Nagyiványi Zoltán: Moszkvai lányok. ALÁÍRT példány. A szerző által dedikált példány lehetett, de a dedikáció sorai elhalványultak (kisatírozták őket?), már csak az aláírás látható. Bp., 1936, Révai. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel.
Ady Endre: A minden titkok versei. Bp., 1918., Pallas, 107+1 p. 2. kiadás.A borító Falus Elek munkája. Kiadói illusztrált papírkötés, sérült, kopott borítóval, a hátsó borító leszakadt.
Dr. Bartha József - Kuszkó István - Kovách Géza - Kőszegi László: Az Ady-kultusz: magyar öngyilkosság! Bp., 1941, szerzői kiadás (Stephaneum-ny.), 118 p. Második kiadás. Kézzel festett amatőr félvászon kötésben Ferencz jelzéssel. A könyv Ady Endre személyét és költészetét bírálta, szélsőjobboldali, antiszemita nézőpontból, amellyel már megjelenéskor vihart kavart. A témával kapcsolatban éles vita folyt az időszakban, a különböző jobb- és baloldali orgánumok ideológiai állásfoglalásuknak megfelelően támogatták, vagy elítélték a művet. A háború után a kötet felkerült az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945/46-ban betiltott, fasiszta és szovjetellenes könyvek listájára.