Budapest 150

Tételek száma: 104

Rupp Jakab: Buda-Pest és környékének helyrajzi története. Bp., 1987, ÁKV. Reprint kiadás. Két kihajtható térkép-melléklettel. Kiadói kartonált papírkötés.
18417.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

Budapesti panoráma a Lánchíddal, 1880-90 körül. Fotó. Jelzés nélkül. Sérült. Paszpartuban. 20×24,5 cm.
18418.

Kikiáltási ár:
9 000 Ft
24,39
28,13

Lestyán Sándor: Pest-budai regélő. Bp., 1940, Officina, 1 (kihajtható) t.+ 245+(3) p.+ 4 (fekete-fehér képek) t. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban, a belső kötéstáblán Alexander Brody tulajdonosi bélyegzőjével.
18419.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

"Patent Budaest Andrássy u. 47" kéményes szenes vasaló, fa fogóval, 22x20 cm
18420.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

cca 1935 Budapest-Ungarn, német nyelvű, fekete-fehér fotókkal illusztrált naptár. Bp., Székesfővárosi Házinyomda. Kissé viseltes, sérült állapotban, 25x18,5 cm
18421.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft

Illyefalvi I. Lajos: A székesfőváros múltja és jelene grafikus ábrázolásban. [Bp.], [1933], Budapest Székesfőváros Statisztikai Hivatala. Magyar-német kétnyelvű kiadás, számos érdekes grafikonnal, statisztikai ábrával. Vászonkötésben,
18422.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,67
10,00

18423.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Adametz Gyula: Angyalföld. Budapest, 1947. (Család könyvesbolt főbizományos -Sylvester Rt. 142 + [2] p. Első kiadás. A koalíciós idők végén írt helytörténeti kismonográfia Angyalföld történetét a középkortól a Horthy-korszak végéig tekinti át; oldalszámozáson belüli térképvázlatokkal, statisztikai táblázatokkal. Adametz Gyula kidolgozásában Angyalföld - a szerző szűkebb pátriája - korántsem a munkásmozgalom szülőhazája, hanem az öntudatos, önmaga erejéből időket átvészelő szakmunkások kerülete. Fűzve, enyhén sérült gerincű, enyhén hiányos kiadói borítóban.
18424.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

18425.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,67
10,00

Illustrita gvidlibro tra Budapesto. Propagandilo de Géza Nyulászy de Csáholy. (Budapest, 1912). Szerző (Markovits és Garai ny.) 80 p. Eszperantó nyelvű városismertető kiadvány a magyar fővárosról, oldalszámozáson belül számos szövegközti felvétellel. A kiadvány végén az eszperantó világnyelv kialakulásáról írt magyar nyelvű tanulmány. Oldalszámozáson belül számos, döntően eszperantó nyelvű, egész oldalas hirdetéssel. A címoldalon és a fedőborítókon régi tulajdonosi bélyegzés, az első nyomtatott oldal verzóján régi ajándékozási bejegyzés. Példányunk fűzése meglazult. Fűzve, színes, illusztrált, enyhén sérült kiadói borítóban. Ritka.
18426.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

18427.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,67
10,00

Scheiber Mária: A régi Pest-Buda egykorú újságok hirdetéseiben, Bp, 1957. 16p.
18428.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft