Number of items: 539

Kollányi Ferenc: A Magyar Nemzeti Múzeum Széchényi Országos Könyvtára 1802-1902. A könyvtár megalapításától gróf Széchényi Ferencz haláláig. I. Kötet. [Unicus, nem jelent meg több kötet.] Budapest, 1905. M. N. Múzeum Széchényi Országos Könyvtára (Athenaeum rt. ny.) 1 t. (hártyapapírral védett címképen a könyvtáralapító portréja) + [4] + 485 + [1] p. + 6 t. (egy dupla oldalas) + 3 hasonmás (két kétleveles, egy kihajtható). Egyetlen kiadás. Oldalszámozáson belül számos szövegközti és egész oldalas fényképpel, hasonmással illusztrált ismeretterjesztő munka. A szerző Kollányi Ferenc (1863-1933) jáki apát, egyháztörténész, levéltáros, MTA-tag számos közgyűjtemény 19. századi történetét kutatta. E munkája a könyvtári közgyűjtemény alapításának és fejlesztésének nehézségekkel, kitérőkkel tarkított történetét dolgozza fel, azt a folyamatot, ahogyan a magyar nyelv jogait visszaadó 1790. évi törvénycikk okozta hazafias felbuzdulástól kezdve megszületik a honi művelődést szolgáló közintézménynek előbb gondolata, majd valóságos állománya is. Az első borítón a Könyvtár ,,Tiszteletpéldány feliratú bélyegzése. Példányunk fűzése laza. Fűzve, sérült kiadói borítóban. Felvágatlan példány.
20619.

Kollányi Ferenc: A Magyar Nemzeti Múzeum Széchényi Országos Könyvtára 1802-1902. A könyvtár megalapításától gróf Széchényi Ferencz haláláig. I. Kötet. [Unicus, nem jelent meg több kötet.] Budapest, 1905. M. N. Múzeum Széchényi Országos Könyvtára (Athenaeum rt. ny.) 1 t. (hártyapapírral védett címképen a könyvtáralapító portréja) + [4] + 485 + [1] p. + 6 t. (egy dupla oldalas) + 3 hasonmás (két kétleveles, egy kihajtható). Egyetlen kiadás. Oldalszámozáson belül számos szövegközti és egész oldalas fényképpel, hasonmással illusztrált ismeretterjesztő munka. A szerző Kollányi Ferenc (1863-1933) jáki apát, egyháztörténész, levéltáros, MTA-tag számos közgyűjtemény 19. századi történetét kutatta. E munkája a könyvtári közgyűjtemény alapításának és fejlesztésének nehézségekkel, kitérőkkel tarkított történetét dolgozza fel, azt a folyamatot, ahogyan a magyar nyelv jogait visszaadó 1790. évi törvénycikk okozta hazafias felbuzdulástól kezdve megszületik a honi művelődést szolgáló közintézménynek előbb gondolata, majd valóságos állománya is. Az első borítón a Könyvtár ,,Tiszteletpéldány" feliratú bélyegzése. Példányunk fűzése laza. Fűzve, sérült kiadói borítóban. Felvágatlan példány.

4 000 HUF
Kovács Lajos: Pest szabad királyi város vezetői (bírái és polgármesterei) 1687-től 1790-ig. Budapest, 1944. Budapest székesfőváros házinyomdája. 67 + [1] p. Egyetlen kiadás. Pest városa egy jelentős időszakának politikatörténeti áttekintése főként a szabad bíróválasztás joga körüli küzdelmekről számol be, melyben az önkormányzati és a központi, kamarai érdek ütközött. (Tanulmányok Budapest múltjából X. különlenyomat) Fűzve, kiadói borítóban. Felvágatlan, jó példány.
20620.

4 000 HUF
A Bölcs Esopusnak és másoknak fabulái és oktató beszédei, valamint azoknak értelme melly fabulákat egybeszerzette és Kolosvárott anno MDLXVI. kiadta Heltai Gáspár, most pedig a mai kegyes olvasónak átírta és átnyujtja Keleti Arthur. Tevan amatőr-sorozat 13. Békéscsaba, 1943, Tevan Nyomda, 155+5 p. Korda Géza fametszeteivel illusztrált. Kiadói kissé kopott félvászon-kötés, kiadói foltos, kissé szakadt papír védőborítóban. Számozott (1028./1200) példány.
20621.

4 000 HUF
Endrődi Sándor: Petőfi napjai a magyar irodalomban. 1842-1849. Egykoru nyomtatványok másolataival. Petőfi Könyvtár XXIX-XXX. füz. Bp., 1911, Kunossy, Szilágyi és Társa, 543+1 p.+ XI t. Kiadói szecessziós aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval. + Illyés Gyula: Petőfi Sándor. Bp.,1971,Szépirodalmi. Borsos Miklós rajzaival. Kiadói egészvászon-kötés.
20622.

4 000 HUF
20623.

4 000 HUF
Magyar Remekírók sorozat 4 kötete:  Vörösmarty Mihály munkái I-III. köt. Gyulai Pál bevezetésével.; Berzsenyi Dániel. Sajtó alá rendezte: Bánóczi József. Váczy János bevezetésével. Bp., 1906 - 1903, Lampel R. (Wodianer F. és Társai.) Korabeli szecessziós dúsan aranyozott félvászon-kötés, a borítón kopásnyomokkal.
20624.

4 800 HUF
12,97
14,12
Pintér Jenő: - - magyar irodalomtörténete. Képes kiadás. I-II. kötet. I.: A magyar irodalom a XX. századig. II.: A magyar irodalom a XX. században. Bp., 1928, Franklin. Egészoldalas, fekete-fehér és színes képekkel illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, a borítón kopásnyomokkal, az I. kötet gerincén kis sérüléssel, megerősített kötéssel, beragasztott plusz egy lappal az első kötetben rajta a szerző, Pintér Jenő (1881-1940) irodalomtörténész által Zlinszky Aladár (1864-1941) irodalomtörténésznek szóló DEDIKÁCIÓVAL!
20625.

4 800 HUF
12,97
14,12
20626.

3 000 HUF
20627.

3 000 HUF
Jussi Valtonen: Nem tudják mit cselekszenek. A szerző, Valtonen, Jussi (1974-) finn pszichológus, író által DEDIKÁLT példány. Bp., 2017, Cser Kiadó. Kiadói papírkötés, angol nyelvű ajándékozási sorokkal.
20628.

3 200 HUF
8,65
9,41
20629.

7 000 HUF
18,92
20,59
Nagy László: Tűnj el fájás. Versek. (Budapest), 1949. Hungária Könyvkiadó N. V. (Hungária Hírlapnyomda). 46 + [2] p. Egyetlen kiadás. Nagy László bemutatkozó kötete, a költő pályája elején köteteit még F. Nagy László néven jegyezte. A lírai darabok közt korjellemző módon néhány agitációs költemény is föltűnik, ezek később teljesen kikopnak az életműből. Tezla 4466. Fűzve, enyhén sérült kiadói borítóban. Jó példány.
20630.

4 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF