Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 422

Lehmann, [Alfred] Alfréd: Babona és varázslat. A legrégibb időktől a jelen korig. Fordította Ranschburg Pál. Átvizsgálta Laufenauer Károly. II. kötet. [ két kötetben teljes.] Budapest, 1900. K. M. Természettudományi Társulat (Hornyánszky ny.) VIII + 548 p.; VI + [2] + 412 p. Első magyar kiadás. Oldalszámozáson belül szövegközti ábrákkal, rajzokkal, fotókkal illusztrált kultúrtörténeti dolgozat. A dán pszichológus szerző, Alfred Lehmann (1858-1921) a munka első részében részletes kultúrtörténeti összefoglalást nyújt a különböző népek mágikus-okkult praktikáinak történetéről, az ókortól a középkor boszorkányhitén át a modern kor hipnotikus-asztaltáncoltató rítusaiig. A klasszikus és középkori időszakkal kapcsolatosan a szerző perspektívája kimondottan kultúrtörténeti jellegű, a kortárs eljárásokkal kapcsolatban enyhén szkeptikus attitűdöt vesz fel, ám a századfordulón [még] a kortárs pszichológia körébe tartozó események (álomfejtés, hisztéria) kapcsán a magyarázat nem zárkózik el a szigorú természettudományosság területén kívül eső megoldásoktól sem. (Természettudományi könyvkiadó-vállalat, LXV-LXVI. kötet.) Egységes, aranyozott gerincű, vaknyomásos kiadói félbőr kötésben (Frankl és Werner könyvkötészet, Budapest), márványmintás festésű lapszélekkel. Kis javítással
20699.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Rostand, Edmond: Don Juan utolsó éjszakája. Drámai költemény két részben, előjátékkal. Írta: - -. Fordította: Kállay Miklós. Bp., (1921.), Genius, 101, [3] p. Kiadói vászonkötésben, szép állapotban. Számozatlan példány.
20700.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Szelényi Ödön:  A misztika lényege és jelentősége. Székfoglaló értekezés. (Dedikált.)  Pozsony, 1912. Szerző - Wigand K. F. ny. 32 p.  Dedikált: ,,Mély tisztelettel a szerző". Szelényi Ödön (1877-1931) filozófus, teológus, a pozsonyi evangélikus teológiai akadémia tanára. 1912. szeptember 11-én elhangzott székfoglaló értekezése a protestáns misztikus hagyomány filozófiai értelmezésének kérdését járja körül.  Fűzbe, sérült, foltos kiadói borítóban, a gerincen papírcsíkkal megerősítve.
20701.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Lovell, Arthur:  Ars Vivendi, or The Secret of Acquiring Mental and Bodily Vigour. Third Edition.  London, 1900. Nichols and Company (Printed by Robert Stockwell). 93 + [5] p.  Arthur Lovell természetgyógyász és ezoterikus szerző értekezése a testi-lelki jólét elnyerésének módszereiről. A korabeli természettudományos kísérletezést a lélektan új területeire áthelyező szerző a hidroterápia rendkívül népszerű módszereinek kivonatos ismertetése után az érzelmek szerepét kutatja a lelki egészség egészében. A munka első kiadása 1895-ben jelent meg, példányunk a harmadik kiadásból való. A címoldalon a tulajdonostól, Gyöngyöshalászy Takách Béla (1874-1947) festő, építész, iparművésztől származó korabeli dátumozás, néhány oldalon aláhúzások.  Aranyozott, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
20702.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Ribáry Ferenc: Magyarország története. a középtanodák alsóbb osztályai számára. Első füzet. Bp., 1877, Franlkin. 84p. Korabeli kopottas félvászon kötésben, címlapon névbejegyzéssel
20703.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Fagyöngy. Kortárs romániai magyar költők.szerk Majla Sándor Székelyudvarhely, 1993. Ablak. 161p. Kiadói papírkötésben Aláírt: Malja Sándor szerkesztő, Egyed Emese, Jánky Béla, Tompa Gábor költők által
20704.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

Randall, J[ohn] Herman:  A New Philosophy of Life.  New York-Boston, (1911). H. M. Caldwell & Co. (Printed by The Colonial Press, Boston). 35 + [1] + 61 + [1] + 77 + [1] + 71 + [1] + 76 + 74 + 83 + [1] + 78 p. Első kiadás.  John Herman Randall (1871-1946) amerikai baptista lelkipásztor, szónok, pacifista és ezoterikus szerző. Szellemi megvilágosodást célzó értekezése a tételes vallások és az ezoterikus tudatjelenségek és képességek vizsgálata felé mozduló lélektan egyesítését célozza az anyagi érdekektől meghatározott modern világ ellenében. A számos jeles gondolkodót méltató, bemutató és tőlük idéző munka jellemző fejezetcímei (magyarra fordítva): Az univerzális tudat - Az ember isteni mivolta - A tudattalan ereje és lehetőségei - A hit mind életerő - A szuggesztió törvénye - Ön-szuggesztió - Szunnyadó mentális képességek felélesztése - A jellem munkálatai - A félelem és aggodalom rombolása - Az ima pszichológiája - Spirituális eszmélkedés. Az egykori baptista lelkész teológiai munkának éppen nem mondható műve Jézust jobbára mint nagy tanítót és gyógyítót méltatja.  A hátsó előzéken könyvkereskedői könyvjegy.  Aranyozott, festett kiadói egészvászon kötésben, felül aranyozott festésű lapszélekkel. Jó példány.
20705.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Pelle János: Népek Golgothája. Pelle János újabb versei. (Dedikált.) Budapest, 1916. Singer és Wolfner (Korvin Testvények Ny.) 96 p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Étsy Emiliának, az első "Lizának'', az én legszebb színházi estémért, hódoló tisztelettel Pelle János. Temesvár, 1917 márczius hava". Pelle János (1885-1957) nagyváradi jogász, költő, újságíró. A fiatalkorában színművekkel is jelentkező szerző jeles nagyváradi lokálpatrióta, költeményei mellett nevéhez fűződik a nagyváradi sportpálya és strand létesítése. Prov.: Étsy (Écsy) Emília (Budapest, 1884-1964) színésznő, 1910-ben Nagyváradra szerződött. Itt baráti kapcsolatba került a Holnap írói körével, s a fiatal költők - Babits Mihály, Juhász Gyula, Dutka Ákos, Emőd Tamás - verseinek tolmácsolásával nagy sikereket aratott. Később szegedi, majd budapesti színházakban játszott. 1933 körül ismerte meg József Attilát, akinek verseit ő szólaltatta meg először. Könyvtári duplum. Aranyozott kiadói félvászon kötésben. Jó példány.
20706.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Szántó György: Stradivari. Aláírt példány! Bp.,(1933.), Genius. Első magyarországi kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, (pótolt szennylapokkal?)
20707.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Verne, [Jules] Gyula:  Öt hét léghajón. Utazás Afrikában. Harmadik, egyedül jogosított képes kiadás.  Budapest, 1896. Franklin-Társulat Magyar Irodalmi Intézet és Könyvnyomda. 384 p.  Jules Verne (1828-1905) bátor vállalkozásokat, nagy fogadásokat, földrajzi és tudományos felfedezéseket megörökítő kalandregény-sorozatának nevezetes első darabja, eredeti nyelven először 1862-ben jelent meg, ,,Cinq semaines en ballon" címmel. A tudomány segítésével az afrikai időjárás és a helyiek jelentette fenyegetésen úrrá levő európai felfedezők kalandjának magyar fordítása először 1874-ben jelent meg, a Franklin-Társulat gondozásában. Oldalszámozáson belül számos egész oldalas és szövegközti illusztrációval. A címoldalon egykori tulajdonosi bejegyzés nyomai, a belív két oldalán tulajdonosi bejegyzés.  Aranyozott gerincű, feliratozott, korabeli egészvászon kötésben. Jó példány.
20708.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

[Tartsányi] Schreiber Dániel: A játékkaszinók szélhámosai. A baccarat, chemin de fer, trente et quarante, roulette és boule csalásai. 105 fényképpel, rajzzal és táblázattal. Előszó: Laky Lajos. Budapest, 1934. Centrum Kiadóvállalat Rt. 198 + [1] p. Schreiber Dániel (1894-?) jogász, rendőrkapitány, daktiloszkópiai szakértő, rendőroktató, szakíró. A szerencsejátékok iránt kiemelt figyelmet tanúsító rendőrkapitány jó évtizedes tapasztalatát írja meg a témában. Oldalszámozáson belül számos ábrával és felvétellel illusztrált szakmunka. Néhány oldalon aláhúzások. Fűzve, enyhén foltos kiadói borítóban. Jó példány.
20709.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Száraz Miklós György: Cigányok. Európa indiánjai. Bp., 2007, Helikon. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
20710.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,76
11,25

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft