bp., [1934], szerzői kiadás (Pesti Lloyd-ny.), 1 t.+ 155+(1) p. Kiadói papírkötés, kissé foltos, sérült borítóval, a gerincen ragasztott, kissé laza fűzéssel. A szerző által Patai József (1882-1953) zsidó származású író, költő, műfordító, folklorista részére dedikált példány: ,,Dr. Patai József szerkesztőnek, a magyar zsidóság kimagasló egyéniségének [...]"
20941.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

Fülöp Áron: Attila fiai III.: Csaba. Költői elbeszélés tíz énekben. Fülöp Áron Munkái IV. köt. Bp., 1929, Sylvester Irodalmi és Nyomdai Intézet Rt., 138+(2) p. Második, átdolgozott kiadás. Kiadói papírkötés, sérült borítóval, a hátsó borítón ázásnyomokkal, helyenként sérült lapokkal, nagyrészt felvágatlan.
20942.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

Kertész Imre: Kaddis a meg nem született gyermekért. Bp., é.n., Magvető. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
20943.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft

Shakespeare, [William]: Othello, a velencei mór. Ford.: Mészöly Dezső. (Dedikált!) Új Könyvtár 39. Bp., [1949], Budapest Székesfővárosi Irodalmi és Művészeti Intézet, 192 p. Átkötött félvászon-kötésben, a borítón némi kopással, a hátsó szennylapon ceruzás firkával. A fordító, Mészöly Dezső (1918-2011) Kossuth-díjas író, költő, műfordító, dramaturg által dedikált példány (Vadász Ilona rendező részére).
20944.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

A Petőfi Irodalmi Múzeum évkönyve 8. 1969-70. Szerk.: Baróti Dezső. Bp., 1969, Népművelési Propaganda Iroda. Kiadói papírkötés, a borítón apró sérülésekkel. Megjelent 700 példányban.
20945.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft

Tihanyi Miklósné: Fatornyos kisfalu. (Eger, 1942), Népművelő Testvérek Társaságának Hevesmegyei Nőnevelési Bizottsága (Jászberény, Pesti Könyvnyomda), 84 p. Kiadói papírkötés, foltos borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, a címlapon bejegyzéssel (,,Emlék a Toldy-önképzőkörből, Eger, 1943.") Ritka!
20946.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

Erdős Renée: Római napló I-II. Bp., 1925, Dick Manó (Pallas-ny.), 63+(1) p.; 65-128 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, sérült, kissé foltos borítóval, tulajdonosi bejegyzésekkel, az I. kötet javított gerinccel, a II. kötet a könyvtesttől különvált borítóval.
20947.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Carlheinz Albrand: Foto-Humor. Fotomontage. Scherz. Ulk und Trick. Harzburg, 1941, Heering-Verlag, 79+(1). Fekete-fehér fotókkal gazdagon illusztrálva. Német nyelven. Kiadói papírkötés, sérült, ragasztott gerinccel.
20948.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

1978 Gyalogos KRESZ. Szöveg: Romhányi József. Rajz: Gémes József. Az Országos Közlekedésbiztonsági Tanács Titkársága és az Állami Biztosító megbízásából kiadja az Idegenforgalmi Propaganda és Kiadó Vállalat. Kiadói tűzött papírkötés.
20949.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft