Könyvek: Militária - Katonaság

Tételek száma: 27

A volt cs. és kir. 4. huszárezred története. II. köt. 1902-1919. Bp., 1929, Stádium, 283+(1) p. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, sérült gerinccel, az elülső borítón ázásnyommal, helyenként kissé koszos lapokkal, néhány a fűzéstől elváló lappal. (Ritka, az I. kötet egyáltalán nem fellelhető, a II. kötet sem fordult meg eddig árverésen).
18400.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,20
62,50

Hefty Frigyes (1894-1965): Repülők előre! József királyi herceg előszavával. 108 képpel. Bp.,[1940], Franklin, 1 t.+2+319+1 p.+30 t. Fekete-fehér képtáblákkal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, két tábla laza, részben kijár.
18401.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft

Der Krieg in Italien 1859. Nach den Feld-Acten und anderen authentischen Quellen bearbeitet durch das k. k. Generalstabs-Bureau für Kriegsgeschichte. I-III. kötet. Bécs, 1872-1876, Verl. des k.k. Generalstabes (Gerold's Sohn). Német nyelven. Térkép mellékletek nélkül. Aranyozott gerincű félvászon kötésben, márványozott lapélekkel, kissé sérült gerinccel és borítóval, intézményi bélyegzőkkel, kissé foltos lapokkal, néhány kevés lapon ceruzás és tollas jelöléssel.
18402.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
81,30
93,75

Bihály, J.: Applicatorische Besprechung der Felddienst- und Gefechts-Vorschriften für den Subaltern-Officier. Zum Selbststudium. I. Theil: Felddienst. II. Theil: Das Gefecht. Bécs, 1895, szerzői. Német nyelven. Térkép és ábra melléklettel, az első kötethez tartozó 1 db térkép (Generalkarte) és 3 db ábra hiányzik. Félvászon kötésben, márványozott lapélekkel, kissé kopott gerinccel, sérült borítóval, két lap kissé foltos, intézményi bélyegzőkkel. Ritka!
18403.

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
40,65
46,88

Lorenz, Johann: Operative und taktische Betrachtungen über die Concentrierung des 10. Corps am 23. und 24. November 1870 bei Beaune-la-Rolande. Bécs, 1872, L.W. Seidel und Sohn. Német nyelven. 454 p. Melléklet nélkül. Félvászon kötésben, márványozott lapélekkel, kopott gerinc alján apró sérüléssel, kopott borítóval, címlapon néhány ceruzás bejegyzéssel, intézményi bélyegzőkkel.
18404.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft

Ajtay Endre et alii: A magyar gyalogság. A magyar gyalogos katona története. Bp., é. n., Reé László Könyvkiadó- és Terjesztővállalat. Számos érdekes képpel és írással. Kiadói, aranyozott egészvászon kötésben, kissé kopott borítóval és gerinccel, előzéklapon, címlapon és néhány nagyon kevés lapon apró foltokkal, máskülönben jó állapotban.
18405.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
13

18406.

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
48,78
56,25

18407.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Josef Hostinek: Die k. k. Militär-Grenze: ihre Organisation und Verfassung, I. kötet (I. Theil). Bécs, 1861, Kaiserlich-königliche Hof- und Staatsdruckerei. Német nyelven. 441 p. Kihajtható mellékletekkel. Korabeli aranyozott gerincű félvászon kötésben, márványozott lapélekkel, kopott gerinccel, sérült borítóval, intézményi bélyegzőkkel, néhány kevés lapon ceruzás jelöléssel.
18408.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

18409.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
13,01
15,00

Maller Béla: Egy életút történései és tapasztalatai. Szekszárd, 2012., Babits. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.
18410.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft

Zagajewski, [Emil]: Militär-Technisches Handbuch. VIII. Heft: Kampf um Festungen. Minenkrieg. Przemysl, 1913, szerzői kiadás (Linz, J. Wimmer-ny.), 280 p. + 1 melléklet. Szövegközi és egészoldalas ábrákkal, táblázatokkal. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kissé viseltes állapotban, sérült, ragasztott gerinccel.
18411.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft