Könyvek: Vallás

Tételek száma: 37

Breviarium romanum ex decreto... Concilii Tridentini restitutum... Pars Hyemalis. Lugduni : 1683. ex officina Petri Valfray. Báthori (Báthory) Gábor (nem a fejedelem) autográf névbejegyzésével 712p. + CLXXII + 8 sztlan lev. Korabeli aranyozott, sérült gerincű egészbőr kötésben
20020.

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
108,40
125,00

Henricus Sommalius: D. Aurelii Augustini Hippon episcopi Libri XIII. confessionum Ad 3 M.S.S. exemp. emendati opera et studio R.P. H. Sommalii é Societate Iesu. Coloniae Agrippinae [Köln],1647., Sumptibus Cornelii ab Egmond et Sociorum, 427+1 p.+12 sztl. lev. Rézmetszetű díszcímlappal. Latin nyelven. Korabeli egészbőr-kötésben, kopott borítóval, részben sérült gerinccel, hiányos réz csattal, foltos lapokkal, 6 lap kijár (3-14 p.), hiányzó, sérült lapokkal (238-251 p.), autográf bejegyzéssel az elülső szennylapon, névbélyegzéssel.
20021.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
81,30
93,75

Joseph Pohl: Manuductio ad historiam ecclesiasticam. Pars Prima Viennae, 1753. Trattner. 916p. Kiadói egészbőr kötésben. sarkokon sérülésekkel.
20022.

Kikiáltási ár:
26 000 Ft
70,46
81,25

20023.

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
43,36
50,00

Bielek László: Vér szeme a' relígiónak, 's vele járó erköltsi tudománynak. Egyetlen kiadás! Bétsbenn, 1801. Siket-Némák Tipog­rá­fiá­já­bann, Schuender Károly János által. 1 t. (réz­met­szetű címkép), XXXII, 427 p. Aranyozott gerincű, sérült egészbőr-kötésben.
20024.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
11

Don Ferdinandus Hauck: Epinomia parochorum quam selectis ss. canonum, decretorum .Pragae 1672. Typ Univ. Carolo-Ferdin. [30], 458, [42], 76, [28] p. Korabeli, kissé sérült pergamen kötésben
20025.

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
48,78
56,25

Martin Konrád: A katolika religio tankönyve I-II. köt. [Egybekötve.] Ford.: Mester István. Eger, 1854, Szent István-Társulat,(Érseki Lyceum-ny.), XIII+431;XIV+2+371 p. Korabeli átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, kissé foxing foltos lapokkal, ceruzás bejegyzésekkel.
20026.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

Békefi Remig: Emlékkönyv, melyet Magyarország ezeréves fennállásának ünnepén közrebocsát a hazai cziszterczi rend. Szerk.: - -. Írták: Békefi Remig, Kassuba Domokos, Werner Adolf, Inczédy Dénes, Szenczy Győző, Piszter Imre, Szabó Otmár, Lővárdy Alajos. [Bp.], 1896., Hornyánszky Viktor. IV+506+1 p. Rendkívül gazdag fekete-fehér képanyaggal, szövegközti és oldalaszámozáson belüli egészoldalas képtáblákkal illusztrált. A díszcímlap Benczúr Gyula és Morelli Gusztáv munkája. Kiadói aranyozott félbőr-kötésben, Gottermayer-kötés, aranyozott lapélekkel, kopott, kissé foltos borítóval, hiányzó gerinccel, de belül jó állapotban.
20027.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft

Schütz Antal (szerk.): Szentek élete az év minden napjára. I-IV. köt. (4 db). Teljes! Bp. 1932-33. Szent István Társulat. Kiadói aranyozott egészbőr kötésben, kis kopással a gerinceken
20028.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

A Jordánszky-kódex. Magyar nyelvű bibliafordítás a XVI. század elejéről [1516-1519]. Az Esztergomi Főszékesegyházi Könyvtárban őrzött, 1516-1519 között készült MSS. II. 1 jelzetű kódex hasonmása, illetve szövegének olvasata. (Hasonmás és tanulmánykötet, két kísérőfüzettel). Bp., 1984, Helikon. Kiadói bordázott gerincű, kapcsos, fémveretekkel díszített egészbőr-kötés, illetve kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban. Jó állapotban, kiadói kartontokban.
20029.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft

20030.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,67
10,00

[Nicholas Wiseman (1802-1865)] Wiseman Miklós: Fabiola vagy a katakombák egyháza. I-IV. [Két kötetbe kötve.] Ford. Haudek Ágoston. Steinle Ede illusztrációival. Bp., 1911, Szent-István-Társulat,140+4+150+1 p.; 130+2+157+3 p. II. kiadás. Átkötött félvászon-kötés, Weichner Géza-kötés, festett felső lapélekkel.
20031.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft