https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/

Folyamatos online aukciók

Tételek lista

Budapest 150

Tételek száma: 104

Az árverés lejárt! A tétel hamarosan kikiáltásra kerül
Rendőri és közlekedési útmutató. I. évf. Budapest Székesfőváros utcai, útjai és terei. (A budapesti utcák rendje.) Szerk.: Demény György. Bp.,én. [194?], Budapesti Hirdető Iroda, 439+1 p. Kiadói kopott, foltos félvászon-kötésben.
1
18356.

Rendőri és közlekedési útmutató. I. évf. Budapest Székesfőváros utcai, útjai és terei. (A budapesti utcák rendje.) Szerk.: Demény György. Bp.,én. [194?], Budapesti Hirdető Iroda, 439+1 p. Kiadói kopott, foltos félvászon-kötésben.

 
Eladva
Kikiáltási ár:
1 200 Ft
3,25
EUR
,
3,75
USD
Ajánlatok száma:
1
 
Mátéka Béla: Filléres Budapest Kalauz. Budapest történelmi és művészeti emlékeinek népszerű ismertetése. A szerző, Matéka Béla által DEDIKÁLT példány. Bp., 1933., Vajna György, 1 t.+66+6 (hirdetések) p.+ 1 t. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval.
1
18357.

Mátéka Béla: Filléres Budapest Kalauz. Budapest történelmi és művészeti emlékeinek népszerű ismertetése. A szerző, Matéka Béla által DEDIKÁLT példány. Bp., 1933., Vajna György, 1 t.+66+6 (hirdetések) p.+ 1 t. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
3 400 Ft
9,21
EUR
,
10,63
USD
Ajánlatok száma:
0
 
Budapest építészeti nívódíja. 1996-2006. Budapest architectural prize. Szerk.: Nagy Bálint, Apáti-Nagy Mariann, Márku Judit. Ford.: Hegyi Katalin. Bp., 2006., Budapest Főváros Főpolgármesteri Hivatal Főépítészi Iroda. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
1
18359.

Budapest építészeti nívódíja. 1996-2006. Budapest architectural prize. Szerk.: Nagy Bálint, Apáti-Nagy Mariann, Márku Judit. Ford.: Hegyi Katalin. Bp., 2006., Budapest Főváros Főpolgármesteri Hivatal Főépítészi Iroda. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
3 400 Ft
9,21
EUR
,
10,63
USD
Ajánlatok száma:
0
 
cca 1930 Tabán "Csöndes zug", "Aranykacsa-utca", 2 db nyomat paszpartuban, foltos, kissé sérült paszpartukkal,12x17 cm
1
18360.

cca 1930 Tabán "Csöndes zug", "Aranykacsa-utca", 2 db nyomat paszpartuban, foltos, kissé sérült paszpartukkal,12x17 cm

 
Eladva
Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,34
EUR
,
5,00
USD
Ajánlatok száma:
2
 
Schoen Arnold: A Zsigmond-téri Szentháromság-szobor. Tanulmányok Budapest múltjából IV. különlenyomat. Bp., 1936, (Székesfővárosi Háziny.), 1 t.+13 p. Kiadói papírkötés, kissé foltosborítóval, sérült, javított gerinccel. A szerző, Schoen Arnold (1887-1973) művészettörténész, múzeumigazgató által DEDIKÁLT példány.
1
18361.

Schoen Arnold: A Zsigmond-téri Szentháromság-szobor. Tanulmányok Budapest múltjából IV. különlenyomat. Bp., 1936, (Székesfővárosi Háziny.), 1 t.+13 p. Kiadói papírkötés, kissé foltosborítóval, sérült, javított gerinccel. A szerző, Schoen Arnold (1887-1973) művészettörténész, múzeumigazgató által DEDIKÁLT példány.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
1 000 Ft
2,71
EUR
,
3,13
USD
Ajánlatok száma:
0
 
1975 Budapest a felszabaduláskor és ma. Inkey Tibor fotóival. Bp., 1975, Képzőművészeti Alap, 16 (fekete-fehér képek) t. Kiadói papírmappában, 28x20 cm.
1
18362.

1975 Budapest a felszabaduláskor és ma. Inkey Tibor fotóival. Bp., 1975, Képzőművészeti Alap, 16 (fekete-fehér képek) t. Kiadói papírmappában, 28x20 cm.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
1 200 Ft
3,25
EUR
,
3,75
USD
Ajánlatok száma:
0
 
Lehel. Tér - piac - vásár csarnok. Pécs, 2003., Jelenkor. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés. + Nagy Gergely: Budapesti vásárcsarnokok a századfordulótól napjainkig. Szelényi Károly fotóival. Veszprém, 1997, F. Szelényi Ház. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
1
18363.

Lehel. Tér - piac - vásár csarnok. Pécs, 2003., Jelenkor. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés. + Nagy Gergely: Budapesti vásárcsarnokok a századfordulótól napjainkig. Szelényi Károly fotóival. Veszprém, 1997, F. Szelényi Ház. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
3 400 Ft
9,21
EUR
,
10,63
USD
Ajánlatok száma:
0
 
Hajós György: A Roosevelt tér. + A Szabadság tér. Bp., 2003-2004., Építésügyi Tájékoztatási Központ Kft. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
1
18364.

Hajós György: A Roosevelt tér. + A Szabadság tér. Bp., 2003-2004., Építésügyi Tájékoztatási Központ Kft. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
3 400 Ft
9,21
EUR
,
10,63
USD
Ajánlatok száma:
0
 
Elisabeth Lichtenberger-Cséfalvay Zoltán-Michaela Paal. Várospusztulás és felújítás Budapesten. Az Átmenet Trendjei 2. Bp., 2005, Magyar Trendkutató Központ. Színes térkép-melléklettel. Kiadói papírkötés.
1
18365.

Elisabeth Lichtenberger-Cséfalvay Zoltán-Michaela Paal. Várospusztulás és felújítás Budapesten. Az Átmenet Trendjei 2. Bp., 2005, Magyar Trendkutató Központ. Színes térkép-melléklettel. Kiadói papírkötés.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
1 400 Ft
3,79
EUR
,
4,38
USD
Ajánlatok száma:
0
 
Kopp Jenő:  A háromszáz éves pesti Papnövelde.  Budapest, 1948. Központi Papnevelő Intézet (Stephaneum ny.) 35 + [1] p. + 36 (LXXII) t. (fényképek). Folio.  A Kopp Jenő művészettörténész által írt pedagógia- és helytörténeti tanulmány után a belvárosi nevelőintézet belső tereiről készült gazdag fotóanyag. A borítót Jeges Ernő tervezte. A címoldalon apró, halvány foltosság.  Fűzve, illusztrált, enyhén foltos kiadói papírborítóban. Jó példány.
1
18366.

Kopp Jenő: A háromszáz éves pesti Papnövelde. Budapest, 1948. Központi Papnevelő Intézet (Stephaneum ny.) 35 + [1] p. + 36 (LXXII) t. (fényképek). Folio. A Kopp Jenő művészettörténész által írt pedagógia- és helytörténeti tanulmány után a belvárosi nevelőintézet belső tereiről készült gazdag fotóanyag. A borítót Jeges Ernő tervezte. A címoldalon apró, halvány foltosság. Fűzve, illusztrált, enyhén foltos kiadói papírborítóban. Jó példány.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,84
EUR
,
12,50
USD
Ajánlatok száma:
0
 
Saly László: Az egyetemi templom. A pálosok régi pesti szentegyháza. Budapest, 1926. ,,Élet" Irodalmi és Nyomda Rt. 83 + [3] p. + 11 t. (10 kétoldalas). Egyetlen kiadás. Az egyetemi templom renoválása alkalmából megjelent munkában a műemléki leírás előtt a pálos rend történetének rövid összefoglalója. Fűzve, Márton Lajos által illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
1
18367.

Saly László: Az egyetemi templom. A pálosok régi pesti szentegyháza. Budapest, 1926. ,,Élet" Irodalmi és Nyomda Rt. 83 + [3] p. + 11 t. (10 kétoldalas). Egyetlen kiadás. Az egyetemi templom renoválása alkalmából megjelent munkában a műemléki leírás előtt a pálos rend történetének rövid összefoglalója. Fűzve, Márton Lajos által illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.

 
Eladva
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
8,13
EUR
,
9,38
USD
Ajánlatok száma:
9
 
Budapest közlekedési térképe Stoits György ,,Merre menjek" sorozatából. [Mértéke 1: 25,000] (1950)  Budapest, [1950]. Stoits György - Dóczi litográfia. Színes térkép, mérete 580x430 mm egy 620x470 mm méretű térképlapon.  Nagy-Budapest egyesítésének évében, 1950-ben kiadott, enyhén torzított Budapest-térképünk a város belterületét ábrázolja. Térképünk nyugati határán az Erzsébet-kilátó és a Budaörsi repülőtér tűnik fel, keleti határán az Örs vezér tere és Kőbánya-Kispest vasútállomása, déli határát Kamaraerdő, a csepeli Szabadkikötő, a pesti oldalon Wekerletelep, északi határát az óbudai temető, Római-part és a káposztásmegyeri lóversenypálya jelenti. A térképen a teljes budapesti villamos-, autóbusz- és vasúthálózaton kívül egyes nevezetesebb látnivalók és középületek (Parlament, Akadémia, Zeneakadémia, OTI-székház; hidak, templomok, zárdák, gimnáziumok, kilátók, fürdők, színházak, szállodák, csárdák, közkertek, emlékművek) madártávlati rajza is feltűnik. Térképünk egy régebbi Stoits-térkép felfrissített névanyagú változata: az Andrássy út és az Oktogon, a Teréz és Erzsébet körút még eredeti nevét, a Nyugati tér Marx Károly, a Károly körút Somogyi Béla, a Fiumei út Hámán Kató, a Fővám tér Georgi Dimitrov, a Vigadó tér Molotov, a Szilágyi Erzsébet fasor Malinovszkij marsall nevét viseli. A hidak között feltűnik a valóban álló Kossuth híd, illetve fantáziaelemként a már nem létező, és csak évtizedekkel később újjáépülő Erzsébet híd is, a maga eredeti, háború előtti formájában, úgyszintén látható a Petőfi híd budai hídfőjén a Horthy Miklós tengerészeti éveinek emléket állító emlékmű, mely a valóságban nem csupán találatot kapott, hanem nem kívánatos emléke miatt el is bontották. Térképünk hátoldalán utcanévjegyzék.  Fabó-Holló 0.  Enyhén sérült térképlap, hajtogatva, a hajtások mentén apró szakadásnyomokkal.
1
18368.

Budapest közlekedési térképe Stoits György ,,Merre menjek" sorozatából. [Mértéke 1: 25,000] (1950) Budapest, [1950]. Stoits György - Dóczi litográfia. Színes térkép, mérete 580x430 mm egy 620x470 mm méretű térképlapon. Nagy-Budapest egyesítésének évében, 1950-ben kiadott, enyhén torzított Budapest-térképünk a város belterületét ábrázolja. Térképünk nyugati határán az Erzsébet-kilátó és a Budaörsi repülőtér tűnik fel, keleti határán az Örs vezér tere és Kőbánya-Kispest vasútállomása, déli határát Kamaraerdő, a csepeli Szabadkikötő, a pesti oldalon Wekerletelep, északi határát az óbudai temető, Római-part és a káposztásmegyeri lóversenypálya jelenti. A térképen a teljes budapesti villamos-, autóbusz- és vasúthálózaton kívül egyes nevezetesebb látnivalók és középületek (Parlament, Akadémia, Zeneakadémia, OTI-székház; hidak, templomok, zárdák, gimnáziumok, kilátók, fürdők, színházak, szállodák, csárdák, közkertek, emlékművek) madártávlati rajza is feltűnik. Térképünk egy régebbi Stoits-térkép felfrissített névanyagú változata: az Andrássy út és az Oktogon, a Teréz és Erzsébet körút még eredeti nevét, a Nyugati tér Marx Károly, a Károly körút Somogyi Béla, a Fiumei út Hámán Kató, a Fővám tér Georgi Dimitrov, a Vigadó tér Molotov, a Szilágyi Erzsébet fasor Malinovszkij marsall nevét viseli. A hidak között feltűnik a valóban álló Kossuth híd, illetve fantáziaelemként a már nem létező, és csak évtizedekkel később újjáépülő Erzsébet híd is, a maga eredeti, háború előtti formájában, úgyszintén látható a Petőfi híd budai hídfőjén a Horthy Miklós tengerészeti éveinek emléket állító emlékmű, mely a valóságban nem csupán találatot kapott, hanem nem kívánatos emléke miatt el is bontották. Térképünk hátoldalán utcanévjegyzék. Fabó-Holló 0. Enyhén sérült térképlap, hajtogatva, a hajtások mentén apró szakadásnyomokkal.

 
Eladva
Kikiáltási ár:
5 000 Ft
13,55
EUR
,
15,63
USD
Ajánlatok száma:
2
 

Licitálás az alábbi licitlépcsők szerint történik:

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft

Árverési szűrés

További oldal navigáció

Aukciósház

  • Cím: 1061 Budapest, Andrássy út 16.
  • Levelezési cím: 1244, Budapest Pf. 979.
  • Telefon: +36 1 / 317-4757, +36 1 / 266-4154
  • Email : icvqw34r5nf?3+o@dasdfefgrabanwf34th.codv4m
  •  
  • Nyitva tartás:
  • Hétfő: 12-17
  • Keddtől Szerdáig: 10-17
  • Csütörtök: 10-19
  • Péntek: zárva
  • Hétvége: zárva

Galéria

Oldalaink

© 2011-2025 Darabanth Aukciósház Kft.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa.
Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.
Elfogadom
A részletekért kattintson
https://www.darabanth.com/hu/feltetelek-gyik
darabanth.com
H
Tétel kosárba rakva

Kosár értéke:

Vásárlás folytatása
  Pénztárhoz