Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 422

Agatha Christie: Így éltünk Mezopotámiában. Ford.: Borbás Mária. Bp., 1994, Magyar Könyvklub, egészvászon kötés, papír védőborítóval.
20795.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

-  Arany János Kapcsos Könyve. Bp., 1982, Akadémiai Kiadó. Első kiadás. Hasonmás kiadás. Kiadói műbőr kötés, réz kapoccsal, kartontok nélkül, jó állapotban. Megjelent 2200 példányban.
20796.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Krasznahorkai László Dukay Barnabás Gadó Gábor Háborús Architektúra 200. 4 db CD lemez, bontatlan csomagolás
20797.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

20798.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,76
11,25

[Dálnoky] Dálnoki Nagy Lajos: Karnevál. Farsangi praeludium egy felvonásban, versben. Arad, 1926, "Vasárnap" Irodalmi és Nyomda Műintézet, 77+(3) p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval, részben szétváló fűzéssel. + Walter Gyula: Énekel a jóság. (Három versciklus). Arad, 1927, "Vasárnap", 79+(1) p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval.
20799.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft

Harsányi Lajos: Az élet muzsikája. Új versek. Bp., 1909, Szent István-Társulat, 116 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, sérült, a gerincnél ragasztott borítóval.
20800.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft

Káplány Géza: ,,Én". Költemény (prózában). Szeged, 1901, szerzői kiadás (Engel Lajos-ny.), 113+(3) p. Egyetlen kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, kissé sérült borítóval, néhány kisebb lapszéli sérüléssel. Ritka!
20801.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Balázs Béla: A kékszakállu herceg vára. Kass János illusztrációival. Bp., 1960, Magyar Helikon. Kiadói félbőr-kötés, kissé sérült kiadói nylon védőborítóban. Megjelent 5700 példányban.
20802.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

Méray Tibor: A fehér folyam. (DEDIKÁLT). Bp., 1954, Szikra. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, jó állapotban, a borítón minimális sérülésekkel. A szerző, Méray Tibor (1924-2020) Kossuth-díjas író, újságíró által DEDIKÁLT példány.
20803.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

Vácz Elemér: Beszámoló a Bessenyei Társaság harmadik népfőiskolai tanfolyamáról 1942. jan. 8-31. Bessenyei Társaság kiadványai 11. sz. Összáll.: Dr. - - . Nyíregyháza, 1942, Bessenyei Társaság, 38 p. Kiadói papírkötés.
20804.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

Luisa Lamács - Haugseth: Tarka-barka miegymás. Német mesék, történetek, versek, tréfák és egyebek. Magyar kísérő szöveggel és szójegyzékkel. Haich Luci illusztrációival. / Buntes Allerlei. Märchen, Geschichten, Rätsel und Scherze für ungarische Kinder. Sorgsam erwählt, einfach erzählt, mit Gedichten und Spielen Reichlich besät von - - -. Bilder von Luci Haich. Bp., 1938., Szent István-Társulat. Német és magyar nyelven. Színes és fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval.
20805.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft

Jókai Anna: Mi ez az álom? A szerző, Jókai Anna (1932-2017) a Nemzet Művésze címmel kitüntetett, kétszeres Kossuth-díjas és József Attila-díjas író- és költőnő által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas író részére DEDIKÁLT példány! Bp., 1990, Szépirodalmi. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
20806.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft