Books: Gastronomy and Gardening

Number of items: 51

Malortie, Ernst von:  Das Menu. Dritte, bedeutend erweiterte Ausgabe. Erster Theil. Anleitung, Muster-Menus. Historische Menus. Culinarische Litteratur.  Hannover, 1888. Klindworths Verlag (Klindworths Hofdruckerei). 1 t. (hártyapapírral védett színes címkép) + 468 p.  A francia felmenőkkel bíró Ernst von Malortie (1804-1887), a hannoveri királyi udvar utazó marsallja és szertartásmestere, gasztronómiai írója a nemzetközi konyha jeles szakértője a XIX. század második felében. Kötetünk a nemzetközi konyha fogásait, az udvari konyha menüit ismertető háromrészes munka önállóan megálló, bevezető kötete, amely a királyi udvarok használatára alkalmas egész éves menüsort javasol, naponkénti bontásban; ismerteti a szerző által rendezett királyi fogadások menüit, az esemény helyszínének és időpontjának feltüntetésével (a hannoveri szertartásmester Európa legfontosabb udvaraiban lépett fel); részletesen rekonstruálja egyes udvari ebédek menüsorát a középkortól kezdődően, valamint a gasztronómia teljességre törő nemzetközi bibliográfiáját adja. A kötet függelékében esszék, elmélkedések és ódák gasztro-kulturális témákban. A mű első kiadása 1878-ban jelent meg, példányunk a harmadik, javított kiadásból származik, a kötet végén a szerző nekrológjával. A munka a XX. század elejéig az udvari gasztronómia meghatározó művének számított. A címoldalon régi tulajdonosi bejegyzés.  Poss.: Szabó Imre, a belvárosi Erzsébet Szálloda tulajdonosa.  Díszesen aranyozott, festett kiadói egészvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel. Szép példány.
20040.

Malortie, Ernst von: Das Menu. Dritte, bedeutend erweiterte Ausgabe. Erster Theil. Anleitung, Muster-Menus. Historische Menus. Culinarische Litteratur. Hannover, 1888. Klindworth's Verlag (Klindworth's Hofdruckerei). 1 t. (hártyapapírral védett színes címkép) + 468 p. A francia felmenőkkel bíró Ernst von Malortie (1804-1887), a hannoveri királyi udvar utazó marsallja és szertartásmestere, gasztronómiai írója a nemzetközi konyha jeles szakértője a XIX. század második felében. Kötetünk a nemzetközi konyha fogásait, az udvari konyha menüit ismertető háromrészes munka önállóan megálló, bevezető kötete, amely a királyi udvarok használatára alkalmas egész éves menüsort javasol, naponkénti bontásban; ismerteti a szerző által rendezett királyi fogadások menüit, az esemény helyszínének és időpontjának feltüntetésével (a hannoveri szertartásmester Európa legfontosabb udvaraiban lépett fel); részletesen rekonstruálja egyes udvari ebédek menüsorát a középkortól kezdődően, valamint a gasztronómia teljességre törő nemzetközi bibliográfiáját adja. A kötet függelékében esszék, elmélkedések és ódák gasztro-kulturális témákban. A mű első kiadása 1878-ban jelent meg, példányunk a harmadik, javított kiadásból származik, a kötet végén a szerző nekrológjával. A munka a XX. század elejéig az udvari gasztronómia meghatározó művének számított. A címoldalon régi tulajdonosi bejegyzés. Poss.: Szabó Imre, a belvárosi Erzsébet Szálloda tulajdonosa. Díszesen aranyozott, festett kiadói egészvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel. Szép példány.

18 000 HUF
48,65
52,94
Brillat-Savarin, [Jean Anthelme]:  Az ízlés fiziológiája. Írta Brillat-Savarin. Fordították Ambrus Zoltán és Ambrus Gizella.  Budapest, 1912. Singer és Wolfner (Márkus Samu ny.) 303 + [1] p. Első magyar kiadás.  Jean Antelme Brillat-Savarin (1755-1826), a gasztonómiai esszé megalapítójának alapvető értekezése eredeti nyelven először 1825-ben jelent meg, ,,Physiologie du gout, ou Méditations de gastronomie transcendante címmel. A szerző műve sokkal több szakácskönyvnél, ,,Az ízlés fiziológiája az asztal örömeinek teljes tudásanyagát tekinti át, a szarvasgomba erotikus hatásának anekdotákkal megtűzdelt ecsetelésétől a vendéglők alapításának történetéig, az ínyencség társadalmi csoportonként eltérő módozataiig - arról, hogy milyen eltérő módon étkezik az orvos, a katona és az apáca, milyen nemzetgazdasági haszna is van a Párizst elözönlő külföldiek sokértelmű éhségének; az esszéfolyamot időről időre megszakító receptek után ismét művelődéstörténeti érdekességek olvashatók, a szerző pedig nem vonakodik elmélkedéseibe olykor politikai kommentárokat is bevonni a maga sajátos, 1825. évi látószögéből. A címoldalon régi tulajdonosi bejegyzések, a hátsó előzéken régi tulajdonosi bélyegzés.  Poss.: Szabó Imre, a belvárosi Erzsébet Szálloda tulajdonosa.  Korabeli félvászon kötésben, az aranyozott címfelirat a gerincen barna címkén, márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány.
20041.

Brillat-Savarin, [Jean Anthelme]: Az ízlés fiziológiája. Írta Brillat-Savarin. Fordították Ambrus Zoltán és Ambrus Gizella. Budapest, 1912. Singer és Wolfner (Márkus Samu ny.) 303 + [1] p. Első magyar kiadás. Jean Antelme Brillat-Savarin (1755-1826), a gasztonómiai esszé megalapítójának alapvető értekezése eredeti nyelven először 1825-ben jelent meg, ,,Physiologie du gout, ou Méditations de gastronomie transcendante" címmel. A szerző műve sokkal több szakácskönyvnél, ,,Az ízlés fiziológiája" az asztal örömeinek teljes tudásanyagát tekinti át, a szarvasgomba erotikus hatásának anekdotákkal megtűzdelt ecsetelésétől a vendéglők alapításának történetéig, az ínyencség társadalmi csoportonként eltérő módozataiig - arról, hogy milyen eltérő módon étkezik az orvos, a katona és az apáca, milyen nemzetgazdasági haszna is van a Párizst elözönlő külföldiek sokértelmű éhségének; az esszéfolyamot időről időre megszakító receptek után ismét művelődéstörténeti érdekességek olvashatók, a szerző pedig nem vonakodik elmélkedéseibe olykor politikai kommentárokat is bevonni a maga sajátos, 1825. évi látószögéből. A címoldalon régi tulajdonosi bejegyzések, a hátsó előzéken régi tulajdonosi bélyegzés. Poss.: Szabó Imre, a belvárosi Erzsébet Szálloda tulajdonosa. Korabeli félvászon kötésben, az aranyozott címfelirat a gerincen barna címkén, márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány.

8 000 HUF
Marencich Ottó: Szótár a vendéglősipar részére, különös tekintettel az étlap helyesírására. Összeállította Marencich Ottó. I. rész: Magyar-francia-német-angol-olasz. II. rész: francia-magyar-német-angol. III. rész: cocktail index.  Budapest, 1936. Kertész József ny., Karcag. 102 p. Egyetlen kiadás.  Marencich Ottó (1875-1964) szállodaigazgató, szakíró. Svájci tanulmányok után Nyugat-Európa és a Mediterráneum számos szállodájában dolgozott, ázsiai, amerikai szakmai körutakat is tett. Itthon a Hungaria Szálló, a Duna-Palota szálloda vezérigazgatója volt, kormányfőtanácsos, valamint a szakma lapjának kiadója. Munkájának első kiadása 1923-ban jelent meg, az új kiadásban - egy nyelvvel bővítve - immár öt nyelven igazítja el olvasóját a vendéglátóipar szakszókincsében. A címoldalon régi tulajdonosi bejegyzés, az előzékeken számos régi gyűjteményi bélyegzés. A címoldalon és a belív néhány oldalán apró, halvány foltosság.  Horváth 1072.  Poss.: Vendéglátóipari Munkások Szabad Szakszervezete, Balatonfüred.  Aranyozott, vaknyomásos, enyhén foltos kiadói félvászon kötésben. Jó példány.
20042.

8 000 HUF
Marencich Ottó: Aforizmák. Marencich Ottó noteszéből.  Budapest, 1941, Budapesti Szállodások és Vendéglősök Ipartestülete (Merkantil-nyomda). 27 + [3] + 1 melléklet. Egyetlen kötetkiadás.  Korlátozott példányszámban megjelent kiadvány Marencich Ottó (1875-1964) szakosztályi elnök, vendéglátóipari szakíró, szállodaigazgató szakmai munkássága kezdetének 50. évfordulója ünneplése alkalmából.  Kiadványunkban elhelyezve a ,,Budapesti Szállodások és Vendéglátósok Ipartestülete körbélyegzőjével hitelesített aprónyomtatvány a kiadvány utólagos megrendelőlapjaként.  (A vendéglátóipar könyvtára, 5. szám.)  Horváth 0.  Fűzve, halványan foltos kiadói borítóban. Jó példány, ritka.
20043.

8 000 HUF
Csanády Gusztáv - Plósz Pál:  A borászat kézikönyve, tekintettel hazánk bortermelésére. 47 rajzzal.  Budapest, 1885. Királyi Magyar Természettudományi Társulat (Franklin-Társulat ny.) X + [2] + 653 + [3] p. Első kiadás.  Csanády Gusztáv (1837-1914) vegyésztudor, mezőgazdász, borász, a keszthelyi királyi magyar gazdasági intézet tanára és az intézet pincészetének vezetője és a vegykísérleti állomás vezetője. A Plósz Pál (1844-1902) kórvegyésszel, biokémikussal együtt írt szakmunkája általános bevezető a borászat technológiájába. Oldalszámozáson belül szövegközti illusztrációs anyaggal. A címoldalon és az utolsó nyomtatott levél előtt régi tulajdonosi bejegyzés, a címoldalon régi gyűjteményi bélyegzések és katalógusszám, az első előzéken kölcsönzői könyvfül. Könyvtári duplum.  Horváth 258. BOEH IV: 2899.  Aranyozott, enyhén sérült gerincű, enyhén kopott kiadói félvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel, a gerincen katalóguscímkével. Jó példány.
20044.

8 000 HUF
14
Kurtz Béla:  A szállodásipar.  Budapest, 1942. A Budapesti Szállodások és Vendéglősök Ipartestülete (Merkantil-nyomda). [2] + 273 + [1] p. + 9 melléklet (3 kihajtható: két kétoldalas költségszámítási táblázat, egy hasonmás; 6 kétoldalas). Egyetlen kiadás.  Teljességre törekvő kézikönyv a szállodairányítás kérdéseiről, mely a szálloda építészeti, belsőépítészeti, hangszigetelési, bútorozási, műszaki, karbantartási, takarítási és higiénés kihívásaitól a személyzet feladatainak tárgyalásán át a marketing és könyvelés problémáiig szerteágazó témákban ad tanácsot a reménybeli szállodavezetők számára; a kötet kitér a nyugati és a hazai gyakorlat különbségeire, illetve - háborús év lévén - légoltalmi kérdésekre is. A szerző a Gellért Szálló igazgatója.  Aranyozott gerincű kiadói félvászon kötésben, a kötéstáblák sarkain apró sérüléssel. Jó példány.
20045.

6 000 HUF
Varró Aladár Béla:  Gyógynövények gyógyhatásai. Növényi gyógyszerek. Hazai gyógynövényeink ismertetése, gyűjtésüknek módja és felhasználásuk a mindennapi életben az egészség szolgálatában. Előszóval ellátta Bucsányi Gyula. 17 táblán 70 színes képpel.  Budapest, [1941]. Novák Rudolf és Társa Tudományos Könyvkiadóvállalat és Orvosi Szakkönyvkereskedés - Gyarmati és Bősz nyomda - Globus nyomda. 400 p. + 17 t. (színes). Első kiadás.  Oldalszámozáson belül 95 szövegközti botanikai ábrával és hat egész oldalas ábrával illusztrált szakkönyv, a téma alapvető monográfiája Varró Aladár Béla (1881-1956) gyógyszerész tollából.  BOEH VIII: 4069.  Aranyozott gerincű, színes, illusztrált, enyhén kopott kiadói vászonkötésben. Jó példány.
20046.

6 000 HUF
Muskatirovics János: Rövid gondolatok azon módok eránt, mellyek szerént kedves Magyar Hazánkat jóféle hússal és hallal állandóan lehetne segiteni; s a húsnak fogyatkozását, következend? képen a bécsúszott drágaságot távoztatni. [Bp.],1973.,Agroinform, 45 p. 1804-es kiadás reprint kiadás. Aranyozott egészvászon-kötés.
20047.

6 000 HUF
Male and female families and tribes of the British large white breed. Based on Pedigrees collected and Published from 1884-1936. London, 1938, The National Pig Breeders Association, 8 sztl. lev.+23 t. Angol nyelven. Large White, nagy fehér egy brit disznó fajta. Kiadói papírkötés.
20048.

Male and female families and tribes of the British large white breed. Based on Pedigrees collected and Published from 1884-1936. London, 1938, The National Pig Breeders' Association, 8 sztl. lev.+23 t. Angol nyelven. Large White, nagy fehér egy brit disznó fajta. Kiadói papírkötés.

5 000 HUF
Forgács Attila: Az evés lélektana. Pszi-Könyvek. Bp., 2004, Akadémiai Kiadó. Kiadói papírkötés.  A kiadó leírásából: Mi történt az utóbbi 25 évben? Megduplázódott az elhízottak aránya. Pedig soha korábban nem tapasztalt fogyókúrahullám söpört végig a világon. A fogyás szándéka még érthető is a tömeges elhízás esetén, na de miért hízunk, a fogyókúrák dacára? A tudatos fogyási szándék ellen - jóval erősebb - őstudattalan erők hatnak. Az éhségérzetet nem csupán az élettani éhségjelek, hanem bizonyos ősemóciók is kiváltják. Az ember eredeténél fogva gyűjtögető-eszegető lény, aki örömeit és bánatait egyaránt hajlamos elenni. A kövér ember éhes lelkének alagsorában ott élnek kiéhezett elődei, akik ősvágyak formájában irányítják evési szokását. Mi ez a titokzatos, kontrollálhatatlan őserő? Honnan ered? Mit kezdhetünk vele? Miért eszünk akkor is, ha nem vagyunk éhesek? Ilyen kérdésekre keresi a választ ez a könyv.
20049.

Forgács Attila: Az evés lélektana. Pszi-Könyvek. Bp., 2004, Akadémiai Kiadó. Kiadói papírkötés. A kiadó leírásából: "Mi történt az utóbbi 25 évben? Megduplázódott az elhízottak aránya. Pedig soha korábban nem tapasztalt fogyókúrahullám söpört végig a világon. A fogyás szándéka még érthető is a tömeges elhízás esetén, na de miért hízunk, a fogyókúrák dacára? A tudatos fogyási szándék ellen - jóval erősebb - őstudattalan erők hatnak. Az éhségérzetet nem csupán az élettani éhségjelek, hanem bizonyos ősemóciók is kiváltják. Az ember eredeténél fogva gyűjtögető-eszegető lény, aki örömeit és bánatait egyaránt hajlamos elenni. A kövér ember éhes lelkének alagsorában ott élnek kiéhezett elődei, akik ősvágyak formájában irányítják evési szokását. Mi ez a titokzatos, kontrollálhatatlan őserő? Honnan ered? Mit kezdhetünk vele? Miért eszünk akkor is, ha nem vagyunk éhesek? Ilyen kérdésekre keresi a választ ez a könyv."

5 500 HUF
14,86
16,18
Marhahizlalás szakszerűen, gondosan. A hízómarha-gondozó feladatai. Szerk.: dr. Stefler József. Bp., 1990, Mezőgazdasági Kiadó. Kiadói papírkötés.
20050.

4 800 HUF
12,97
14,12
Czapáry Bertalan: Magyar gyümölcs tömegtermesztése. Bp., 1927, szerzői kiadás (Pátria-ny.), 1 t.+ 134 p. Második kiadás. Kiadói tűzött papírkötés, kissé sérült, foltos borítóval, néhány kissé foltos lappal.
20051.

Czapáry Bertalan: Magyar gyümölcs tömegtermesztése. Bp., 1927, szerzői kiadás ("Pátria"-ny.), 1 t.+ 134 p. Második kiadás. Kiadói tűzött papírkötés, kissé sérült, foltos borítóval, néhány kissé foltos lappal.

3 400 HUF
9,19
10,00

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF