Books: Judaica

Number of items: 43

1912 Évkönyv. Szerk.: Bánóczi József. Az Izr. Magyar Irodalmi Társulat kiadványai XXXIV. Bp., 1912, Izr. Magyar Irodalmi Társulat (Franklin-ny.), 462 p. Átkötött félvászon-kötésben, kissé viseltes borítóval és gerinccel, intézményi bélyegzőkkel.
20581.

2 800 HUF

Lévai Jenő: Zsidósors Magyarországon. Bp.,1948, Magyar Téka, 479 p. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, a hátsó borító egyik felső sarkán törésnyommal.
20582.

2 400 HUF

Doreet LeVitte Harten - Yigal Zalmona: Die neuen Hebräer. 100 Jahre Kunst in Israel. (Kiállítási katalógus / Exhibition catalogue). Berlin, 2005, Nicolaische Verlagsbuchhandlung, 588 p. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói papírkötés. / In German language. Paperback.
20583.

1 400 HUF

Nathaniel Katzburg: Fejezetek az újkori zsidó történelemből Magyarországon. Szerk.: Komoróczy Géza. Hungarica Judaica 14. Bp., 1999, MTA Judaisztikai Kutatócsoport - Osiris. Kiadói papírkötés.
20586.

1 800 HUF

Roger Garaudy: Az izraeli politikát megalapozó mítoszok. Ford.: Mónus Áron. Hódmezővásárhely, 1998, Interseas Editions. 284 p. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
20588.

1 600 HUF

Mónus Áron: Összeesküvés: a Nietzschei Birodalom. (A szabadkőműves bűnszövetkezet.) Történelmi tanulmány. Negyedik, javított kiadás. Santon (Isle of Man) - Hódmezővásárhely, 1995. Interseas Editions [Szegedi Nyomda]. 218 + XXVI p. (Függelék). Fűzve, színes, illusztrált kiadói borítóban, szép példány.
20589.

1 600 HUF

Fehst, Herman: Bolsevizmus és zsidóság / Kmoskó Mihály: A zsidóság világuralmi törekvései. Bp., 2000, Gede. Kiadói papírkötésben,80p. 57p.
20590.

1 600 HUF

Makai György: Izrael Állam és a cionizmus. Bp., 1973., Kossuth. Kiadói kartonált papírkötés, borítóval, 382p.
20591.

1 000 HUF

20592.

1 600 HUF

Simon Peresz: Az új Közel-Kelet Múlt és Jövő Lap- és Könyvkiadó, 1995 Kiadói papírkötésben 231 p. .
20593.

1 200 HUF

Fischer Árpád: Kiáltvány a zsidósághoz. Schimert Gusztáv utószavával. (Bp., 1927, Ábrahám és Sugár-ny.), 87+(1) p. Átkötött kartonált papírkötésben, a címlap és az első lap sérült, javított, néhány lap kissé elszíneződött.
20594.

1 000 HUF

Kecskeméti Ármin: A zsidó irodalom története. I-II köt. Bp., 1908-1909, Izraelita Magyar Irodalmi Társulat, 334 p.; 343 p. Kiadói papírkötés, sérült, széteső állapotban, nagyrészt felvágatlan.
20595.

4 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF