Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 422

20843.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Tóth Kálmán:  Huszonöt év után. Tóth Kálmán összes válogatott költeményei I-II. kötet. [Teljes, egybekötve.]  Pest, 1872. Nyomatott Kocsi Sándornál. 160 p.; 176 p. Egyetlen kiadás.  Tóth Kálmán (1831-1881) költő, újságíró, szerkesztő, drámaíró, később Baja város országgyűlési képviselője. A költői pályáján 1847-ben induló költő a szabadságharc leverése után - számos költőtársától eltérően - nem vonult önkéntes száműzetésbe, hanem a főváros népszerű periodikájához, Nagy Ignác ,,Hölgyfutár" című lapjához csatlakozott, balladáival, szerelmes verseivel, illetve Kipfelhauser álnéven írt szatirikus költeményeivel az 1850-es évek népszerű költői közé tartozott. 1860-ban ,,Bolond Miska" címen megalapította a kor vezető élclapját, néhány évvel később pedig ,,Fővárosi Lapok" címen a kuriózumnak számító szépirodalmi napilapot. Az első előzéken, az első kötet címoldalán, annak verzóján és a belív néhány oldalán régi gyűjteményi bélyegzés.  Szüry 0.  Poss.: 31/33. számú Mélyépítő Vállalat Üzemi Bizottsága.  Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel.
20844.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

20845.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

20846.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

20847.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

20848.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,67
10,00

20849.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

20850.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,67
10,00

20851.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,67
10,00

20852.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

20853.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,67
10,00

20854.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
13,01
15,00

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft