Music, Musical notes, Instruments

Number of items: 34

Nótaszövegek 1-6. füzet. Vál.: Leszler József. Bp., 1980-1985, Zeneműkiadó. Kiadói papírkötés.
17650.

1 800 HUF
Forrai Miklós: A karvezető. Csiky Gyula rajzaival. Bp., 1941, Magyar Kórus, 127+(1) p. Második kiadás. Kiadói papírkötés, kissé sérült, foltos borítóval, belül túlnyomórészt jó állapotban.
17651.

3 000 HUF
Bartók Béla: Kékszakállú herceg vára. c opera szövegkönyve Bluebeards Castle Opera in one act. Libretto Text by Bela Balazs, Mucis by Bela Bartok. Boosey and Hawkes, 1952. 16p.
17652.

Bartók Béla: Kékszakállú herceg vára. c opera szövegkönyve Bluebeard's Castle Opera in one act. Libretto Text by Bela Balazs, Mucis by Bela Bartok. Boosey and Hawkes, 1952. 16p.

4 000 HUF
Szabolcsi Bence:  A melódia története. Vázlatok a zenei stílus múltjából. (Vikár László és Forrai Katalin zenetudósok példánya.)  (Budapest, 1950) Cserépfalvi (Officina ny.) 157 + [3] p. + 14 t. Első kiadás. Harántfolio.  Oldalszámozáson belül számos szövegközi kottával és két térképpel. Az első előzéken régi kereskedelmi bélyegzés, a hátsó előzéken Forrai Katalin és Vikár László tulajdonosi bejegyzése.  Poss.: Forrai Katalin és Vikár László. [Forrai Katalin (1926-2004) zenetanár, karnagy, nemzetközi hírű zenepedagógus és férje, Vikár László (1929-2017) zenetudós, a Zeneakadémia tanára, finnugor és törökségi népzene-kutató, népdalgyűjtő.]  Kiadói félvászon kötésben, kiadói védőborítóban.
17653.

4 000 HUF
Demény János: Bartók élete és művei. (Dedikált.) Budapest, [1948]. Székesfővárosi Irodalmi és Művészeti Intézet (ny.) 119 + [1] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Gáspár Zoltánnak barátsággal Demény János. 1948. X. 16. (Új könyvtár, 33. kötet.) Fűzve, enyhén sérült kiadói borítóban.
17654.

Demény János: Bartók élete és művei. (Dedikált.) Budapest, [1948]. Székesfővárosi Irodalmi és Művészeti Intézet (ny.) 119 + [1] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Gáspár Zoltánnak barátsággal Demény János. 1948. X. 16". (Új könyvtár, 33. kötet.) Fűzve, enyhén sérült kiadói borítóban.

3 000 HUF
Ode Societati Musicae Ecclesiae Collegiatae, et Parochialis Posoniensis ad Sanctum Martinum, ab eam suspiciente membro pie dicata Anni die, quo InCepIt sanCto DIVos CaeCILIa CantVs fVnDere, sIC CoetV thVra LItante pIo. [Pozsony] Pozsony, 1833. Typis Haerednm Belnay. [4] p. Zenetörténeti nagyságokat versbe szedő költemény. A névtelen költő Mozartot, Haydnt, Beethovent katalogizálja antik strófákban. Fűzve, borító nélkül, gerincén papírcsíkkal. Jó példány.
17655.

6 000 HUF
Asakawa, Haruo:  12 Solmizations. Forest of Creation F. C.-1. [Dedikált.]  Tokyo, 1972. Zen-On Music Publishers Co., Ltd. (Zenongakufu Shuppansha). 30 + [2] p.  Dedikált: ,,Forrai Katalinnak és Vikár Lászlónak!! Szeretettel: Aszakawa Haruo. 1973 2/2.  (Piano music by Japanese composers.)  Prov.: Forrai Katalin és férje, Vikár László. [Forrai Katalin (1926-2004) zenetanár, karnagy, nemzetközi hírű zenepedagógus. Vikár László (1929-2017) zenetudós, a Zeneakadémia tanára, finnugor és törökségi népzene-kutató, népdalgyűjtő.]  Fűzve, kiadói borítóban és védőborítóban. Jó példány.
17656.

Asakawa, Haruo: 12 Solmizations. Forest of Creation F. C.-1. [Dedikált.] Tokyo, 1972. Zen-On Music Publishers Co., Ltd. (Zenongakufu Shuppansha). 30 + [2] p. Dedikált: ,,Forrai Katalinnak és Vikár Lászlónak!! Szeretettel: Aszakawa Haruo. 1973 2/2." (Piano music by Japanese composers.) Prov.: Forrai Katalin és férje, Vikár László. [Forrai Katalin (1926-2004) zenetanár, karnagy, nemzetközi hírű zenepedagógus. Vikár László (1929-2017) zenetudós, a Zeneakadémia tanára, finnugor és törökségi népzene-kutató, népdalgyűjtő.] Fűzve, kiadói borítóban és védőborítóban. Jó példány.

6 000 HUF
1910 Szendy Árpád (1863-1922) zongoraművész és - tanár, zeneszerző által saját kezűleg írt képeslapja, Détschy Károly gépészmérnök részére, sarkán törésnyomokkal.
17657.

2 000 HUF
1925-27 Fodor Ernő államilag engedélyezett magánzeneiskolája, 2 db okmány (kitüntetés és dicséret), mindkettő Fodor Ernő (1878-1944) zenepedagógus, zongoraművész, az iskola igazgatójának autográf aláírásaival
17658.

1 800 HUF
Du Yaxiong: A magyar és kínai népzene összehasonlító kutatása. / Comparative Research of Chinese Folk Songs and Hungarian Folk Songs. Ford.: Dr. Oláh Béla és Oláh Imre. Buenos Aires, 1985, Ősi Gyökér. Emigráns kiadás. Magyar és angol nyelven. Kiadói papírkötés.
17659.

3 000 HUF
William P. Gottlieb: The Golden Age of Jazz. Text and Photographs by - - . New York, 1979, Simon and Schuster. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Angol nyelven. Kiadói papírkötés.
17660.

6 000 HUF
Gregg Geller (prod.): Cash the Legend. 2005. Johnny Cash életét bemutató kiadvány, mellékletekkel, 6 db CD melléklettel, limitált: 13498 / 20000. Félvászon kötés, jó állapotban.
17661.

10 000 HUF
27,03
29,41

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF