Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 463

Dorogi Gabriella: Kőleves. Ha köved van, mindened van. DEDIKÁLT! hn., 2013, Folprint Zöldnyomda Kft. Kiadói kartonált papírkötés.
21244.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

Salamon Bél: Hej, színművész... A szerző, Salamon Béla (1885-1965) színész, színházigazgató, humorista által DEDIKÁLT példány. Bp., 1939., Szerzői kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, rossz állapotban, kopott borítóval, sérült gerinccel é szétvált kötéssel.
21245.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft

21246.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

3 db ponyvaregény - Az óceánrepülő, A fakó lovas, Gépkocsi a hóban. Kiadói papírkötés, viseltes állapotban.
21247.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Ferenczy Jakab - Danielik József: Magyar írók. Életrajz-gyűjtemény. Gyűjté: - - és - -. Kiegészítésül: Ferenczy Jakab: "Magyar irodalom és tudományosség történeté"-hez. Pest, 1856, Szent-István-Társulat,(Emich Gusztáv-ny.), VIII+641+X p. Korabeli átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, foxing foltos lapokkal.
21248.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

"Örök művek világa." Tisztelgés Illyésnek. Vál., összeáll., szerk.: Tasnádi Gábor. Fejér Zoltán negyven egészoldalas fotójával. A fotós, Fejér Zoltán által DEDIKÁLT példány. Bp., 2002., HOGYF. Kiadói papírkötés.
21249.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

Ady Endre: A minden titkok versei. Bp., 1918., Pallas, 107+1 p. 2. kiadás.A borító Falus Elek munkája. Kiadói illusztrált papírkötés, sérült, kopott borítóval, a hátsó borító leszakadt.
21250.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

Vörösváry László: Forgácsok. (Dedikált!) Bp., 1975, szerzői kiadás. Kiadói aranyozott műbőr-kötés. Megjelent 500 példányban. A szerző, Vörösváry László (1908-1990) könyvkiadó által dedikált példány.
21251.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

Vigh József (szerk.): A horgászat kézikönyve. Bp., 1963, Sport. Kiadói félvászon kötés, jó állapotban.
21252.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Berényi-Farkasházy-Vigh: A magyar horgászat kézikönyve. Bp., 1951, Magyar Országos Horgász Szövetség. Félvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
21253.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Dr. Bartha József - Kuszkó István - Kovách Géza - Kőszegi László: Az Ady-kultusz: magyar öngyilkosság! Bp., 1941, szerzői kiadás (Stephaneum-ny.), 118 p. Második kiadás. Kézzel festett amatőr félvászon kötésben Ferencz jelzéssel.    A könyv Ady Endre személyét és költészetét bírálta, szélsőjobboldali, antiszemita nézőpontból, amellyel már megjelenéskor vihart kavart. A témával kapcsolatban éles vita folyt az időszakban, a különböző jobb- és baloldali orgánumok ideológiai állásfoglalásuknak megfelelően támogatták, vagy elítélték a művet. A háború után a kötet felkerült az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945/46-ban betiltott, fasiszta és szovjetellenes könyvek listájára.
21254.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Clair Vilmos: Párbaj-codex. Bp., Singer és Wolfner. Korabeli félvászon kötésben 158p. Huszonegyedik kiadás
21255.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft