Number of items: 539

20535.

40 000 HUF
108,11
117,65
Rejtő Jenő sorozat 1-28. köt. Ponyva királyai. Teljes sorozat! Pécs, 2010-2011., Alexandra. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
20536.

20 000 HUF
54,05
58,82
10
Csokonai Vitéz Mihály: - - - nevezetesebb poétai munkái. I. köt.: A tavasz, Lilla, Ódák. A szerző képével együtt kiadta Márton József, a Bétsi Universzitásban a magyar nyelvnek és literaturának első professora. Bécs, 1816, Pichler Antal, 1 (Csokonai Vitéz Mihály arcképe) t. +XVI+224 p. Átkötött félvászon-kötésben, kopott borítóva, foltos lapokkal. Merkly Belus József (1886-1966). nagykanizsai gyógyszerész ex libris bélyegzésével és autográf possessori bejegyzéssel (Sipeky Béla Könyveiből 887?)
20537.

Csokonai Vitéz Mihály: - - - nevezetesebb poétai munkái. I. köt.: A' tavasz, Lilla, Ódák. A' szerző képével együtt kiadta Márton József, a Bétsi Universzitásban a' magyar nyelvnek és literaturának első professora. Bécs, 1816, Pichler Antal, 1 (Csokonai Vitéz Mihály arcképe) t. +XVI+224 p. Átkötött félvászon-kötésben, kopott borítóva, foltos lapokkal. Merkly Belus József (1886-1966). nagykanizsai gyógyszerész ex libris bélyegzésével és autográf possessori bejegyzéssel (Sipeky Béla Könyveiből 887?)

18 000 HUF
48,65
52,94
10
Kazinczy Ferencz: - - munkáji. Szép literatúra. I. kötet. Pest, 1814, Trattner János Tamás, 1 (díszcímlap) t.+4+379 p. Kartonált papírkötésben, kissé kopott borítóval, foltos lapokkal, hiányzó címképpel.
20538.

12 000 HUF
32,43
35,29
[Rejtő Jenő] P. Howad: Bradley Tamás visszaüt. Bp., [1941], Nova, 159 p. A borító Pályi Jenő (1900-1953) munkája. II. kiadás! Kiadói illusztrált papírkötés, kopott, szakadt borítóval, sérült gerinccel, kijáró lapokkal (130-159. oldalak között.), a címlapon bejegyzésekkel.
20539.

10 000 HUF
27,03
29,41
19
[Rejtő Jenő] P. Howard Pipacs, a fenegyerek. In: Buék 1969! A Magyar Újságírók Országos Szövetségének kiadványa. Szerkesztette Tabi László. (Budapest), [1968]. (Zrínyi ny.) 15 + [1] p. Folio. Az oldalszámozáson belül számos karikatúrát, rajzot tartalmazó szilveszteri kiadvány valódi értéke Rejtő Jenő 1939-ben megjelent ,,Pipacs, a fenegyerek című művének első újraközlése. Mint az köztudott, Rejtő Jenő a Rákosi-korszakban indexre tett szerző volt, rehabilitása 1956-ban kezdődött, amikor Hegedűs Géza utószavával ismét megjelent A láthatatlan légió. Az alkalmi kiadványunkban megjelenő, hat szövegközti illusztrációval kísért ,,Pipacs, a fenegyerek két évvel később elnyerte méltó képregényadaptációját is, Gugi Sándor feldolgozásában (Füles, 1970). Jó állapotú lapok, tűzve, hajtogatásnyommal.
20540.

[Rejtő Jenő] P. Howard Pipacs, a fenegyerek. In: Buék 1969! A Magyar Újságírók Országos Szövetségének kiadványa. Szerkesztette Tabi László. (Budapest), [1968]. (Zrínyi ny.) 15 + [1] p. Folio. Az oldalszámozáson belül számos karikatúrát, rajzot tartalmazó szilveszteri kiadvány valódi értéke Rejtő Jenő 1939-ben megjelent ,,Pipacs, a fenegyerek" című művének első újraközlése. Mint az köztudott, Rejtő Jenő a Rákosi-korszakban indexre tett szerző volt, rehabilitása 1956-ban kezdődött, amikor Hegedűs Géza utószavával ismét megjelent A láthatatlan légió. Az alkalmi kiadványunkban megjelenő, hat szövegközti illusztrációval kísért ,,Pipacs, a fenegyerek" két évvel később elnyerte méltó képregényadaptációját is, Gugi Sándor feldolgozásában (Füles, 1970). Jó állapotú lapok, tűzve, hajtogatásnyommal.

3 000 HUF
20541.

8 000 HUF
Kölcsey Ferenc minden munkái. Levelezés I-V. + Országgyűlési napló. + Duplummal: Levelezés I. kötet. Kritikai kiadás! Sajtó alá rendezte: Szabó G. Zoltán. 4 kötet a sorozatszerkesztő, és sajtó alá rendező Szabó G. Zoltán (1943-2018) irodalomtörténész kritikus által DEDIKÁLT példány. Bp., 2000-2017, Universitas - Balassi. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kis kopásnyomokkal.
20542.

15 000 HUF
40,54
44,12
20543.

7 500 HUF
20,27
22,06
20544.

5 000 HUF
Ipolyi Arnold: Magyar mythologia. I-II. köt. Bp., 1929, Zajti Ferenc, IV+335+(5) p.; 368 p. Második kiadás. Korabeli, átkötött félvászon-kötésben, helyenként lapszéli ázásnyomokkal.
20545.

7 000 HUF
18,92
20,59
Felix, Frank: Introduction a LHeptaméron de la Reine de Navarre. (Orné dun portrait de la Reine Marguerite et de douze Dessins de Sahib gravés sur bois par A. Pruraine.) [Illusztrált kiadás.] Paris, 1879. Isidore Liseux (Imprimerie Motteroz). CLXXIX + [1] p. + 12 t. (ebből 2 kétoldalas). Félix Frank bevezetője a francia reneszánsz jelentős novellagyűjteményéhez, a jelentőségében a Dekameronhoz mérhető Heptameronhoz. A táblákon Louis Ernest Lesage - művésznevén Sahib - (1847-1919) francia karikaturista rajzai, oldalszámozáson belül a művész egészoldalas Navarrai Margit-portréjával. A kiadás 500 példányban készült. Fűzve, enyhén sérült kiadói borítóban. Ritka!
20546.

Felix, Frank: Introduction a L'Heptaméron de la Reine de Navarre. (Orné d'un portrait de la Reine Marguerite et de douze Dessins de Sahib gravés sur bois par A. Pruraine.) [Illusztrált kiadás.] Paris, 1879. Isidore Liseux (Imprimerie Motteroz). CLXXIX + [1] p. + 12 t. (ebből 2 kétoldalas). Félix Frank bevezetője a francia reneszánsz jelentős novellagyűjteményéhez, a jelentőségében a Dekameronhoz mérhető Heptameronhoz. A táblákon Louis Ernest Lesage - művésznevén Sahib - (1847-1919) francia karikaturista rajzai, oldalszámozáson belül a művész egészoldalas Navarrai Margit-portréjával. A kiadás 500 példányban készült. Fűzve, enyhén sérült kiadói borítóban. Ritka!

8 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF