Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 422

Bodnár Zsigmond 7 kötete: Eszményeink.; Szellemi haladásunk törvénye.; Eötvös és Kemény.; A Csokonai vita.; Erkölcsi kérdések.; Az erkölcsi világ.; Kolligátum. Bp., 1892-1905, Eggenberger / Singer és Wolfner. Átkötött félvászon- / félbőr-kötésben, vegyes állapotban.
20831.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

20832.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

20833.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

20834.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

,,Uránia" Magyar Tudományos Egyesület. Népszerű tudományos felolvasások. Molnár Viktor közreműködésével szerkesztik Klupathy Jenő és legifj. Szász Károly. 1-20. szám.[Egybekötve.]  Budapest, 1904-1906. Hornyánszky Viktor ny. Az előadások terjedelme 24 és 55 oldal között változik.  Az Uránia Magyar Tudományos Egyesület a századforduló népszerű ismeretterjesztő szervezete, mely egyfelől folyóirat-kiadással foglalkozott, másrészt hazafias szellemiségű ismeretterjesztő előadásokat szervezett. Az előadásokat - mint az gyűjteményünkből is kiderül - a legkülönbözőbb témákban tartották, a felolvasások során illusztráció gyanánt 30-50 képet vetítettek ki. A multimédiás előadás-sorozat egyben üzleti vállalkozás volt: az előadásszövegeket, a vetítő lámpát és a vetítendő képeket illő ár mellett bármely művelődésre vágyó közönség kikölcsönözhette.  A gyűjteményünkben szereplő előadások:  1. [Gyulai Ágost?]: Madách életéből. 45 képpel.  2. Gyulai Ágost: Katona József élete. 44 képpel.  3. Gyulai Ágost: Zrinyi, a költő. 30 képpel.  4. Simonyi Jenő: Az Al-Duna. 44 képpel.  5. Mahler Ede: Babilon és a Biblia. 33 képpel.  6. Gyulai Ágost: Képek Vörösmarty életéből. 56 képpel.  7. Simonyi Jenő: A Magas-Tátra és környéke. 52 képpel.  8. idősb Perényi József: A gyümölcs műveléséről és értékesítéséről. 66 képpel.  9. Balázs Béla: Az Alpesekben és a Rajna völgyén. 70 képpel.  10. Müller Oszkár: Délnémet nagyvárosok. 62 képpel.  11. Halácsy Endre: Középeurópai nagyvárosok. 59 képpel.  12. Gerő Ödön: Budapest. 58 képpel.  13. Gyulai Ágost: Képek Shakespeare életéből. 50 képpel.  14. Fürst Károly: A fogak ápolása és gyógyítása. 32 képpel.  15. Farkas Kálmán: Az állattenyésztés. 51 képpel.  16. Farkas Kálmán: Háziállataink egészségéről. 39 képpel.  17. Putnoky Miklós: Pompeji és a római élet. 46 képpel.  18. Orosz Endre: Az ősember élete. 46 képpel.  19. Juba Adolf: A tüdővész. 59 képpel.  20. Stein Fülöp: Az alkohol. 39 képpel.  Az utolsó előadás szövegében - a téma súlyossága miatt és az elrettentés kedvéért - a szövegen belül is elhelyezték a kísérő illusztrációkat. Példányunk első előadásának címoldala hiányzik, törzsszövege hiánytalan. Az első nyomtatott oldalon, illetve a 2. előadás 5. oldalán régi tulajdonosi bélyegzés, illetve bejegyzés. Néhány oldal enyhén foltos.  Poss.: Vályi János lakitelki okleveles közgazda és szőlőbirtokos.  Korabeli félvászon kötésben, az aranyozott címfelirat a gerincen bordó címkén. Jó példány.
20835.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

20836.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Tompa Mihály Összes költeményei. Rendezték barátai, Arany János, Gyulai Pál, Lévay József és Szász Károly., Franklin 1870, díszes, egészvászon kötésben 672p.
20837.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
13

20838.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

20839.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft

20840.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

20841.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

20842.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft