Books: Technics

Number of items: 33

Glasner Mária: Iskolai berendezések, felszerelések, szemléltető eszközök, faliképek, diafilmek, szerszámok, fogyóanyagok. Bp., 1959, Tankönyvkiadó. Kiadói félvászon kötés, kopottas állapotban.
20319.

7 000 HUF
18,92
20,59
Magyar földmérők arcképcsarnoka. I-III. köt. Szerk.: Raum Frigyes (I-II. köt.), Dr. Lukács Tibor (III. köt.) Tárczy-Hornoch Antal előszavával. Bp., 2001, Geodéziai és Térképészeti Rt. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban.
20320.

8 000 HUF
2 db ipari technikumi tankönyv: Cipőipari anyagismeret - Bőranyagok.; Műanyagok. Bp., 1958, Műszaki Könyvkiadó. Kiadói papírkötés, kissé viseltes borítóval. Megjelentek 340, ill. 240 példányban.
20321.

8 000 HUF
Haáz Ferenc: Udvarhelyszéki famesterségek. 87 rajzzal és fényképpel. Kolozsvár, 1942. Minerva. 72 + [3] p. Kiadói, fűzött papírborítóban
20322.

7 000 HUF
18,92
20,59
Zeiller, Leo: Sport-Motorboot. Anleitung zum Selbstbau eines Stufengleiters für Aussenbordmotore; mit Anhang: Motorboot ohne Stufe (Wellenbinder), auch für Einbaumotore geeignet, Tragfähigkeit 2 bis 4 Personen. Mit 4 Modellbogen. (Spiel und Arbeit Bd. 136) 41 képpel, nagy méretű kihajtható modell tervrajzzal
20323.

4 800 HUF
12,97
14,12
[Tábori Pál] Ray, T. B. Repülők. A levegő hősei. I-II. kötet. [Teljes.] [Budapest, 1931]. Singer és Wolfner Irodalmi Intézet Rt. (Biró Miklós Nyomdai Műintézet Rt.) 248 p. + 16 t.(kétoldalas) + 1 térkép (kihajtható térképen az első repülők útvonalai). Első kiadás. Repüléstörténeti ismeretterjesztő mű, oldalszámozáson belül fejezetkezdő grafikákkal illusztrálva. A kötet néhány év múlva bővített kiadásban is megjelent, amely áttekinti az első kiadás óta történt aviatikai áttöréseket. Két levél javítva, egy levél sarkán apró, a szövegtükröt nem érintő hiány. Illusztrált kiadói vászonkötésben. Jó példány.
20324.

4 000 HUF
Modelrepülőgép profilok I. rész: Vitorlázó profilok: Szárnyszelvények. Budapest, [1942 körül]. Aeromechanika Repülőgépmodel-termelő és Anyagbeszerző Vállalat (Szentes Nyomda). 1 tábla (kihajtható) + [2] p. A vitorlázógép-szárnyprofilokat tartalmazó kihajtható melléklet mérete: 610x940 mm. (Aeromechanika repülőgépmodel-tervek III. évfolyam, 10/b. szám.) Jó állapotú lap, hajtogatva, illusztrált kiadói mappában. Hozzá tartozik: GRO-201 ,,Jaguár nagy teljesítményű vitorlázó model. Tervezte: Grohman István. Műhelyrajz műszaki leírással erős haladók részére. Budapest, [1942 körül]. Aeromechanika Repülőgépmodel-termelő és Anyagbeszerző Vállalat (Szentes Nyomda). 1 tábla (kihajtható). A ,,Jaguár vitorlázógép-modell teljes műszaki rajzát tartalmazó melléklet mérete: 680x980 mm. (Aeromechanika repülőgépmodel-tervek III. évfolyam, 12/b. szám.) Jó állapotú lap, hajtogatva, illusztrált kiadói mappában.
20325.

Modelrepülőgép profilok I. rész: Vitorlázó profilok: Szárnyszelvények. Budapest, [1942 körül]. Aeromechanika Repülőgépmodel-termelő és Anyagbeszerző Vállalat (Szentes Nyomda). 1 tábla (kihajtható) + [2] p. A vitorlázógép-szárnyprofilokat tartalmazó kihajtható melléklet mérete: 610x940 mm. (Aeromechanika repülőgépmodel-tervek III. évfolyam, 10/b. szám.) Jó állapotú lap, hajtogatva, illusztrált kiadói mappában. Hozzá tartozik: GRO-201 ,,Jaguár" nagy teljesítményű vitorlázó model. Tervezte: Grohman István. Műhelyrajz műszaki leírással erős haladók részére. Budapest, [1942 körül]. Aeromechanika Repülőgépmodel-termelő és Anyagbeszerző Vállalat (Szentes Nyomda). 1 tábla (kihajtható). A ,,Jaguár" vitorlázógép-modell teljes műszaki rajzát tartalmazó melléklet mérete: 680x980 mm. (Aeromechanika repülőgépmodel-tervek III. évfolyam, 12/b. szám.) Jó állapotú lap, hajtogatva, illusztrált kiadói mappában.

4 000 HUF
Sevin Henrik: Faekétől a Hofherr-gépig. A Hofherr-Schrantz-Clayton-Shuttleworth Magyar Gépgyári Művek Részvénytársaság története. 1842-1869-1944. Budapest, 1944. (Révai Testvérek ny.) 272 p. Egyetlen kiadás. Oldalszámozáson belül hártyapapírral védett címképpel, valamint 220 szövegközti illusztrációval gazdagon díszített ipartörténeti szakmunka. A marketing célzatú kiadvány képanyaga cséplési idillekben és boldog traktorozási jelenetekben gazdagnak mondható, és szépen látható a Nyugati pályaudvar környékének, illetve Kispestnek markáns gépgyári fejlődése. A fedőborítók belső oldalán foltosság, egyes oldalakon kisebb, az utolsó oldalakon határozott foltosság. BOEH VIII: 3065. Fűzve, színes, Gönczi-Gebhardt Tibor által illusztrált, sérült, enyhén foltos kiadói borítóban.
20326.

4 000 HUF
Frigyes László: Házi vegyészet. 200 recept közszükségleti cikkek házi előállítására és pótlására. Összeáll.: - - . Bp., [1921], Magyar Könyvkiadó (Heller K. és Társa-ny.), 96 p. Második, átdolgozott kiadás. A borító Bardócz Árpád munkája. Kiadói papírkötés, kissé viseltes, foltos borítóval, laza fűzéssel, helyenként kissé foltos lapokkal.
20327.

4 000 HUF
Kováts Lajos. A Dunai Repülőgépgyár RT. története. Üzemtörténeti füzetek 11. Bp., 1985, Magyar Történelmi Társulat, papírkötés.
20328.

3 000 HUF
Rácz Lajos: Gyakorlati áruismeret és vegyészeti árúk kézi lexikonja. Tekintettel az új magyar vámtarifára. Szerk. és kiadja: - - . [Bp., 1927, Codex-ny.], 254+(2) p. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötésben.
20329.

1 000 HUF
Vadnai Szabolcs: Commodore 16 programozói zsebkönyv. Bp., 1988, Novotrade Rt. Kiadói spirálfűzéses papírkötés.
20330.

2 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF