Books: Judaica

Number of items: 43

Iosephus Flavius:  [Opera omnia quae extant.] Flavii Iosephi Operum Tomus secundus. Que continentur Authoris Vita. De Bello Iudaico Libri VII. De Antiquitate Iudaeorum [Contra Apionem] Libri II. Peri autokratoros logismou, sue de imperio rationis Liber I. Cum indice locupletissimo. [Genf], 1611. Ex Typographia Iacobi Stoer. 356 levél + [22] p. Josephus Flavius (37-100) ókori zsidó történetíró legbecsesebb műveit közreadó latin nyelvű kötetünk a genfi Jacques Stör nyomdász (1540-1610) műhelyében készült. Kötetünk a szerző összes művét tartalmazó kiadás második része, amely az "Antiquitatum Iuadaicarum Libri XX." (A zsidók története) című történeti munka kivételével - amelyet az ugyanebben az évben megjelent első kötet tartalmaz - Josephus Flavius minden egyéb művét közli, így: Önéletírását, A zsidó háborút, az Apión ellen írt vitairatot, illetve a humanista filológia által ekkor még Josephus Flaviusnak tulajdonított, a Makkabeusok szerepe kapcsán írt "Peri autokratoros logismou, sue de imperio rationis Liber I." című rövidebb értekezést. A görög nyelven alkotó Josephus Flavius műveit már saját korában is nagy becsben tartották, művei római könyvtárakban is megtalálhatóak voltak, a zsidó történelemről és hagyományokról írt részletei miatt munkásságát az egyházatyák is nagyra becsülték - a Biblia tanulmányozásának értékes segédkönyveinek tekintették - így a műveknek latin fordítása is hamar elkészült. Évezred múltán a humanista nyomdászok magától értetődően kiváló és elsőrendű feladatnak tekintették Josephus Flavius műveinek megjelentetését, hiszen életműve egyszerre számított bibliai segédletnek, illetve pompás antik anyagnak. Példányunk kézzel merített előzékei hiányosak. Díszesen aranyozott, négy bordára fűzött, enyhén kopott korabeli bőrkötésben, vörös festésű lapszélekkel, a gerincen vaknyomásos címfeliratozással, a gerinc alján apró sérüléssel és apró hiánnyal. Jó példány.
20555.

Iosephus Flavius: [Opera omnia quae extant.] Flavii Iosephi Operum Tomus secundus. Que continentur Authoris Vita. De Bello Iudaico Libri VII. De Antiquitate Iudaeorum [Contra Apionem] Libri II. Peri autokratoros logismou, sue de imperio rationis Liber I. Cum indice locupletissimo.
[Genf], 1611. Ex Typographia Iacobi Stoer. 356 levél + [22] p.
Josephus Flavius (37-100) ókori zsidó történetíró legbecsesebb műveit közreadó latin nyelvű kötetünk a genfi Jacques Stör nyomdász (1540-1610) műhelyében készült. Kötetünk a szerző összes művét tartalmazó kiadás második része, amely az "Antiquitatum Iuadaicarum Libri XX." (A zsidók története) című történeti munka kivételével - amelyet az ugyanebben az évben megjelent első kötet tartalmaz - Josephus Flavius minden egyéb művét közli, így: Önéletírását, A zsidó háborút, az Apión ellen írt vitairatot, illetve a humanista filológia által ekkor még Josephus Flaviusnak tulajdonított, a Makkabeusok szerepe kapcsán írt "Peri autokratoros logismou, sue de imperio rationis Liber I." című rövidebb értekezést. A görög nyelven alkotó Josephus Flavius műveit már saját korában is nagy becsben tartották, művei római könyvtárakban is megtalálhatóak voltak, a zsidó történelemről és hagyományokról írt részletei miatt munkásságát az egyházatyák is nagyra becsülték - a Biblia tanulmányozásának értékes segédkönyveinek tekintették - így a műveknek latin fordítása is hamar elkészült. Évezred múltán a humanista nyomdászok magától értetődően kiváló és elsőrendű feladatnak tekintették Josephus Flavius műveinek megjelentetését, hiszen életműve egyszerre számított bibliai segédletnek, illetve pompás antik anyagnak.
Példányunk kézzel merített előzékei hiányosak.
Díszesen aranyozott, négy bordára fűzött, enyhén kopott korabeli bőrkötésben, vörös festésű lapszélekkel, a gerincen vaknyomásos címfeliratozással, a gerinc alján apró sérüléssel és apró hiánnyal. Jó példány.

28 000 HUF
75,88
87,50

Magyar - héber szótár. I-IV. köt. Szerk.: Grosz, Eliézer. Tel-Aviv, 1969-1982., Eliezer Grosz. Kiadói nyl-kötések, és kiadói műbőr-kötés, kiadói kopott kartontokokban.
20556.

20 000 HUF
54,20
62,50

20558.

8 000 HUF

Abodat Israel. A Complete Consecutively Arranged All-Year Prayer Book with English Instructions. Edited by Hyman Charlap. New York, 1931, Hebrew Publishing Company. Angol és héber nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, ajándékozási bejegyzéssel.
20559.

2 000 HUF

20560.

6 000 HUF

1906-1908 Staat auf Hoffnung. Zeitschrift für die Mission der Kirche an Israel. Német nyelvű izraelita folyóirat 5 db füzete. Kiadói papírkötés, változó állapotban, sérülésekkel. + Friede über Israel! III. Jahrg. Nr. 4. Dezember 1906. Kiadói tűzött papírkötés, jó állapotban.
20562.

5 000 HUF

20563.

4 000 HUF
11

Kraus, Naftali:  Zsidó morál és etika. A Derech Erec traktátusai. (Dedikált.) Budapest, 1994. (Suliker-Filum Kiadó - Piremon Nyomda, Debrecen). 364 p. Első kiadás. Dedikált: "Horváth Izoldának [?]: Bízz Istenben, aki megsegít. [...] Naftali Kraus." Naftali Kraus (1932-2018) magyar származású izraeli író, újságíró összefoglalója a Derech Erec címen ismert zsidó irat morális tanításairól. Példányunk néhány oldalán aláhúzások. (Ősi forrás sorozat. 7. könyv.) Fűzve, színes, illusztrált, enyhén sérült kiadói borítóban.
20564.

Kraus, Naftali: Zsidó morál és etika. A Derech Erec traktátusai. (Dedikált.)
Budapest, 1994. (Suliker-Filum Kiadó - Piremon Nyomda, Debrecen). 364 p. Első kiadás.
Dedikált: "Horváth Izoldának [?]: Bízz Istenben, aki megsegít. [...] Naftali Kraus."
Naftali Kraus (1932-2018) magyar származású izraeli író, újságíró összefoglalója a Derech Erec címen ismert zsidó irat morális tanításairól.
Példányunk néhány oldalán aláhúzások.
(Ősi forrás sorozat. 7. könyv.)
Fűzve, színes, illusztrált, enyhén sérült kiadói borítóban.

3 200 HUF
8,67
10,00

Ünnepi imádságok izraeliták számára. II. köt. hn., én., nyn., 3-420+10+2 p. Korabeli dúsan aranyozott félbőr-kötés, díszes dombornyomásos táblákkal, kopott borítóval, hiányzó címlappal, aranyozott lapélekkel.
20565.

3 800 HUF
10,30
11,88

Dr. Kiss Arnold: Mirjam. Imádságok zsidó nők számára. Bp., 1909, Schlesinger Jos. Könyvkereskedés. Kiadói bársony kötés, jó állapotban.
20566.

3 000 HUF

Bernstein Béla: A negyvennyolcas magyar szabadságharc és a zsidók. Bp., Múlt és Jövő Könyvek. Jókai Mór előszavával. A zsidó honvédek négy névjegyzékével. Kiadói papírkötés, jó állapotban. + Zsoldos Jenő (szerk.): 1848-1849 a magyar zsidóság életében. Bp., Múlt és Jövő Könyvek. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
20567.

3 800 HUF
10,30
11,88

Kis Szentírás. Szerk.: Frenkel Bernát. Rövidített lenyomat a szerkesztő kiadásában, Edelstein Bertalan, Fényes Mór, Hevesi Simon, Kandel Sámuel, Pfeiffer-Pap Izsák, Weisz Miksa és Zsoldos Jenő közreműködésével 4 illusztrált kötetben megjelent ,,Szentírás a család és az iskola részére" című szentírásfordítás szövegének. Bp.,(1933?), Szerkesztő, (Neuwald Illés-ny.), 1 t. 8+574 p.+15 t. Korabeli aranyozott egészvászon-kötés. + Dr. Frenkel Bernát Zsidó Nevelőintézete prospektusa.
20568.

2 800 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF