Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 463

Erzsébet királyasszony emlékének. Hódolat Magyarország nagy királynéjának. A királyi ház fenséges tagjainak és a magyar nemzet jeleseinek kegyeletes közreműködésével. A szerkesztő bizottság elnöke: Dániel Ernőné. Főszerkesztő Gábel Gyula. Bp., 1905, Globus, 176 p. Gazdag szövegközti és egészoldalas képanyaggal. Kiadói aranyozott, festett piros egészvászon-kötésben, Gottermayer-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal.
21172.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
10

Klasszikus német kisregények. Bp., 1968, Helikon. 1683/1800. számozott példány. Kiadói bőr kötés, kissé kopottas állapotban.
21173.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Raczkó Lajos: Nádi. Egy repülőélet regénye. DEDIKÁLT! Bp., Pósa Károly. Félvászon kötés, gerincnél levált, kopottas állapotban.
21174.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

21175.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,30
11,88

21176.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

Faludy György: Pokolbeli víg napjaim. A szerző, Faludy György (1910-2006) által ALÁÍRT példány! Bp., 1989. Magyar Világ Kiadó. Kiadói papírkötésben, kiadói papír védőborítóban, a lapok alsó sarkain gyűrődésnyomokkal.
21177.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
13,01
15,00

Makk Károly:  Szeretni kell. Egy élet filmkockái. (Dedikált.) [Budapest], (2014). Kossuth Könyvkiadó (Alföldi Nyomda Zrt., Debrecen). 463 + [1] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,dr. Lendvay Bélának szeretettel: Makk Károly". Makk Károly (1925-2017) Kossuth- és Balázs Béla-díjas filmrendező korrajzba ágyazott pályaképe filmes pályafutásáról. Az első nyomtatott oldalon, a dedikáció alatt apró foltosság. Színes, illusztrált kiadói kartonkötésben és színes, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.
21178.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Psota Irén - B. Fábri Margit:  Psota. (Psota Irén és Görgey Gábor által aláírt példány.) Budapest, 2004. Urbis Könyvkiadó (Kinizsi Nyomda, Debrecen). 284 + [8] p. Egyetlen kiadás. Psota Irén (1929-2016) kétszeres Kossuth- és Jászai Mari-díjas színművész, a Nemzet Színésze, az 1950-es, 1960-as és 1970-es és 1980-as évek meghatározó jelentőségű színpadi és filmszínésze visszaemlékezései, egykori naplói és színésztársaival készített interjúk alapján. Oldalszámozáson belül gazdag szövegközti fotóanyaggal. A címoldalon néhány saját kezű sor alatt Psota Irén aláírása, a címlappal szemközt: Görgey Gábor drámaíró saját kezű sorai: ,,Imádom Psotát" Görgey Gábor". Színes, illusztrált kiadói kartonkötésben. Jó példány.
21179.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

21180.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft

Juhász Ferenc:  Pacsirta a szívben. Éposz. (Dedikált.) [Budapest], (2006). Kossuth Kiadó (Dürer Nyomda Kft., Gyula). [4] + [173] + [3] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Lendvay Bélának sok szeretettel Juhász Ferenc. 2010. április 8". Oldalpáronként számozott kötet, az oldalpáron jobb oldalán az átirat, bal oldalán a költő kézírásának másolata. Fűzve, színes, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
21181.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Pilch Jenő (szerk.): A hírszerzés és kémkedés története I-II-III. Bp., Franklin. Kiadói egészvászon kötés, kissé kopottas borítóval.
21182.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Louvet de Couvray: Faublas lovag I-V. köt. [3 kötetbe kötve.] Regény. Ford.: Erdei Zalán. Bp., 1900, Neumayer Ede, 1 t.+278+1 p.+14 t. +123+5 p.+7 t.;1 t.+16+3 p.+10 t.+242+2 p.+14 t.; 236+2 p.+13 t.; Korabeli aranyozott egészvászon-kötések, kopott borítókkal, a 3. kötet címlapját az 1. könyv végére kötötték, de maga a rész már a 2. könyvben van, a 2. kötetből néhány lap kijár.    Jakabffy Lajos (1866-1940) mérnök, Szeged város műszaki tanácsosa, a település főmérnöke névbélyegzéseivel.
21183.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft