Budapest 150

Number of items: 47

Dr. Gerelyes Ede: Jelentés a fővárosi honismereti-helytörténeti mozgalom helyzetéről és a fővárosi tudományos intézmények helytörténeti tevékenységéről 1976-1981. Összeáll. és szerk.: - - . Bp., 1982, Hazafias Népfront Budapesti Bizottsága - Budapest Főváros Tanácsa. Kiadói papírkötés. Megjelent 500 példányban.
18108.

1 600 HUF
Rexa Dezső: Margitsziget. (Budapest, 1940). Officina (ny.) 110 + [2] p. + 4 t. (színes). A Margitsziget történeti és turisztikai ismertetője. Oldalszámozáson belül számos szövegközi rajzzal, egészoldalas fotóval gazdagon illusztrálva. Az 57. oldaltól 48 egészoldalas korabeli fotóval. Elékötve: Rexa, Dezső Margareten-Insel. Île Sainte Marguerite. Budapest, [1942]. Officina [ny.] [12] p. Az előbbi kötet német és francia nyelvű tartalmi kivonata. Kolligátumunk első címoldalán régi tulajdonosi bélyegzés. Aranyozott gerincű, kiadói félvászon kötésben, az első kötéstáblán aranyozott címermotívummal. Jó példány.
18109.

4 000 HUF
Tarnóczi János: A Szent István Bazilika éneklő kövei... A templom története és műemlékei. Budapest, 1938. Szt. István Bazilika kiadása (Hellas irodalmi és nyomdai rt.) 124 + [2] p. Egyetlen kiadás. Oldalszámozáson belül szövegközti és egész oldalas fényképekkel illusztrált művészettörténeti munka. Aranyozott, enyhén sérült kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
18110.

3 000 HUF
18111.

4 000 HUF
Emlékkönyv a budai kapucinusrendi zárda és plébánia-templom renoválásának alkalmából. Szerkesztette: P. Veremund O. M. (Dedikált.) (Budapest, 1927). Budapesti II. kerületi kapucinus plébánia egyházközsége (Apostol-ny.) 1 t. (címkép) + 83 + [1] p. + 8 t. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Mély tisztelettel és testvéri szeretettel ajánlja t. Gerle József úrnak P. Veremundus. Bp. 1933. III/3. A Budán 1686-ban letelepedő kapucinus rendi zárda és plébániatemplom története, oldalszámozáson belül néhány szövegközti illusztrációval. A plébániatemplom jelenleg is a rend tulajdonában működik, az I. kerület Fő utca 32. szám alatt. Prov.: Gerle József. [Gerle József a földmívelésügyi m. kir. minisztérium számvevőségének vezető tisztségviselője.] Fűzve, illusztrált, enyhén sérült kiadói borítóban.
18112.

Emlékkönyv a budai kapucinusrendi zárda és plébánia-templom renoválásának alkalmából. Szerkesztette: P. Veremund O. M. (Dedikált.) (Budapest, 1927). Budapesti II. kerületi kapucinus plébánia egyházközsége (Apostol-ny.) 1 t. (címkép) + 83 + [1] p. + 8 t. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Mély tisztelettel és testvéri szeretettel ajánlja t. Gerle József úrnak P. Veremundus. Bp. 1933. III/3." A Budán 1686-ban letelepedő kapucinus rendi zárda és plébániatemplom története, oldalszámozáson belül néhány szövegközti illusztrációval. A plébániatemplom jelenleg is a rend tulajdonában működik, az I. kerület Fő utca 32. szám alatt. Prov.: Gerle József. [Gerle József a földmívelésügyi m. kir. minisztérium számvevőségének vezető tisztségviselője.] Fűzve, illusztrált, enyhén sérült kiadói borítóban.

4 000 HUF
Budapest belterületének térképe utcanévjegyzékkel, Horthy Miklós körtérrel, Mónus Illés rakparttal és Marx Károly térrel (1938/1948). Budapest, 1938 [1948]. Aczél Testvérek - Közlekedési Nyomda Kft. Színes térkép, mérete 475x660 mm egy 495x685 mm méretű térképlapon. Színes térképünk igen izgalmas dokumentum a koalíciós idők végéről. A XIV kerületre osztott Budapest térképének hátoldalán utcanévjegyzék, a feltüntetett téves évszámjelölés szerint az utcanévjegyzék frissítése 1938 márciusában zárult le. Ez nyilvánvaló tévedés. A térképoldalon egyszerre jelennek meg a Horthy-korszakból ismerős topográfiai nevek: Horthy Miklós híd [ma: Petőfi híd], Horthy Miklós körtér [Móricz Zsigmond körtér], Horthy Miklós út [Bartók Béla út], illetve a XIII. kerület városrészi megnevezése Horthy Miklósné Purgly Magdolna után Magdolnaváros (a későbbi Angyalföld helyett). A térképen a tágabb értelemben vett Belváros valamennyi hídja áll a Horthy Miklós hídtól a Margit hídig, az Árpád híd csak tervezetében jelölve. A körutak eredeti nevüket viselik (Erzsébet körút, Margit körút), de mindenképpen feltűnő a Nyugati pályaudvar terének Marx tér (!) néven való megnevezése, a Margit körút Mártírok útjára, a Károly körút Somogyi Béla útra, a Kiskörút Lánchídhoz vezető szakaszának József Attila utcára, a budai rakpart egy részének Mónus Illés rakpart névre való átkeresztelése. A kerületek különböző színnel jelölve, a vasúti, villamos- autóbusz- és HÉV-hálózat feltüntetve, a kórházak, színházak, a múzeumok és a keresztény templomok kiemelve. Mindent összevéve úgy gondoljuk, hogy kuriózumszámba menő térképünk a várost és közlekedési hálózatát valóban 1938. évi állapotában ábrázolja, de az 1945. évi utcanév-átnevezések közül a szerkesztő által legfontosabbnak vélteket már a térképoldalon is feltüntették - az Erzsébet tér Sztálin térre való átnevezését (1946) viszont a térkép nem látszik tudomásul venni. A hátoldalon az utcanévjegyzék lezárásának évszáma kézzel javítva. Fabó-Holló 3319. Jó állapotú térkép, a hajtások mentén apró szakadásnyomokkal.
18113.

4 000 HUF
Horváth Henrik: Budapest művészeti emlékei. Az előszót írta: Gerevich Tibor. Magyarország művészeti emlékei II. köt. Bp., 1938,Műemlékek Országos Bizottsága - Kir. M. Egyetemi Nyomda, 97+(8) p.+ CLX+(5) t. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói félbőr-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal, kis foltokkal, intézményi bélyegzésekkel.
18114.

2 200 HUF
5,95
6,47
1928 Budapest, csillaghegyi strand, fotó sérülésekkel, 8,5×12 cm
18115.

1 600 HUF
cca 1930-1940 Budapest, Lovas rendőrök felvonulása az Andrássy úton, fotó, 8×11 cm
18116.

1 200 HUF
cca 1890 Budapest, Keleti Pályaudvar, sztereófotó, 9×18 cm
18117.

6 000 HUF
cca 1890 Budapest, Fürdő utca, sztereófotó, 9×18 cm
18118.

8 000 HUF
cca 1890 Budapest, Vigadó, Nemzeti Múzeum, Korcsolyázók Csarnoka, Margit Fürdő, Királyi Opera, Mátyás-templom, 6 db sztereófotó, 9×18 cm
18119.

16 000 HUF
43,24
47,06

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF