Könyvek: Vallás

Tételek száma: 38

Szent Biblia, mellyet az egész keresztyénségben be-vött régi deák bötűből magyarra fordította a Jésus-alatt vitézkedő társaság-béli nagy-szombati Káldi György pap. [Nagyszombat, 1732., Academiai bötűkkel Berger Leopold,] 7-636+562 p.+15 sztl. lev. Fametszetű záródíszekkel. Második kiadás. Korabeli bordázott gerincű egészbőr-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, a díszcímlap és az első lapok hiányoznak a 7 oldalig, az elülső szennylap hiányzik,a 7/8. oldal lapja laza, foltos lapokkal, a hátsó szennylap és a hátsó kötéstáblán a lap kissé sérült, néhány bejegyzéssel, régi gyűjteményi címkével, és ex libris bejegyzéssel.
18913.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
81,30
93,75
9

18914.

Kikiáltási ár:
550 000 Ft
1 490,51
1 718,75

18915.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft

18916.

Kikiáltási ár:
13 000 Ft
35,23
40,63

Keresztyén Énekes Könyv, melly alkalmatos igazításokkal és némelly régi énekek helyett újakkal jobbítva, készített és kibotsáttatott az Ágostai vallástételt tartó Evangyélikusoknak a' Dunán túl lévő Supweintendentziája általt. Második kiadás, megsokasítva a' Jerusálem Veszedelmének leírásával. Kőszegen, 1842., Reichard Károly költségével 's betűivel, VIII+494+34 p. Korabeli egészbőr-kötésben, kopott borítóval, az utolsó 4 lapon kis szú-rágta lyukakkal, névbejegyzésekkel, az elején a könyv öröklődésére vonatkozó beragasztott jegyzettel (2 sztl. lev.)
18917.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft

Rituale Strigoniense, seu formula agendorum in administratione sacramentorum ac caeteris ecclesiae publicis functionibus, jussu et auctoritate celissimi, ac recerendissimi sacri rom. imp. principis domini, domini Emerici, e comtibus Eszterházy de Galánta, archi-episcopi Strigoniensis, sacrae sedis apostolicae legati nati, primatis Regni Hung. etc. etc. Budae, 1818, Typis et Sumptibus Typographiae Regiae Universitatis Hungaricae, 8+XLVII+1+1-10,25-418+6 p. Latin nyelven. Korabeli egészbőr-kötésben, kopott borítóval, sérült gerinccel és kötéssel, foltos lapokkal, sérült, javított lapokkal, kijáró lapokkal, hiányzó lapokkal (11-24), régi intézményi bélyegzéssel, egykori tulajdonosi bejegyzéssel, megviselt állapotban.
18918.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft

Claudii Fleurii abbatis historia ecclesiastica a R. P. Alexandro [...] Tomus LXXII. - LXXVI. [2 kötet]. Augustae Vindelicorum [Augsburg], 1784-1786, Josephi Wolff. Latin nyelven. Korabeli aranyozott gerincű egészbőr-kötésben, festett lapélekkel, viseltes borítóval, az egyik kötet belül megkímélt, a másik rossz állapotban, sérült, helyenként foltos, kijáró lapokkal.
18919.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft

Gottfried Kleiner (1691-1767): Evangelische Prediger- Und Hirtenstimme. Das ist: erbauliche und gottselige Betrachtungen Über Die Evangelia auf alle Sonn, Fest- und Freier-Tage des ganzen Jahre; ... nebst Eilf Paßions-Betrachtungen über das 26. und 27. Capitel Matthaei, wie auch einer Kirchweih- und Christnachts-Erbauung, ... Hirschberg, 1857, Carl Wilhelm Immanuel Krahn, 1 (címkép) t. +16+547+1+84 p. Német nyelven. Ein und dreißigste Ausgabe. Korabeli egészbőr-kötés, fém veretekkel, egy kapoccsal, kopott borítóval, sérült, részben hiányos gerinccel, az egyik kapocs hiányzik, egy sérült verettel, kissé foltos lapokkal.
18920.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft

A boldogságos Szűz Mária élete, tisztelete, szenthelyei, legendái. Szerk.: Lévay Mihály. A könyvdíszeket és a könyv kötését Surányi István tervezete és rajzolta. Bp., [1934], Franklin, 511 p. +18 t. Eredeti, 1935-ös számlával. Kiadói dúsan aranyozott, festett egészvászon-kötésben, sérült papír védőborítóban, kiadói védődobozban, kissé kopott, kissé foltos borítóval és védődobozzal.
18921.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Szentek legendái. Ford. és összeáll.: Dr. Révay József. A borítót és a könyvdíszeket Jaschik Álmos tervezte. Bp., (1926), Franklin-Társulat, XV+456 p. + 16 t. (8 színes). Kiadói gazdagon festett, aranyozott egészvászon-kötés, sérült gerinccel, kissé kopott borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal.
18922.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft

18923.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Ószövetségi könyvek, 11 füzet: Mózes I-V. könyve; Józsué, Birák és Rút könyve; Sámuel első és második könyve; A királyok első és második könyve; A krónikák első és második könyve; Esdrás, Nehemiás, Eszter könyve; Jób könyve. Károli Gáspár fordítása és Czeglédy Sándor reviziója nyomán a héber eredetiből ford. a Magyar Bibliatanács Ószövetségi Szakbizottsága. Bp., 1951-1957, A Magyarországi Református Egyház Egyetemes Konventjének Sajtóosztálya. Magyar, angol és német nyelven. Kiadói papírkötés, egy-két kis sérüléssel, minimális lapszéli ázásnyomokkal. Az első füzet számozott, 567. sz. példány.
18924.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft