Kardos László válogatott műfordításai. Bp., 1953, Szépirodalmi Könyvkiadó, 432 p. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés. Az előzéklapon ajándékozási sorokkal vagy dedikációval(?).
Halhatatlan szerelem. Nagy költők és nagy festők művészetének tükrében. Szerk.: Dr. Mikes Lajos. A nyolcvanéves Pesti Napló ajándéka előfizetőinek. Bp., 1930, Pesti Napló. Gazdag fekete-fehér és színes képanyaggal, könyvdíszekkel illusztrálva. A borító illusztrációja Falus Elek munkája. Kiadói egészvászon-kötés, erősen kopott borítóval, kissé laza fűzéssel.
Szabó Dezső: Az egész látóhatár I-II. kötet. Bp., é.n., Magyar Élet. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval, a II. kötetben a "Losonci Középiskolás Evangélikus Diákszövetség" bélyegzéseivel.